Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul csináltam? Hagynom...

Rosszul csináltam? Hagynom kellett volna ordítani és kivárni a két órát?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta,hogy nem etethetem össze-vissza,legalább 2 óra teljen el a két szoptatás között,mert ha kevesebb időn belül cicire teszem,akkor a félig megemésztett tejre ráeszi/issza a frisset és ettől fájni fog a hasa. Na,a babám evett egyet negyed4kor,bár csak 5 percet volt cicin,aztán negyed5kor kelt és megint éhes volt,ekkor már 20 percig evett és most édesdeden alszik. Ti mit tennétek?
2012. okt. 18. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Azt tedd, amit az ösztöneid súgnak! Ne hallgass senkire. Nincs két egyforma baba, van olyan, amelyik egyszerre megtömi a "bendőt", van amelyik ínyenc és többször is kéri a cicit. Ha alszik azt jelenti, h elég volt neki.
2012. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

A védőnőnek van igaza., A gyomrának fel kell dolgozni a megevett ételt.

Ha eleget szopizik, akkor nem fog egy óra múlva újra kérni. Ha elalszik szopi közben 5 perc után, akkor keltsd fel, és szoptasd tovább.

2012. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam keltegetni,de nem akart felkelni. Megrázni meg nem fogom,hogy mindenáron szopizzon. Amikor kicsit magához tért próbáltam neki odaadni a cicim,de összeszorította a száját és nem kellett neki. Ilyenkor nem tudok mit csinálni,beleerőszakolni nem tudom és nem is akarom,azt meg nem láthatom előre,hogy mikor kér legközelebb. Eddig ez volt a 2. ilyen alkalom,hogy 1 óra után is kérte a lakomáját.
2012. okt. 18. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

A védőnődnek nincs igaza, ez egy tévhit (ami sajnos eléggé elterjedt). Nem attól fog fájni a hasa, ha sűrűn eteted (=amikor kéri), hanem akkor, ha a baba gyakran kér enni, és mindig a másik melledet adod neki. Ugyanis a tej két részből áll: a cukrosabb, hígabb első tejből (ami elsősorban a szomjat oltja) és a zsírosabb, laktatóbb. Ha mindig a másik melledet kínálod fel, akkor a baba csak a cukros első tejet kapja meg, és ettől megfájdulhat a hasa.


Úgyhogy szoptasd meg ha kéri, elvégre a felnőttek sem óra szerint éheznek meg...

2012. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen jól csinálod! Úgy szoptasd ahogy az ösztöneid diktálják! Olvasd el ezt: [link]
2012. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Negyed 4-kor csak szomjas volt, azért szopizott csak 5 percet, negyed 5-kor viszont már megéhezett. Jól csináltad szerintem.
2012. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem minden úgy van, ahogy a nagykönyvben meg van írva...

Szerintem hallgasd meg a védőnőt is, mert azért nem véletlenül ez a szakmája, de aztán cselekedj a saját érzéseid alapján! Tudni fogod, mi a helyes! Igazából én hülyeségnek tartom a 3 óránkénti etetést, hiszen mi se időre vagyunk éhesek- vagy szomjasak...

2012. okt. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem tudom ki volt a lepontozó és nem is értem a cselekedete miértjét. Ösztönösen jön belőlem,nem tudom sírni hagyni,amikor éhes. Én is erre gondoltam,hogy akkor csak szomjas volt. És képzeljétek éjjel 4!és fél órát aludt!:) nagyon büszke vagyok rá.
2012. okt. 19. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!