Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többgyermekes anyukák, mennyir...

Többgyermekes anyukák, mennyire/miben volt más a szoptatás a gyerekeiteknél?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

semennyiben :-)))

max annyi h a 2.-nál már nem kérdeztem meg h jól csinálom-e


mondjuk szerencsére a gyerekek is jók voltak rendesen szopiztak

2012. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk azelső kiscsaj 2 naposan szopisztrájkba fogott!Mint utóbb kiderült erősen jön a mellemből a tej(mint a szökőkút úgy spriccel) ÉS fuldoklott!:(


DE Ő nyafkább is,türelmetlenebb, nyugtalabb is mint a huga!

Mondjuk veleegyszerűbb volt, mertegyből függőlegeshelyzetben szopiztattam, de azért Őt ügyesebbnek vélem!Nemolyan szopihisztis...Vagy énvagyok nyugodtabb-ezért Ő is..EZt márnemtudjuk meg:)


Mondjuk nekem egyszerre is szopiztak két hónapot:)

2012. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

sajnos nem sokban.


az elsö lányomnál be sem indult a tej, max 10-20 milik voltak. így hamar tápos lett.


a második lányomnál már sikerült a korházban elötejet varázsolnom, így el is indult a szoptatás, de most 9 hetesen annyit értem el, hogy a maximum 100 mili amit az egyik és 20 mili amit a másik kitermel. vagy is most is kell tápszer. egyszerüen hiába teszem óránként akkor sem lesz több, föleg az egyikben meglepöen kevés.

2012. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

A lányommal majdnem 1 éves koráig bénáztam, hol ezzel, hol azzal. Kész csoda, hogy végül 3 évig szoptattam, de rengeteget tanultam közben.

Most a fiamat már sokkal nyugodtabban, rutinosabban szoptatom, de azért most is volt és lesz is még pár dolog, amit újra meg kell tapasztalnom szerintem... De mivel már tudom, mit hogyan érdemes, és bízom magamban, nem vagyok frusztrált egyáltalán. Pedig most szoptatok először igazán igény szerint és kizárólagosan, vagyis szinte egész nap. :) De élvezem, még ha néha nehéz is, mert végre teljes valójában megélhetem a szoptatást.

2012. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nálam az elsőnél volt az, hogy igény szerint - gyakorlatilag egész nap - szoptattam, és most jön a tesó, és azon filóztam, vajon van-e rá esély, hogy ő is ugyanilyen igényű lesz, mert ezt így a nagy mellett elég nehéz lenne kivitelezni. Vagy bízhatok benne, hogy gyorsabban végez majd... Mondjuk ez biztos a tejtermelésemen is múlik, az meg ugye adott. No majd meglátjuk.

Azért ha valakinek még van tapasztalata e téren, ne tartsa magában. :)

2012. szept. 6. 06:10
 6/7 anonim válasza:
Nálam teljesen másként ment a két gyerekemnél. Az első fiamat igény szerint szoptattam, nem igazán volt benne rendszer. Ha nyűgös volt akár 1-2 órán belül is újra mellre raktam, mert azt gondoltam mi van ha csak nem lakott jól. Éjjel ha nyugtalan volt hamar előkerült a cici hisz gyors és nem fárasztó módszer a visszaaltatásra. A második fiamnál a tejem hamarabb beindult, tudtam tartani a 3 óránkénti etetéseket, majd 6 hetes korától a 4 óránkéntit. Már érzem hogy mikor lakik jól, keveset használom nyugtatóként a cicit de azért persze előfordul. Ő most 8 hónapos és éjjel már nem eszik. Azt mondják ez már az 5 kilós babáknál is reális elvárás de számomra óriási eredmény.
2012. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Én most szoptatok igazán igény szerint, de simán megy nagyobb gyerek mellett is. Mondjuk erre (is) jó a kendő, bár én abban nem tudok szoptatni, mert erősen folyik a tejem. De akinek ezzel nincs gondja, az menet közben is lazán tudhat szoptatni. Viszont bárhogy is, a házimunkát is egyszerűbbé teszi, ha a kicsi rajtam van, és sokkal hamarabb észre is veszem így, ha szeretne valamit. Merthát nem egy türelmes fajta ő se, hamar megunja a nyüszizést.. :) És utána már sokkal nehezebb lenyugtatni vagy épp szoptatni.


Kérdező, szerintem te se félj az igény szerintitől most se! Persze annyira nem tud az ember ellazulni, mint az elsőnél, amikor nincs nagyobb, akiről szintén gondoskodni kell; de ha csak annyit megteszel, amire képes vagy és időd jut, már az is elég! A lényeg most is a törekvésen van, nem a tökéletességen. És erre javasolta nekem nemrég egy szopis szaki: meg kell tanulni "time sharing"-ben ügyködni = több dologba belefogni, de semmit nem csinálni végig. ;)

2012. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!