Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért irtózom tőle?

Miért irtózom tőle?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy amit most írni fogok,sokak szemében vérlázító lesz,de leírom,mert engem érdekel/aggaszt. Vőlegényemmel kisbabát tervezünk. Nagyon eddig bele sem gondoltam magába a szoptatásba,de most elgondolkodtam.Nővéremnek 3 éves a lánya és szopik többször is egy nap.

Szeretném szoptatni majd a gyerekemet,mert ennél egészségesebb dolog nincs és bármilyen jók a mai tápszerek,az anyatejet semmi nem helyettesítheti,de egy éves koránál tovább nem szándékozom szoptatni,persze,ha addig fogom tudni egyáltalán. Mert egyszerűen a szám sokszor tátva marad,hogy nővérem kislánya megy,és "kiszolgálja" magát,és tesóm meg hagyja,esze ágában sincs leszoktatni.Én értem,hogy ez köztük egy mély lelki kapocs,de a kislányra gyakorlatilag senki nem tud vigyázni,mert sír,ha nincs cici.És itt nem csak az alvások alkalmával van szopizás,hanem ha a kislány úgy gondolja,akkor és nővérem meg haptágban áll.

Szóval én nem akarom ezt,ha lesz gyerekem,mert nekem ez már túl abszurd. Mit gondoltok? Én dramatizálom túl ezt a szoptatás dolgot?


2012. nov. 13. 01:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
nem vérlázító. az az egy év bőven elég lesz. utána már úgysincsenek olyan mennyiségben jelen a különféle tápanyagok az anyatejben, h az "értékes" legyen egy gyerek számára. 3 éves gyereket szoptatni szerintem is bizarr, én sem tenném, az biztos.
2012. nov. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi Első,hogy nem támadtál. Akkor lényegében talán én látom jól a dolgokat.
2012. nov. 13. 02:23
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

1. vagyok

azért az nem általános, h óvodás korú gyerekeket szoptassanak az anyukáik. hidd el, a nővéred a kisebbség, a többség pedig úgy gondolkodik, mint te vagy én :-)

2012. nov. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát ez egyre valószínűbb számomra is :)!
2012. nov. 13. 02:48
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Az nekem se tetszik, ha ilyet látok, hogy kiszolgálja magát. Eddig ilyet csak tévében láttam. A családban sok kisgyerek volt, az anyukák nem engedték meg egyiknek se, hogy csak úgy le/felhúzza a ruhájukat azért, hogy kiszolgálja magát a gyerek. Persze ruhahúzigálással jelzik, hogy enni akarnak, de ezt az anyuka le szokta állítani.

Én is így tervezem. Szoptatok, amíg lesz tejem, de nem lesz önkiszolgáló pult.


36 hkm

2012. nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Bár én is csak 1 éves koráig szoptattam a kisfiamat, azt gondolom, ott nem a 3 éves szoptatásával van a baj, hanem a pólórángatással. Az tényleg taszító. Többeket ismerek, akik még szoptatják az ennyi idős gyereküket, és egyikük sem csinál ilyet. A kisfiam 2,5 éves, van egy kis barátnője, aki ugyanennyi idős, szinte minden nap találkozunk, és még soha, egyetlen alkalommal sem láttam tőle hasonlót, pedig még ő is többször szopik egy nap.

Szóval ez ennyi idősen egyszerűen nevelés kérdése. Híve vagyok annak, hogy a kis csecsemőt bárhol etessük meg, ha éhes, de a kisgyerekekkel már meg lehet beszélni, hogy néha nem.

2012. nov. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem csak ez a két véglet létezik.


Az én 2,5 évesem is cicizik még reggelente, de ha nem vagyok otthon (pl amikor született a húga és a kórházban voltunk 3 napig), akkor nem volt semmiféle gond, nem hisztizik érte. A nap többi szakában nem cicizik, szerintem ez könnyen kezelhető pl már egy 1,5 évesnél is, hogy pl csak ágyban van cici, máshol nem, vagy csak elalváskor/ébredéskor, blablabla.


Ha te nem akarsz sokáig szoptatni, akkor ne tedd. A nővéred így érzi jónak, te meg úgy, és ennyi. Nincs olyan, hogy vagy a te elméleted a helyes, vagy az övé.

