Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babámat igény szerint...

2 hetes babámat igény szerint szoptatom. Sajnos mostanában előfordult többször is, hogy emésztett tejet bukott. Aggódnom kéne? Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Az igény szerinti szoptatás alatt azt értem, hogy nem korlátozom a szopások között eltelt időt és magát a szopizások hosszát sem (na nem is tudnám, mert követel rendesen). Még nagyon változó, van, hogy jó 45 percet cicin van (nem szopizik végig) és van, hogy 5 perc után bealszik. Szoptatások között sajnos tudom, hogy kevés idő telik el (átlagban 2 óra de van, hogy kevesebb, a 3 órát eddig max. 3-szor bírta ki). Valamelyik nap mértem átlagosan 30-40-et szopizott egyszerre. Igyekszem ébreszteni, ha evés közben bealszik, de nem nagyon reagál rá. Sajnos nehezen böfizik, és ha végre sikerül egy nagyobbat kiadnia magából, akkor az rögtön átmegy heves csuklásba. egy darabig még ismét cicire tettem, de most már megpróbáljuk valahogy "átvészelni", mert nem akarom megterhelni a kis gyomrát...
2012. nov. 10. 15:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
Nekem sajnos nem sikerült szoptatni, de arra emlékszem, hogy még a kórházban a védőnő azt mondta, hogy 2 órának minimum el kell telni két szopizás között. Nem tudom így van-e, biztos kapsz majd tapasztaltabbaktól tanácsot.
2012. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszönöm! Én is úgy tudom, hogy legalább két órának el kell telnie a két etetés között, hogy tudjon ürülni a kis gyomra a picinek...igyekszem is húzni az időt, ha hamarabb kérné a cicit, mint 2 óra, de nagyon nehéz, hiszen a kis nyűglődésből hamar áttér a keserves sírásba, a cicin pedig hamar megnyugszik. Mondjuk azért sem szeretem kivárni, míg nagyon sírni kezd, mert akkor meg nagyon mohón és hevesen eszik, hatalmasakat nyel. A súlyfejlődése igen jónak mondható. 1 hét alatt hízott 300 gr-ot mióta hazajöttünk a kórházból.
2012. nov. 10. 16:00
 3/21 anonim ***** válasza:
29%

1-es vagyok.

Még az jutott eszembe, hogy most megnéztem az én picim 2 hetesen átleg 70 milit evett egyszerre, volt, hogy 80-at. Igaz nem ciciből, hanem üvegből, mert akkor még volt egy kis minimális saját tej, meg hoztunk is. Lehet, hogy keveset eszik egyszerre. De én nem értek ehhez az igény szerinti szoptatáshoz.

2012. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha két órán belül kér enni, akkor váltott mellről szoptatod? Mert ha igen, akkor valószínűleg ez a baj. Ha nem telik el 2 óra legalább a két szoptatás között (pláne, ha nem szopik túl sokat egyszerre), akkor mindig csak az elülső, laktózban gazdag tejet tudja kiszívni, ami hasfájást és bukást okozhat. Én a helyedben, ha gyakran kér enni, akkor nem váltanék rögtön mellet, hogy ki tudja szívni a hátsó, zsírosabb, tápanyag dúsabb tejet! Ritkítani a szoptatás idejét nem jelent megoldást, hiszen ugyanúgy az elülső tejet szívja ki, csak még mellé éhezik is!
2012. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Szandy89 ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam tegnap volt 3 hetes és ugyan ebben a cipőben járunk!!!

Mi sem bírjuk ki a 3 órát!Én igény szerint szoptatom,de már most azért kezdünk beállni a 2,5-3 órára!De ha alszik nem ébresztem fel!Van mikor 4 óra is eltelik 2 kaja között!Ma például reggel 8-kor evett.10-kor elaludt és csak fél 1-kor kelt fel!

Kaja közben ő is sokszor bealszik és van amikor én sem tudom felébreszteni! De mi már 60-70-eket eszünk! :)

A büfi nekünk is nehezen megy!És ha büfizik is 1-et 2-őt ha leteszem ő is bukik! :(

2012. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ami még fontos lehet, hogy a legutóbbi bukás alkalmával az orrán száján jött a nyúlós, túrós, nyálas tej. Gyorsan megfordítottam és paskoltam a hátát, nehogy félrenyeljen szegénykém.


Olyan is többször előfordult, hogy a szopi közben arra lettem figyelmes, hogy az orrán folyik a tej.Gondolom ez azért lehet, mert az elején nagyon folyik a tejem és ő nem tudja úgy nyelni...ezt úgy próbáltam orvosolni, hogy egy olyan testhelyzetet vettünk fel, ahol a kisfiam mellkasa feljebb van.

2012. nov. 10. 16:06
 7/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Egy ideig váltott mellből szoptattam, mert a kórházban azt mondták, viszont én is olvastam, hogy hasfájást okozhat, ha mindig csak a laktózban gazdag előtejet eszi, így ha kevés idő telt el a két etetés között akkor legközelebb is ugyan abból a ciciből kapott az utóbbi napokban. Szerintem még akkor is marad benne tej, de harmadjára nem merek ugyanabból adni, mert félek, hogy a másik cicimben meg ez miatt elapad a tej...vagy esetleg érdemes lenne fejnem, amíg nem tud egyszerre többet enni?


Kedves első! Igen egyszerre keveset eszünk, de az egész napot tekintve nagyon sokszor... a súlyfejlődése miatt majdhogy nem "lecseszést" kaptunk a gyerekorvostól, mondván, hogy ez nem egészen egy hét alatt nagyon sok.


Kedves Sorstárs! Sajnálom, hogy Ti is ezzel küzdötök, viszont azért kicsit örülök is neki (ne haragudj, hogy ezt írtam), mert jó példa vagytok számunkra, legalábbis reményt adtál, hogy nemsokára az én kisfiam is többet fog enni egyszerre és több idő fog eltelni az etetések között. Gondoltam arra, hogy megemelnénk egy kicsit a kiságy fej felőli két lábát, hátha ezzel megelőzhetnénk a bukást. Ti már próbáltatok hasonlót? Szorítok nektek, hogy hamar megoldódjon nektek is ez a kérdés!

2012. nov. 10. 16:23
 8/21 A kérdező kommentje:
Lassan 2 órája alszik a Drága Kincsem itt a mellkasomon. Már napok óta érlelődik bennem a kérdés, hogy mi lenne, ha napközben hordozókendőben aludhatna a mellkasomon, mert ilyenkor sokkal jobban és többet alszik a két etetés között. Arra is gondoltam, hogy akkor talán éhesebb is lenne és többet szopizna egyszerre. Azt olvastam, hogy a hordozással nem kényeztetném el, mert ahogy nyit a külvilág felé, úgy egyre kevésbé fogja igényelni a hordozást. Na meg a függőleges, vagy majdnem függőleges helyzettel talán kevesebbet is bukna...Nektek mi a véleményetek erről? Viszont nem tudom, hogy az éjszakai altatásba nem zavarna e be, hiszen akkor mindenképpen a saját helyén szeretném altatni!?!
2012. nov. 10. 16:50
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős is így csinálta, a hasfájáson is segített, és nagyon jó volt a babának és a mamának is :)
2012. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekünk az Espumisan csepp segített büfizni, és így nincs bukás, vagy ha van is minimális.
2012. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!