Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítene valaki? Már nem...

Segítene valaki? Már nem szoptatok de mégis ott a csomó a mellemben. Mi ez?

Figyelt kérdés
Lányom fél éves elmúlt, 4 hónapos koráig szopizott pótlással. Kb. 3 hónapos lehetett mikor begyulladt a jobb mellem lett benne egy csomó. Akkor nagyon fájdalmas volt, kívülről is piros volt a mellem. Jó pár napig fájt, de úgy tűnt sikerült szétmasszíroznom, vagy legalábbis nagyon kicsi maradt ott. Onnantól sokkal kevesebb lett a tejem is. A napokban észrevettem, hogy teljesen ugyanott van a csomó talán picit nagyobb mint előtte (lehet eddig is ott volt csak nem figyeltem). Ha megnyomom a mellem pici tej még mindig jön belőle, a csomót viszont nem lehet szétmasszírozni, akárhogy is próbálom. Azt nem érzem, hogy a csomó fájna, ha hozzáérek akkor sem, hanem az egész mellemet furának érzem, mintha az egész fájna. Nőgyógyászhoz péntekre kaptam időpontot, de úgy érzem addig megőrülök az idegeskedésbe, hogy mi az. Én egyből a legrosszabbra gondolok... :( Ugye nem lehet ez másfajta csomó?? Volt már valaki így?? Segítsetek kérlek!
2012. okt. 15. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Becsomósodott a tejtől.

Valószínűleg első alkalommal sem sikerült kimasszírozni rendesen, és mivel abba hagytad a szoptatást, tovább gyűlt. A babának kellett volna/kellene kiszopiznia.

Én s helyedben masszíroznék-fejnék megállás nélkül.

Két hónapja hagytad abba, ráadásul drasztikusan, teljesen normális hogy jön a tej.

2012. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyi tej már nincs benne, hogy fejni tudjam, ha megnyomom épp hogy csak jön valami. A babám már nem hajlandó szopizni, és mint írtam hiába is masszírozom :(
2012. okt. 15. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:
langyos vizes, meleg cseresznyemagpártáns borogatás, sok masszírozás, esetleg orvos és antibioptikum a végső esetben, de elvileg a védőnő is tud segíteni neked kimasszírozni, keresd fel bátran!!
2012. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!