Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 napos babám nem akar szopni!...

1 napos babám nem akar szopni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt született császármetszéssel. Ma 11kor kaptam meg, rögtön mellre is tettem, mindkét ciciből szopott 20-20 percet. Nincs nagyon tejem, de előtej volt 1-2 csepp. Atán sírt fél1kor is, akkor szintén szopizott 15-15 percet mindkét mellemből. Akkor elaludt, és azóta is alszik. Nem nagyon tudom felkelteni, cicire próbáltam tenni, de elfordul, nyűgösködik, kiköpi, vagy elalszik rajta. Mit csináljak? Első baba, olyan tehetetlennek érzem magam!

2012. dec. 20. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok a picihez:)

Nem kell aggódnod, mert ők ösztönösen tudják, hogy mire van szükségük. Gondolom, hogy kórházban vagytok, ott nyugodtan kérhetsz segítséget a nővérkéktől. Ha adott a cici, és nem fogadja el, akkor nem éhes:)

2012. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell ébreszteni, ki kell pihennie a születési sokkot! Plussz kalóriával születnek.
2012. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A csecsemősök segítenek biztosan. Császár miatt lehet kicsit nehezebben indul a belövelés ( mikor hirtelen bedurran a melled a 3. napon). Mindenesetre én nem jönnék ki úgy a kórházból a babával, hogy ne kérnék meg egy csecsemőst hogy a kézifejés rejtelmeibe vezessen be. Nagyon fontos sztem! Gratulálok a babádhoz.

Egy 4 és egy 6 hós baba anyuja :)

2012. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Így igaz, ahogy a 3-as válaszadó írta, nagyon fontos a kézi fejés.

Ill. két szoptatás között itasd vízzel, amennyit elfogad, nehogy kiszáradjon.

3 óránként azért próbáld meg cicire tenni, nem szabad sokáig hagyni, hogy ne szopizzon, a kiszáradás miatt.

Nem vagy tehetetlen, nagyon jól csinálod, hiszen már szopizott, csak a sárgaság miatt aluszékonyabbak ilyenkor a babák, kicsit noszogasd. :-)

Gratulálok!

És, nyugodj meg! A nyugalom kell, hogy legyen tej, és lesz is, hidd el!

Ha 3 óránként 10-10 percre ráteszed, vagy 2 óránként, azzal nem csinálsz rosszat, de vigyázz a cicikre, szopi után nyomogasd meg, hogy van-e benne tej, nehogy tényleg nagyon bedurranjon. Én nem fejtem a kórházban, hazajövetelkor órákat fejtem itthon, úgyhogy szerintem ellenőrizgesd, lesz ott tej!

2012. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is császáros voltam, nekem csak a 3. nap este volt először mérhető: 10 ml. Ne aggódj, nem lesz semmi baja, csak tedd cicire ha sír. Én 40 fokban szültem és csak emiatt kapott pohárból vizet. Ilyenkor csak cseresznye mag méretű a gyomra, a kolosztrum neki elég, az a pár csepp. Egy normális csecsemőst keress, aki segít, vagy hívj fel egy szoptatási tanácsadót. Ne nézd az órát semmi esetre sem, minden alkalommal kínáld meg mindkét ciciddel. Hadd pihenjen, nem fog kiszáradni, ha 2-3 órát alszik. Csak orvosi indokkal adjatok neki bármi mást, ha erre nincs szükség csak cici. Normális, ha a születési súlyából, akár 7%-ot veszít, mert "bele van kalkulálva" a természet így találta ki, 2 hetes korára illik csak a születési súlyát elérnie. Ő még gyengécske és a szopizás nagy meló, hagyj neki időt a cicin!
2012. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
71%

Gratulálok neked! :)

Minden nyekkre kínáld meg a babádat cicivel, hátha elfogadja. Ha innentől sokat lesz mellen, akkor jó eséllyel hamar meg fog indulni a tejed is. (A császárosoknál általában azért indul be később, mert az első napon nem adják oda a babát az anyukának. :( )

Jó, ha mindkét melledre ráteszed egy alkalommal, váltogatva. Ha 20-20 percnél többet is bírsz, hagyd bátran magadon tovább is. De készülj rá, hogy a melled az első időkben érzékennyé válhat, pirosodhat, esetleg sebesedhet is. Ha így alakul, mindenképp ellenőrizd, hogy helyesen kap-e mellre, illetve hagyd megszáradni a bimbón az anyatejet, az gyógyítja.

Arra pedig ügyelj, hogy ha pótlást akarnak neki adni, akkor az lehetőleg a te tejed legyen és csak végső esetben tápszer. Illetve hogy ne üvegből adják neki, hanem kiskanállal, fecskendővel vagy pohárból. (A legjobb az lenne, ha te magad etetnéd, ha kell, így biztos lehetnél benne, miből és mennyit eszik.) - A mennyiséggel pedig vigyázni kell; csak annyit kapjon, amennyit nagyon muszáj.

Arra kellene törekedni, hogy minél többet legyen mellen és megtanuljon hatékonyan szopizni.

Ha segítség kell, bátran hívd a Ligásokat ill. a szaktanácsadókat!

2012. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!