Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Önzőség tőlem, hogy már nem...

Önzőség tőlem, hogy már nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam. Azt szerettem volna, ha sokáig szopizik, de nem így alakul. Az elejétől kezdve állandóan kötekedik és idegesít anyósom (sajnos együtt lakunk) és emiatt több, mint 2 hónapig kínlódtam. Ez azt jelenti, hogy reggelre alig volt tejem, 3 napig fejtem, hogy több legyen, aztán pár nap alatt megint alig volt és ez így ment hetekig az idegeskedés miatt. A fagyasztott tartalékokat oda kellett adni a fiamnak pótlásként. 2 hete elutasítja a mellem, kiderült, hogy egy enyhe felfázása volt, ez közre játszhatott benne. Azóta sem kell már neki annyira, ezért alig van tejem megint. Tápszert adok neki amikor nem kell neki a cici. Vettem More Milk kapszulát, attól ha van tejem, akkor se mindig kell a babómnak, ezért napi szinten csomósodik be a cicim. Nincs időm mellette napi szinten 4-5x fejni. Már bele fáradtam a cici kínálgatásba, a tej szaporításba és ha van a fájdalomba. Már rosszul vagyok ettől a szoptatás mizériától és lassan feladom. Normális ez szerintetek?
2012. júl. 23. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a babádnak fontosabb, ha anyukája nyugodtabb, de tápszert ad, mint ha érzi a feszültségedet, és csurran az anyatej. Én is azt mondanám, hogy hagyd a kísérletezést.

Biztos lesz, aki mást tanácsol, de szerintem az egyik legfontosabb dolog babának és kisgyereknek egyaránt, ha nincs magasfeszültség körülötte.


Engedd el magadtól azt, ami görcsben tart. Nem vagy önző, inkább csodálatos, hogy ilyen sokat megtettél az anyatej érdekében, és három hónapon át fáradtságot, pénzt és cicit nem kímélve, anyósi beszólások közepette küzdöttél.

S ha elfogadja a tápszert is a pici, akkor végképp ne kínozd magadat tovább, se testileg, se lelkileg.

2012. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Nagy kérdés, hogy valóban nem akarsz, vagy csak a harc miatt meg a macera miatt ment el a kedved.

Ezt ha átgondolod, magadnak kell eldöntened.

Ha egyébként szeretnél szoptatni és élveznéd is ezeket a pillanatokat,máson kell változtatni. Ha nem jelent semmit számodra akkor nyugodtan fejezd be. Viszont ha elkezded a tápot tudnod kell, hogy u.o. arányban fog a tejtermelésed csökkenni. Vsz. azért nem kell már annyira cici a babádnak mert rákapott a cumira. Ha te csak mizériának és külsőségnek érzed a szoptatást nyugodtan fejezd be, senkinek semmi köze nincs a döntésedhez.

2012. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem a szoptatás itt a fő kérdés. IDegesítenek a hétköznapok és a legegyszerűbb dolgot akarod lepasszolni, a gyerek szoptatását, mert úgy is úgy tűnik nem kell neki. Én a probléma okát a mindennapi életedben és az anyósodhoz fűződő viszonyodban látom. Nem hiszem, hogy nem tudod megoldani, hogy ne lakjatok vele, csak talán így mindenkinek kényelmesebb, kivéve nektek a picivel. Egy albérletben is lehet boldog egy család. Mert most nem vagy az. ÉS erre oda kell figyelned, mert most a tejed megy el, holnap meg, ha már járkál, sokat kérdez, és eleven, akkor üvöltözni fogsz vele, mert tele vagy feszültséggel. Én nem hagynám abba a szoptatást, csak megoldanám hogy anyóstól külön legyünk!
2012. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen megértelek. az én lányom is 3 hónapos kora óta elutasitja a cicit. :( Fruszráló. Mi kinlódtunk 6 hónapos koráig, az egész nap abból állt, hogy esetleg mikor hajlandó szopizni. Nem volt beteg, sok orvosnál jártunk. Most 7 hónapos, akkor szopizik, ha álmos, mert akkor van hozzá türelme, pótlásnak tápszert kap 1 hónapja, mert kevés a tej. Tápszerből sem iszik sokat. Valamit ennie kell. Szerintem ne válaszd le teljesen, esetleg elalvás előtti szopizásokat meghagyhatnád.
2012. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!