Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma kaptuk meg a 2 hós oltást?...

Ma kaptuk meg a 2 hós oltást? Lázasodott be tőle a babátok? Rota elleni oltást beadattátok? Tényleg nem szabad tejet, paprikát, paradicsomot enni inni szoptatás alatt? Alkohol mentes sőrből hogy több tejem legyen mindegy melyik fajtát iszom?

Figyelt kérdés
Rota elleni oltást a dokink nem javasolta!mit tennétek?
2009. aug. 26. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Én minden szuri után kúpot adtam rögtön a gyereknek. Ezért nem lázasodott be.

Rota ellenit sem és semmilyen más oltást ami nem kötelező nem adatok a gyerekeimnek.

Szoptatás altt ehetsz nyugodtan bármit! Kivéve alkohol.

Sok tejed főzelékektől és sok levestől lesz!

2009. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1,Első nap nem csak másnap ,de lefekvés előtt adtam neki kúpot!

2,Ezt a védő oltást nem,de Pneummo ellen igen,hplnap kapjuk a következőt!

3.A paradicsommal és a paprikával lehet gond ha a baba amúgy is hasfájós!

4.Mindegy ,hogy milyet iszol,én 4 napig minden nap ebédhez megittam 1 dobozost és jó sok tejem lett,utánna már 1 héten 1-2öt!

Ha nagyon bukos a babád akkor nem adatnám be ,mert félő hogy ki bukja és akkor nem ér semmit csaqk kidobtál 1 csomó pénzt!

2009. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Beadattuk igen a rota ellenit is, nem volt semmi baja, sem ez sem a normál oltástól (amikor együtt kapta), bár rögtön adtunk egy fél kúpot (germicid c), este egy másik felet, és másnap este egy harmadik felet (ez a doki módszere). A pneumococcus-ok után mindig kicsit felment a hője még ezek ellenére is. Én beadatom a javasolt oltásokat, igy a rotát is, megspórolok egy jó kis hányós hasmenős virust, és elkerülhető a kórházban kikötés (sajnos több kollégám gyerekét is végignéztem, ahogy kórházba került a rotától), és súlyosabbak a tünetei, mint egy normál influenzának általában. Én örülök, hogy már itt tart az orvostudomány, a védőanyagot igy is kitermeli a szervezet, viszont a káros mellékhatásokat megússza (mivel ezek lecsupaszitott kórokozók). A bárányhimlő ellenit is be fogom adatni. Az evéshez nem tudok hozzászólni, én eszem mindent, ami nem puffaszt fel. Az alkoholmentes sört sem tudom, de gondolom, mindegy, a lényeg az alapanyag, ami benne van :)
2009. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Karamalz a sör neve, van belőle alkoholmentes, ha citromosat veszel annak még jó az ize is, nekem több tejem lett, maláta tejserkentő. Nagyobb aruházban lehet venni 190-200 ft.
2009. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem lázasodott be, viszont teljesen átaludta az éjszakát. Amitől persze a frász kerülgetett. Szerintem aznap aludj vele egy szobában, biztos, ami biztos.

Pneumot adattam még be, attól sem lett láza, de egész éjjel üvöltött, meg bepirosodott neki a helye.

Rotát nem adattam be, de az unokatesóm beadatta a gyerekének 1 hétig ment a gyerek hasa, meg az övé is.

2009. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom egyik oltásnál (2,3,4 hós) sem lázasodott be.

Megkapta a rota ellenit és a prevenart is.

Egyszer sem lázasodott be, nem volt nyűgös, csak az oltás utáni napon sokat aludt.

Én eszek mindent, 6 hónapja csak szoptatok.

2009. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!