Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes kézi mellszívót vinni...

Érdemes kézi mellszívót vinni a kórházba szülés utánra, vagy felesleges?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én betettem, nem bántam meg.


Viszont azt tudd, hogy az előtejet nem szabad fejni, majd csak akkor mellszívózz, ha megtörtént a tejbelövellés!


Tedd be a táskádba az Urtica Urens 5CH homeobogyót is, szülés után szedj napi 3*5-öt, amíg be nem lövell a tej, utána 2*5-öt, nekem nagyon bevált!

2012. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan a szülés napjára nem szükséges, de másnapra már utánad viheti a férjed. Van olyan tanácsadó, aki szerint felesleges használni a tejbelövelés előtt, míg mások szerint már a szülés utáni napon is lehet stimulálni a mellett. Mikor én szültem, mindenkinél volt, és használta is. Persze, a legjobb stimuláló a kisbabád. :))
2012. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok: azért tilos fejni az előtejet, mert beödémásodhat a mellbimbó és az udvar; pont elég stressz lesz neki az első pár napon a szopi, ne tolj ki magaddal :)
2012. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Akkor biztos ami biztos viszem. Ugy izgulok, hogy sikeruljon az elso szoptatas :).

36,5 hetes kismama

2012. dec. 4. 19:51
 5/15 A kérdező kommentje:
Biztos buta kerdes, de egyertelmuen eszreveszem meddig van elotej es mikor az igazi?
2012. dec. 4. 20:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk "kötelező" volt már másnap használni, akinek nem volt, azzal meg vetettek, az egész osztályon két darab kórházi volt akinek nem jutott meg kellett vennie. Két szopi között kellett fejni, akinek nem evett eleget a pici amit később fejt le bevihette. Volt akinek már a második napom 30ml teje volt.

Nekem szinte semmi... de küzködtem. :)

Minden jót neked!

2012. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem vittem egyik szülésemkor sem a kórházba. Az első babámnál még meg sem volt, később vettem, mert a babám besárgult, aluszékony volt, nekem meg tejlázam. A második babámnál eszembe sem jutott, ő nagyon ügyesen szopizott már másnaptól és nekem ő volt a "mellszívóm". :) Egyébként kb. 2 hét volt mire megtanultam használni (Avent kézi), hogy rendesen tudjak fejni, szóval lehet, hogy hiába van nálad, nem tudod használni.
2012. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is Avent kézim van, nekem elsőre ment a használata (pedig nem vagyok egy műszaki zseni). Ahol én szültem, ott egy darab gépre várt az egész osztály, nem is értettem, hogy miért csak pár embernek van saját kézije, minek tobzódni az egyetlen gépi mellett. Nagyon nem lehet kellemes feszülő mellel órákat várni egy megkönnyebítő fejésre! Én első alkalom után már magam csináltam a szobámban minden gond nélkül.
2012. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én örültem volna, ha van nálam mellszívó, mert nagyon gyötrelmes volt kézzel fejni. A kórházban nem használtam, mert mire sikerült venni hazajöttünk (hétvége volt, és sehol sem volt). Itthon viszont nagy hasznát veszem, mert kisfiam nem hajlandó szopni, ezért én fejem neki és megkapja üvegből. Avent kézi mellszívóm van.
2012. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
46%

Dehogynem szabad fejni az előtejet! Sőt, néha muszáj is. Max. kicsit kíméletesebben kell, mert elég érzékeny ilyenkor a mell.

Én is szopira készültem, de komplikáció adódott, így elvették tőlem a fiam és 5 napig külön voltunk. "Életmentő" volt a szívó, mert így rögtön nekiálltam fejni és azonnal megkaphatta a fiam az előtejet. Sőt, a tejem is hamarabb belövellt, mert folyamatosan (hatékonyan) ürítettem.


Szóval, Kérdező, mindenképp vidd magaddal, mert bármikor adódhat olyan szitu, hogy nagyon jól jön. (De persze kívánom, hogy ne kelljen elővenni.:)

2012. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!