Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hónapos múlt a fiam....

10 hónapos múlt a fiam. Szeretném elválasztani de egyszerűen nem visz rá a lélek, viszont már kényelmetlen a szoptatás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi tévő legyek, mert lelkiismeret furdalásom van. Ráadásul most olvasgattam itt ilyen témában, és jól lehordtak egy pár anyukát aki korán elválasztotta a babáját. Van még itt olyan anyuka aki ilyen korban választotta el a babáját?
2009. szept. 2. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Ne haragudj, de szerintem ez szinte bűn kategória. Tudod te, hogy mitől fosztanád meg? 3 éves korig nyugodtan lehet szoptatni, és ez csak jót tesz neki. Más örülne, ha fél évig tudna szoptatni... Erről szól az anyaság, nem a te kényelmedről.
2009. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Miért kényelmetlen a szoptatás? Nem lehetne, hogy változtass azon ami zavar benne? Elvileg 1 éves korig a fő táplálék az anyatej, a babád pedig igényli, ha még szopik. Nekem nem lenne szívem elválasztani ilyenkor. Persze van olyan baba aki korábban leszokik magától, de az más kérdés. :)
2009. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
En nem valasztottam meg el a babamat (15 hos), de csak annyit akarok irni, hogy a szoptatasnal fontos, hogy az anyuka is szeressen szoptatni, tehat ha neked nem jo, akkor jogos, hogy az elvalasztason gondolkozol. 10 hosan mar sok baba magatol abbahagyja a szopizast, viszont ilyenkor meg tapszert kell adni neki, mert bizonyos mennyisegu tej vagy tapszer szukseges nekik meg ilyen korban (es nem tehentej). Ha szerinted a babadat nem viseli meg nagyon, mert nem igenyli a cicit annyira, es tud cumisuvegbol is szepen inni, akkor valaszd el. Ha viszont ugy latod, hogy nagyon ragaszkodik meg a cicihez, akkor legalabb 1 eves koraig huzhatod. Szerintem mar az is tok jo, hogy 10 honapig anyatejet kapott, ugyhogy barhogy is dontesz, ne legyen lelkiismeret furdalasod. Fontos, hogy mindkettotoknek jo legyen.
2009. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Már bocs, hogy ezt írom de az első válaszoló nem normális! Mi az hogy bűn? Meg 3 éves koráig szoptatni? Te nem vagy magadnál! Én is 10 hós volt a fiam mikor elválasztottam, úgyhogy ne halgass az ilyen idiótákra mint az első, hanem ha TE úgy gondolod akkor válaszd el. Ha meg már neked kényelmetlen akkor meg főleg. És igen is kell nézni a TE kényelmedet, mert ha már neked nem jó szoptatni akkor igen is hagyd abba nyugodtan.
2009. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Hát az barom jól nézhet ki ha egy gyerek még 2 éves kora körül is még az annya mellén csüng. Na az a nem normális! Nyugodtan hagyd abba ha már nem jó neked, és örülj és légy büszke magadra, hogy eddig is tudtad szoptatni. És tényleg ne foglalkozz az első válaszolóval, biztos azt hiszi hogy ő minta anya, de én az ilyenről egészen mást mondanék!
2009. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Én nem választottam el fiamat, 21 hósan magától leszokott, pedig 6 hónapos korától csak regge és este, másfél éves korától meg már csa este cicizett.

De a 3 év már szerintem is túlzás.

2009. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát ezen a bűn dolgon én is kiakadtam. Persze, hogy nem az én kényelmem a fontos, de szerintem nem attól lesz valaki jó anya, hogy 3 éves korig szopatja a gyerekét.

Azért is kényelmetlen, mert ugye egy 10 hónapos babának már van foga és erőszeretettel használja:) Meg már nem olyan érzés mint amikor "pici" volt. És végre szeretném azt enni ami jól esik nem arra figyelni mi puffaszt, na meg a melleim lassan a térdemig érnek. Szerencsére ő sincs oda a szopiért, 2 perc alatt le tudja, gondolom ennyi idő alatt nem eszik valami sokat.

2009. szept. 2. 12:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a többi normális választ!!
2009. szept. 2. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 9 hónapos a babám, és én is szeretném lassan elválasztani. Még 4-5 alkalommal szopik, szeretném, ha 1 éves korára teljesen abbahagyná.

Nekem is kezd kényelmetlen lenni, nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Ráadásul teljesen lesoványodtam, gyenge vagyok, az orvos és a védőnő már 6 hónapos korában mondta, hogy hagyjam abba a szoptatást, a saját egészségem miatt. De én akkor még nem akartam, úgy voltam-vagyok vele, hogy amíg van bennem szufla, addig szoptatok.

Közben én is rosszul érzem magam, hogy van tejem, de nem akarok adni neki.

Szerintem ez egyáltalán nincs korán, 10-14 hónap teljesen reális. Számomra az a furcsa, ha a gyerek kiabál, hogy cici, meg húzkodja az anyja pólóját. Mindenkinek szíve joga, mit csinál.

Örülök, hogy más is gondolkodik ilyesmin, mint én (elválasztás), ez valamennyire csökkenti a lelkiismeretfurdalásomat. Még akkor is, ha nekem tényleg muszáj lenne abbahagyni saját magam miatt.

2009. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Abszolút együttérzek veled, bár az én kisfiam még csak 9 hónapos, de lassan én is szeretném csökkenteni (abbahagyni) a szoptatást. Nálunk viszont az a fő probléma, hogy nem nagyon eszik mást, úgyhogy a reggeli-déli-esti szopit sehogysem tudom abbahagyni. Főként a délit szertném elhagyni, de nem megy :-(

A védőnő azzal nyugtatott, hogy örüljek, hogy legalább a tej kell neki.

Szóval megértelek, én is viaskodom magammal.

Ha úgy érzed, akkor valóban inkább hagyd abba. Azt a baba is megérzi, ha nem szívesen szoptatod, és az neki sem jó.

2009. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!