Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék igény szerint...

Szeretnék igény szerint szoptatni, de így mégis hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés
Babám egy hónapos,igény szerint szoptatom,és főleg ebben a melegben van hogy óránként kéri a cicit.Nem is lenne ezzel gond,csak hogy ő ilyenkor nem csak pár kortyot iszik,hanem teljesen teleeszi magát. Mivel ilyen gyakran rakja teli a pocakját,megfájdul a hasa,és újra cicit akar,hogy megnyugodjon,azaz belekerülünk egy ördögi körbe,aminek mindig az a vége,hogy szó szerint kihányja(ez olyan memennyiség,és olyan állagú,szagú,hogy már jó indulattal sem lehet bukásnak nevezni) a félig emésztett tejet.Kiürül a gyomra,így újra enne,és kezdődik minden elölről.Elvenni nem tudom tőle pár korty után,mert jobban balhézik,mint előtte,a víz pedig nem segít,megissza,de ugyanúgy kéri a cicit.Ha nincs ilyen hőség,vagy nyugodtabb napja van,kibír 2,5-3 órát két etetés közt,akkor nincs ilyen gond,nem fáj a hasa,eszik és alszik rendesen,és ha ébren van,akkor is nyugis.Amikor viszont gyakran kéri,hiába teszem az üresebbik mellre,abból is tud bőven (sokat is) szopizni.Nem tudom mit tehetnék ebben a helyzetben,mert ez egyikünknek se jó így.

2012. jún. 23. 21:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk sem jött be az igény szerinti szoptatás... Az én Picúrom szó szerint egyfolytában a mellemen lógott... így a védőnőm tanácsára áttértünk a 3 óránkénti etetésre.
2012. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti,hogy amikor sír a baba,szoptatni kell! Idő kell a gyomrának,hogy feldolgozza az ételt.Legalább 2 óra legyen két szopi között. Nem baj,ha sírdogál egy kicsit. Ha fáj a hasa,akkor ne enni adj neki,hanem teát,vagy masszírozd a hasát.

Ő még nem tudja jelezni,hogy éhes. De ha mellreteszed,akkor természetesen szopizik. NEM ő kéri,hanem te adsz neki!

Ebben a melegben különösen veszélyes,ha többet szoptatod,mint amennyire szüksége van.

A lányom 2 óránként szopott,akkor is ilyen meleg volt. Délután annyira sikított,hogy orvoshoz vittük. A tej bele sűrűsödött a beleibe,kapott hashajtó kúpot. Az orvos azzal engedett haza,ha nincs széklete egy órán belül,be kell vinni a kórházba,mert bélcsavarodás lehet belőle. Szerencsére a hashajtó hatott. Az orvos tanácsára 3 óránként szoptattam utána.

2012. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És ha ilyen meleg van,vagy csak nyugtatásra kell neki a cici hogy oldod meg? A vizet ugyan megissza,de ugyanúgy kéri a tejet is utána,és a cumit sem fogadja el egyáltalán.
2012. jún. 23. 21:52
 4/19 A kérdező kommentje:
2. Széklete van bőven,és úgy értem,hogy ő kéri,hogy bármi mást csinálok,nem használ,csak ha szoptatom.
2012. jún. 23. 21:55
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Tudom, 1 hónapos , meg első baba...de hidd el , lehet az etetésen kívül mást is kitalálni "unaloműzőnek". ."Beszélgess" vele, dúdolgass, plüssállatkákkal szórakoztasd, vidd körbe a lakásban...bármi. Mert ahogy vki itt nagyon jól írja az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, h állandóan rajtad kell hogy lógjon. Ez később se lesz jó, de most az etetés szempontjából elsősorban okoz gondot. Nem jó , h eszik, kibukja, aztán megint eteted....
2012. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Olyan mintha ő nem érezné mikor elég,mikor kell abbahagyni.A nagyobbik gyerekemnél ilyen gond nem volt,ő mindig annyit evett/ivott egyszerre,amennyire szüksége volt,nála kiválóan működött az igény szerinti szoptatás.
2012. jún. 23. 22:00
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem első baba,már szoptattam egy gyereket igény szerint,úgyhogy tudom miről szól ez,nem unaloműzőnek használom a szoptatást,fent leírtam mi a gondom,nem feltétlenül kell mögé látni olyan dolgokat,hogy tapasztalatlan anyuka,jobbhiján egész nap mellre teszi a babát ha kell ha nem,mert unatkozik,vagy nincs kedve más megnyugtatási formával próbálkozni.
2012. jún. 23. 22:06
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Köszi a lepontozást.... igazán kedvesek vagytok!
2012. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szió!


Cumit elfogadja esetleg? (Megnyugtatásnak, átmenetileg a komfortszopi helyett)


Ez a hányás engem is nagyon idegesítene, hétfőn megcsörgetném a gyerekorvost, hátha volt már a praxisában hasonló eset és tud tanácsot adni.

2012. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 xStefix ***** válasza:
42%

Az enyém 3 hetes, kb. 1 hete nálunk is hasonló volt a helyzet... De azóta már javarészt rendeződött.

Nem egyszerű, amit leírsz, de nagyon jól próbálkozol. Viszont sajnos magával a szopival nem nagyon lehet szerintem ennél többet trükközni. Ha az üresebbik ciciből is újra jól tele tudja enni magát, akkor esetleg azt tudod még tenni, hogy evés után az adott melled teljesen kifejed, hogy tényleg üres legyen és kevesebbet tudjon már kiszopizni belőle. Igaz ugyan, hogy ezzel átmenetileg feltornáznád a tejed, vagyis egy ideig fejned kellene, de talán kicsit javulna a helyzet.

Vagy, ha a lefoglalás nem használ, próbáld esetleg kendőben hordozni, hátha az is segítene.

Hirtelen nem tudok jobbat, de ha gondolod, rákérdezhetek a szakiknál is.

2012. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!