Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy a tápszeres...

Miért van az, hogy a tápszeres babák hamarabb átalusszák az éjszakát, az anyatejesek pedig többször felkelnek éjszaka a ciciért?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert a tápszer sokkal laktatóbb,mint az anyatej. Az anyatejet gyorsabban megemészti a gyomruk a babáknak, a tápszert pedig lassabban.
2012. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A tápszer sokkal sűrűbb és laktatóbb.


A lányom 7 hetes volt, amikor átaludta az éjszakát.

Barátnőm kislánya 14 hónapos lesz, tápszeres már bőven hozzátáplált és mai napig nem aludja végig.

De van 20 hónapos lány gyermek ismerősünk is, aki mai napig mindennel együtt 8× eszik egy nap. Abból 2× éjszaka.


Mindegyik tápszeres gyermek és hozzátáplált!

2012. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is tápszeres reggel és este még azt kap 10 hónapos de egyszer nem aludt át egy éjszakát sem ez idő alatt.Szerintem ugyanúgy megéhezik a tápszeres baba is éjszaka legalábbis az enyém mert mindig megeszi az adagját.
2012. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mert a tápszer laktatóbb, és tovább tart, még megemészti a baba!

A nagyobbik gyerekem kezdettől fogva tápszeres volt, 1 hós korától átalussza az éjszakákat.

A kisebbiket 9 hónapos koráig szoptattam, és addig éjjelente 3-4szer kelt szopizni!

2012. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
babára válogatja. nekem anyatejes, és 2,5 hónapos korától átalussza az éjszakát.
2012. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Meg aztán (saját tapasztalat) a szoptató anyuka első dolga gyakran az éjjeli ébredéskor a cicit a gyerek szájába nyomni, aki azon aztán azonnal el is alszik. És ez egy mennyország, cicizni jó, anya közel van, ráadásul neked sem kell teljesen felébredni hozzá, mert szoptatás közben simán lehet aludni, pár másodperc az egész. Bár soha nem tápszereztem, úgy tudom, az azért máshogy működik, azt nem lehet nyakló nélkül adni a babának.

Most épp a második babámmal játsszuk ezt el. Tudom, lehetnék következetesebb, meg gondolhatnék arra, mi lesz hosszú távon, de ez így egyelőre mindenkinek tökéletes, napi 4-5 órám van aludni, nem fogok még ebben az időben is gyerekkel a vállamon sétálgatni fel-alá a lakásban, ha egyszerűbben is visszaaltathatom.

2012. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam tápszeres volt kezdetektől,hát nem aludta át az éjszakát csak 1 évesen,de utána is volt,hogy többször megébredt!
2012. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 9 hónapos kisfiam anyatejes (már hozzátáplálunk, de nem egy nagyevő gyerek) és elég sokat kel éjszaka. Egy ismerősöm pedig azt mondja, hogy adjak neki tápszert, mert nem jó a tejem és akkor majd végigalussza az éjszakát.
2012. aug. 14. 15:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed,gyarapodik a kisbabád akkor tök felesleges.Abszolút nincs egymással összefüggésben az alvással.Baba válogatja,de nem az anyatej vagy a tápszer miatt.Majd kialakul babád alvási szokása.
2012. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A lányom elég hamar 2,5 hónaposan kapott tápszert, addig sem és azután sem aludt át egy éjszakát, most 4 éves, mai napig kel éjjel 1×.

A fiam kizárólag anyatejes volt 6 hónapos koráig, 5 hetes kora óta alszik éjjel, mint a bunda este 8-tól reggel 7-8-ig. (most 1,5 éves)

2012. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!