Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadok? Elmehet a tejem...

Elapadok? Elmehet a tejem szerintetek. Kérek szépen mindenkit írjatok.!

Figyelt kérdés
8 hetes a babám.6hétig minden ment,szépen fejlődött,nagyon jól szopott.Lelkileg teljesen kivagyok,először családi okok miatt,mindenki okoskodott-hogy kéne,mit kéne csinálnom.Ebből a sok tanácsból lett "egy adag a padláson"..és kiborultam.A bőséges tejbárok,1 hete csak vegetálnak.Továbbra is szoptatok,de mostanra meg azon parázok ,elmegy a tejem...Hiába beszéltem már át 100x az okokat,egy ilyen izgalom van a gyomromban, nem szűnik...relaxálok,mindent elkövetek..és nem megy.Hullámokban néha jobb a kedvem,néha rosszabb.Hormonoktól is lehet? ki mivel tud kikapcsolni..hátha tudtok valaki okosságot!!!!!!

2012. okt. 30. 06:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Otthon amúgy a családdal minden rendben ,férjem egy kincs, van még 2 gyerek,imádjuk őket is...Igazából azért vagyok mérges magamra,mert okom nincs erre a szorongásra,gondolok itt anyagiak vagy egészség bármi...Csak nem szűnik a szorongásom, most is kalimpál a szívem...MITŐL LEHET FOGALMAM SINCS, mert soha életemben nem voltam ebben a cipőben. RÁGÖRCSÖLTEM azt mondják a tökéletesen csinálni dolgokra... Meddig lehet húzni így idegesen ,hogy megmaradjon a tejcim!!!! ??? :-((
2012. okt. 30. 06:44
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Akkor sem lesz semmi baj, ha nem tudod szoptatni! Csak ma csinálnak ebből ennyi problémát. Ha ezt tudomásul veszed, akkor megnyugszol, és több tejed is lesz.
2012. okt. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ismerős a helyzeted.Sajnos ezt át kell vészelned és csak te tudod magadban rendbe tenni a dolgokat.Én szedtem MagneB6-ot az idegrendszerre és használt is valamit.Mindenképpen meg kell nyugodnod, és ha az kell hozzá,akkor oszd ki azt a sok végtelenül okos rokont,ismerőst.Ez a TI családotok,a TE gyermeked és mint írtad,nem első baba ; így nyilván van "némi" tapasztalatod már.

Szóval visszakanyarodva a kérdésedre,én kb. 2 hónapig voltam idegsokkos, a szoptatás miatt is+ nekünk nagyon (vagyis rettenetesen) síros volt a kisfiúnk és én ezt nehezen viseltem idegileg.Főleg,hogy első baba.Én szedtem a MagneB6-ot,próbáltam a lehető legtöbbet kikapcsolni (már amennyire lehetett egy 24 órán át ordító csecsemő mellett) és anyukám is sokat segített,lelkileg is.

Most lesz 9 hónapos a kisfiam és még mindig szopizik!!!Persze a tej mennyisége érezhetően csökkent ebben az időszakban,de én úgy próbáltam meg fenn tartani,hogy töménytelen mennyiségű Mecsek tejszaporítót ittam mellé (napi szinten 4-5 l tuti meg volt)+MAgneB6.Nekem segített.

Kitartás!!!

2012. okt. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.. :-)
2012. okt. 30. 08:26
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, a hormonok is játszanak veled.

próbálj kizárni miden agghodalamt, csak jó dolgokra koncentrálj, hallgass zenét. ha van olyan idő, amikor mind3an alszanak, pihenj te is, egyél egy finom sütit, sétálj a pároddal -1,2 órára bízd másra a gyerekeket...

sok sikert!

2012. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


NEM apad el a tejed!!! Valahol, valamikor azt olvastam, a stressz csökkenti ugyan valamivel a tej mennyiségét, de nem vezet teljes elapadáshoz. :) A legjobbat teszed azzal, hogy szoptatsz. Hogy ki mivel kapcsol ki?

