Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik szoptatnak vagy szoptatta...

Akik szoptatnak vagy szoptattak meddig mértétek mérleggel a babátokat? és minden szoptatásnál?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


5 hetes a babám, szoptatom.

Heti 2szer mértük eddig, ma viszem vissza a mérleget a védőnőnek. Nem mértük sokat, láthatóan gyarapszik. Nem vagyok hajlandó azon idegeskedni, mennyit eszik, ha minden rendben van. Eleget idegeskedek, hogy jól alszik-e, nem-e fázik... :D

2012. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én nem méregettem sokat.

Eleinte egy nap egyszer, hogy kb. mennyit eszik, két hét, után, amikor már beállt a rendszer, akkor heti egyszer, vasárnap este fürdés előtt volt a mérlegelés nálunk.

Ha minden ok. nem kell méregetni, csak belebolondul az anyuka, hogy most miért ennyit-annyit eszik a gyerek..

2012. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
na akkor én igen rosszul csinálom!4290-el született a picim.2 hónapos és már majdnem 6 kiló.a védőnőm mondta hogy mérjem és én minden étkezés előtt és után is megmérem.igaz hogy amikor nem eszik eleget akkor meg tiszta ideg vagyok.naponta olyan 7-szer eszik olyan 90-120-at egy étkezésre.mondta a védőnőm hogy szépen gyarapszik de mérjem!de akkor ezek szerint nem kellene mindig mérni :((
2012. aug. 31. 08:25
 4/13 anonim ***** válasza:
A kórházban többet fogyott mint a megengedett, ezért kb egy hétig mértem minden etetés után. Szépen nőtt, úgyhogy onnantól csak hetente 1x.
2012. aug. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom, mint te.

Nekünk sokat fogyott, meg besárgult a kórházban, így kellett figyelni, hogy eleget eszik-e, aztán lecsökkent a tejem és nézni kellett, hogy annyit melegítsek a lefejtből, amennyi elfogy (ne menjen kárba a kevés lefejt tejcsi), úgyhogy én még mindig méregetem. Ráadásul most megint nem gyarapszik annyira...

11 hetes a baba

2012. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, totál feleslegesen méred. Szegénynek sem túl jó program gondolom...

És amit a védőnők mondanak azt azért felül kell bírálni.

Sokszor túlzásokba esnek, vagy épp az ellenkezője, túl hanyagok.

Én meghallgatom, amit mond, és vagy elfogadom, vagy nem.

2012. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.igazából heti 200 gramm körül hízik és az szerintem nagyon jó mert ezt mondta a védőnő is.ugyhogy lehet felhagyok az állandó méregetéssel
2012. aug. 31. 11:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Én védőnőnek tanulok, és a következőt tudom tanácsolni: hanyagold a mérleget! Ha szemmel láthatóan szépen gyarapszik, nem éhes, akkor minden a legnagyobb rendben van vele! A mért mennyiségből amúgy sem lehet túl sok információt levonni, mert napközben a tej mennyisége, és minősége változik. Tehát lehet, hogy délután kevesebb, de zsírosabb is, magyarul kisebb mennyiséggel is jól lakik. Te pedig persze jól bestresszelsz azon, hogy kevesebbet evett, ami ugye rontja a tejtermelést. Szóval nyugalom, ne méregesd folyton, nincs rá szükség!
2012. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az első gyerekemet minden szopinál 6 hónapos koráig, írtam egy kis füzetben:) A másodikat az első két hónapban:) A harmadikat először néhányszor, aztán havonta-kéthavonta, hogy mégis mennyit nyom:)
2012. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ja és 3 gyermek után az az alapvető tapasztalat, hogy az anya és a gyermek összehangolódik szépen, nem kell itt sokat méregetni, ha havonta leméred az bőven elég:) A nyugalom a legjobb tejtermelő:)
2012. szept. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!