Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babátok mennyi időközö...

5 hetes babátok mennyi időközönént szopik és mennyiket?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Már nem 5 hetes, de öt hetesen gyakran cicizett, akkor volt a nagy kánikula. Ha kéret adtam neki. Ez lehetett 20 perc, vagy 3 óra. (utóbbi volt a ritka :o)


Hogy mennyit, arról fogalmam nincs, csak a védőnőnél van mérés.


Első babámmal még volt mérlegem kölcsönbe egy hónapig, de akkor sem mértem soha egyetlen evést sem, csak esténként, illetve két hét után már csak hetente egyszer.


Ezt javaslom Neked is, mert be lehet dilizni, és nem kapsz pontos képet, ha evésenként méred, nem beszélve arról, hogy a macera is sok neki.

2012. okt. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5-6 hetesen 2 óránként, de volt, hogy 1,5 óránként evett, szerencsére most már kezd visszaállni. Elég megterhelő volt, hogy evett 20-25 percet, majd büfi, szintén 15-20 percig (nehezen jön a büfi, ezért tart ilyen sokáig, na meg bukós is), 15 perc játék, 20 perc alvás és kezdjük is elölről. Azt hittem sohasem lesz vége ennek az időszaknak. Ekkor van a 2. növekedési ugrás, és én annak tulajdonítottam ezt a nagy éhséget. Most már csak délelőttönként eszik 2 óránként, délután 2,5-3 óránként, este viszont már kibír 4 órát is evés nélkül. Nem tudom mennyiket eszik, nem mérem, de szépen gyarapodik a súlya. 7 hetesek vagyunk
2012. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindig mérek minden etetés előtt és után is. Az adagot, hogy mennyit kell ennie, azt te számolod ki. A testsúlya, ami egy átlag. Pl.: az enyémé 4800 g szorzod 150-nel, majd elosztod az etetések számával. Szoval az enyém így néz ki.

4800szor 150/6-tal. 120mg etetésenként. Én nagyjából tartom is, kiv. ha nyűgös a baba. Mi most kezdjük holnap az 5. hetet.

2012. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából 3 óránként 150-200 ml közötti mennyiségeket eszik a fiam.
2012. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szanka ***** válasza:

Szia!


5 hetes a kisfiam és napi 5-6 alkalommal eszik 120-140ml éjszakát is beleértve. Napközben 3, 3 és fél óránként eszik, éjszaka pedig egyszer van fent. Jah, és anyatejes babuci :)

2012. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!