Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapos múlt a babám és...

6 hónapos múlt a babám és kizárólag anyatejes. Öklendezik az alma levétől, a víztől, kiköp mindent. Hogyan csináljam, hogy cici mellett mást is elfogadjon?

Figyelt kérdés
Most van egy növekedési ugrás, és most rág mindent, többek közt a bimbómat is, de semmi mást nem fogad el ez a cicimániás gyerkőc.
2012. dec. 20. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor adod neki a levet?

Egyébként elsőre azt mondanám, hogy várj a kóstoltatással és tartsd készenlétben a kisujjad(harapás megelőzésére:) ).

Anyatejes gyerekeknél elég gyakori, hogy később fogadják el a kóstolót, alap esetben ezzel semmi gond nincs:).

2012. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Több mint 1 hónapja próbálkozok dél körül, de öklendezik. Volt hogy pár napig minden nap adtam neki 1-2 kiskanállal, de mind a szakállkán kötött ki. Vártam pár napot , de semmi változás. A védőnő azt mondta próbáljam-próbáljam. A doktornéni örül, hogy anyatejes és majdnem 9 kg. Már van egy 4 évesem, de vele minden simán ment.
2012. dec. 20. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A mikort úgy értettem, ne haragudj, hogy nem voltam egyértelmű, hogy akkor amikor már éhes vagy esetleg szopi után, vagy szopik között?

Szoptatás után, ha nem alszik el, esetleg elégedetten, jóllakottan nagyobb kedve lenne az újdonsághoz:).

Keményebb fajta almát a kezébe adva esetleg? természetesen a felügyeleted mellett.

2012. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ételeket próbáltál? Zöldségek? valami semleges ízű? A fiam 9 hós koráig szinte semmit nem fogadott el.

Aztán az igazi váltás kb. 1 évesen jött el.

A fiam semmi házi kosztot nem evett meg, egyedül a hipp őszibarackos üveges kaját. tök édes.


nem kell aggódni, majd belejön lassan. tényleg az a jó, ha próbálgatod. krumpli, sütőtök, répa, stb?

Meg van egy olyan, hogy pépesítő cumi. egy háló, amibe bele lehet rakni répát, körtét, stb, és kiszívja a hálón keresztül. így ismerkedik az ízekkel.


és amúgy meg szerintem nálatok nem növekedési ugrás lesz, hanem jön a foga, és azért sem akar enni. ilyenkor még egy olyan gyerek sem eszik, akinek amúgy jól megy a hozzátáplálás.

2012. dec. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy még nem érett meg rá. Kínáld meg 3-4 naponta, nem érdemes erőltetni. Előbb-utóbb enni fog.
2012. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval értek egyet, az én lányom 8 hónapos volt, amikor először elfogadott bármit cic mellett, öklendezet tő is. Valószínűleg erősebb a szopóreflexe és a nyelve még nem képes más irányú nyelésre... Idő kell, mire átáll, van, akinek hamarabb megy, van, akinek később, de erőltetni semmit nem szabad. Én eleinte 3-4 naponta kínáltam, amikor mi ettünk, mindig asztalhoz ültettem, hátha érdeklődni kezd. A kezébe is adtam egész, pucolt almát, főtt répát, egyéb nagy zöldségeket, amik olyan puhák, hogy nem lehet baja tőle és lassan a szájába kezdte venni, néha le is csorgott belőle, de eleinte csak az ínye miatt rágcsálta..
2012. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!