2012. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 xStefix ***** válasza:
63%

Én több, mint 3 évig szoptattam a nagyomat, de én sem úgy, ahogyan a nővéred. Jól írták feljebb, nemcsak a két szélsőség létezik. ("Nem akarok szoptatni" vagy "5 évig éjjel-nappal akarok szoptatni"). Ugyanakkor ebben sincs semmi különös. Tudod, itt mindig mindenki azt mondja, hogy a szoptatás magánügy... és valóban, ha nekik kettejüknek így megfelel, hát hadd csinálják így. :)

De persze az sem baj, ha te magadban véleményt formálsz erről vagy akár itt a fórumon rákérdezel, mert már ezzel is sokat tanulhatsz magadról és a témáról is.

A nővéred valószínűleg a kötődést segítő nevelést gyakorolja, amit egyébként én is. De ennek is sokféle módja és fokozata létezik; ennyiből nem lehet megmondani, hogy ez most jó így van sem. Ha kettejük kapcsolata kiegyensúlyozott, egészséges kötődés jött létre köztük (mert még ez is belefér!), akkor nem lehet probléma. Max. csak annyi, hogy a környezet mit gondol erről - és látod, hogy a többség valóban furcsállja, netán elítéli az ilyesmit, de szerintem inkább azért, mert ők maguk nem csinálták és nem is nagyon tudják, milyen előnyei lehetnek.

Én tennék neked egy javaslatot: ha elég kíváncsi vagy, szerintem kérdezd meg a nővéred erről. Ő miért ezt a módszert választotta, milyen pozitív hatást lát benne? Hátha mondana neked olyasmit, ami hasznos lehet még a jövőre nézve. Nem azért, hogy te is így csináld majd, inkább azért, hogy megértsd, mi a szoptatás igazi, mély értelme. Mert nem(csak) az, hogy anyatejet adj a babádnak, hanem sokkal inkább az, hogy a kettőtök kapcsolatát jól indítsd és jó irányba formáld.

2012. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Szegény elsőt jól lepontozták 0 %-ra, ezért utálom ezt a témakört...

Egyetértünk. Nekem sem tetszik a sok évig tartó szoptatás, az önkiszolgálás végképp nem.

Én is 1 éves korig terveztem szoptatni, de 8 hónap lett belőle. Örülök neki, hogy eddig is kitartottam, mert nem mindenkinek olyan egyszerű ám!

Nem dramatizálod túl a dolgot, tedd azt, amit a szíved és majd a babád diktál. (Nővér ide-oda. Elég lesz neki leszoktatni a sajátját, nem irigylem...)

2012. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Azért látom,voltak ,akik félreértettek.Nekem elsősorban nem is az a fura,hogy lassan 3 éves lesz a kislány és még szopik,hanem az,hogy akkor szopik,mikor ő úgy gondolja.És megmondom őszintén,imádom a kislányt is és nővéremet is,de nekem valahogy visszataszító,mikor épp rajzol a kislány vagy énekelget,aztán egyszercsak fogja magát odafut az anyjához,és felhúzza a pólóját.Olyan nagy gyerek már,én nem bírnék egy ennyi ésszel rendelkező nagy gyereket már szoptatni. Még az esti-reggeli szopi el is menne,de ez a naponta 7-8 alkalom szerintem kötődés ide vagy oda túlzás. Sőt azért valljuk be,sokszor nővérem ajánlja fel a kislánynak,hogy akar-e. De mondjuk nekem az óvónők hozzáállása is furi volt,mikor voltak bent megnézni,milyen az ovislét meg kicsit játszott a gyerekekkel,nővérem meg beszélt az óvónővel.Mert azt mondták,hogy hát majd a kisasszony kénytelen lesz megtanulni,hogy ovi után lesz csak szopi. Szóval nekik sem volt fura,hogy még szopik. De hát lényegében mindegy,nem az én dolgom,csak kíváncsi voltam,ki mit gondol erről. Azt is olvastam,hogy 6 éves korig normális,ha valaki szoptatja a gyerekét,bár nem tudok,akkor tízórai szünetben bemegy anyuka megszoptatni,vagy hogy :D? Bocs,egy kis irónia,de tényleg semmi rosszindulat nem volna valaki ezt érezte volna ki a mondandómból.
2012. nov. 13. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!