Nos, az én "történetem" hasonló. 3. gyerek, szoptatási problémák, tündéri férj, mégis görcsös, szűnni nem akaró őrült stressz. Fojtogató szorítás gyomortájékon, ahogy Te is írod.Nekem is hullámokban jön a vész, de én ezt már pánikrohamnak érzem, gondolom. Ilyenkor nincs tejleadó reflex, így a tejecske bennmarad, kislányom meg csalódottan bömböl. Ilyenkor fejek. Eleinte ezek a helyzetek konkrét kiváltó okhoz voltak köthetőek, mára már meghatározhatatlan, mikor mi hívja elő, de hetente találkozom a problémával.Először teljesen kétségbe estem, hogy mi lesz, annyira, hogy 2 nap alatt 3 kg-ot fogytam, nem ettem, nem aludtam. Ennek már 4 hónapja. Azóta a helyzet rosszabb, mert a vész gyakoribb és váratlanabb, ha összeszedem magam, sem érezhetem magam biztonságban, mert a folyamat ciklikus. De! Megbeszéltem magammal, hogy akkor sincs semmi baj, ha fejnem kell. Lényeg, hogy anyatejet kapjon a baba. Most 8,5 hónapos, és még mindig van, úgyhogy Neked is lesz még sokáig. Szedem a MagneB6-ot, de nem ezen múlik. Ha fejben nem vagyok rendben és 100%-ig nyugodt, akkor nem megy a dolog. Hogy lehet megnyugodni? Nekem nincs rá receptem. Van, mikor szó szerint eláraszt a nyugalom, van, hogy a görcs marad. Amit még teszek: rengeteget vagyok a babámmal. Hordozgatom, cipelgetem, játszom vele, hogy pozitív élményeim is legyenek vele kapcsolatban, olyanok, ahol viszont sikeres vagyok.Gyűjtöm az örömöket a napomban. Örülök mindennek: ha megy a szopi, ha süt a nap, ha megnevettetem a fiaimat, ha én is tudok nevetni... És ezeket az örömöket tudatosítom magamban. Hangosan megnevezem őket. Megélem, hogy az idő nekem dolgozik, 4 hónapja élek így, de még mindig bírom. A kislányom egyre nagyobb. Az 1 éves kort tűztem ki célul, és ez egyre közelebb. Kezdem látni a végét. Ez Neked még most nagyon távoli, de tűzz ki Magadnak 2 hetes ciklusokat. Én is mindig fél hónapokért alkudoztam a Jóistennel. Ez belátható és értékelhető is.Kényeztesd Magad! Igyál görögszéna teát, sokat segített az is. Valaki azzal segített nekem pl., hogy azt mondta: napi 2 dl anyatej megadja a babának a teljes immunitást. Ennyi biztosan könnyedén van Neked is. Sőt sokkal több. Úgyhogy nyugi. Egyébként is: a szervezet sem bírja a korlátlan igénybevételt, azt tapasztaltam, hogy a stresszben is ki lehet fáradni, és ha már jól kifáradtál, enyhülnek a tünetek. Élj ingergazdag életet, hogy történjenek Veled dolgok. Terelődjön el a figyelmed! Olvass, tévézz, ha van időd! Amíg a férjed fürdeti, Te igyál egy Maci kávét! Vegyél forró zuhanyt! De a legfontosabb: engedd el Magadtól a problémát! Ha már félig megadjuk magunkat a sorsunknak, hamarabb jönnek az élet kegyelmei, mint görcsös akarás mellett.

Írj xStefix-nek privát emailt! Ő egy tündér. Szopis tanácsai szuperek, és a lélekhez is ért. Nekem is rengeteget segített. És végül tudd, NEM VAGY EGYEDÜL ! Nekem 2 barátnőm csinálta végig ugyanezt: mindketten 1 teljes éven át kínlódtak, fejtek, amikor csak tehették, és sikerült nekik. Neked is csak 6 hónapig kemény a menet, aztán már etetheted mással is a kisbabádat.Nagyon nehéz tud lenni, de egyáltalán nem lehetetlen.Nagyon drukkolok! Fel a fejjel, menni fog!

2012. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ha itt lennél ,tiszta szívből megölelnélek!!!! Mintha én írtam volna soraid..KÖSZÖNÖM! Igazán kedves tőled!!(most kinyomtatom,és még 100x elolvasom) Amúgy a többieknek is köszönöm a véleményét, megérte kiírni a kérdést...//mennek a zöld kezecskék//
2012. okt. 31. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj, de örülök!!! :) Látod, eddig erre nem is gondoltam, hogy az én küzdelmeimnek ilyesfajta értelme is lehet. Tartsunk össze! Írj néha, akár privátban is, hogy hol jártok. Szorítok ám!
2012. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sedatif pc homeopathias szer
2012. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi, 2napja szedem...meg mindent elkövetek ez-ügyben,nem túl 1xrű az biztos!!! remélem hamar túlleszek rajta :-( ugyanis ez a CÉL!:-D


Köszi a válaszokat! MINDENKINEK !!!!!!!!!!

2012. nov. 6. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!