Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg igaz az, hogy az...

Tényleg igaz az, hogy az anyatejjel táplált csecsemő nem kapja el a betegséget? Van köztetek olyan, aki mostanában lett náthás? Nem kapta el a baba?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos anyatejes.

Férjem kezdte a náthát, múlhét hétfőn,szerdán én, majd mindkét lányom elkapta, a kicsi is,aki csak szopizik.Még mostsem gyógyultak meg igazán:(:(

2013. febr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, elkaphatja. Valószínűleg erősebb az immunrendszerük, anyától is kapnak ellenanyagokat, amitől gyorsabban legyőzik a betegségeket.

Nálunk az a jellemző, hogy az én betegségeimet nem kapják el, de amit a nagyobb gyerekem hoz haza az iskolából, óvodából azt elkapják. (jelenleg ki sem látszik a takonyból a naponta 7-8-szor szopizó egyévesem.)

2013. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az anyatej nem csodaszer, de azért valamennyire védi a babát, hiszen az anya immunanyagait megkapja. Mindkét gyerkőcöm anyatejes, a nagyobb egy éves koráig nem volt beteg, 1,5 évesen őt sem kerülte el az a hányós-hasmenős vírus, ami az egész családon végigment. Viszont még szopizott akkor is, így szerencsére a kiszáradást megúsztuk. A kicsi 4 hónapos, már másodjára beteg, 2 hónaposan náthás volt, most meg a torka is bepirosodott, antibiotikumot is kellett kapnia. Azt mondta a dokinéni, hogy mivel egy légtérben van az ovis tesóval, nem lehet a betegségeket kivédeni, de legalább mire közösségbe kerül, már edzettebb lesz. Úgyhogy a betegségre fogékonyság nem csak az anyatejen múlik.
2013. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Vannak, akik azt mondják, hogy az anyatej véd a betegségek ellen, de én mást tapasztalok.

Kisfiam születése óta tápszeres. Többször volt már, hogy egy betegség (nátha, influenza, hasmenés) végigment az egész családon, a tápos kisfiam meg nem kapta el. 1 éves lesz lassan, és még soha nem volt beteg.

Barátnőm babája kb ugyanennyi idős, anyatejes, már kb 10-szer volt beteg, többször kapott antibiotikumot, többször felszúrták a fülét, ügyeleten is voltak már lázgörcs miatt.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a szoptatás nem jó. Szerintem is az anyatej a legjobb táplálék a baba számára, de mostanában kicsit túl van misztifikálva a szoptatás, néhányan valami csodatévő elixírként tekintenek az anyatejre, a tápszert meg méregnek tartják. Nem szabad átesni a ló túlsó oldalára.

2013. febr. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Pandus76 válasza:
100%
11 hónapos a kislányom, mégmindig anyatejes, és még egyetlen egyszer semvolt beteg. Még egy nátha sem, semmi. Pedig mi itthon többször is voltunk betegek, még influenzások is!
2013. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én most nagyon náthás vagyok.a két nagyobbik gyerkőcöm is elkapta már a picikém 3 hetes és úgy néz ki hogy ő is náthásodik....:(

jó is lenne ha az anyatej csodaszer is lenne egyben..:)


amúgy annyiban igaz hogy a 2 kisfiam elég sokáig szopizott és nem sokszor betegek.

2013. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Férjem hozta haza a náthát, aztán elkaptam tőle én (mivel semmit nem vehettem be rá, így rajtam jobban kijött -fejfájás, hőemelkedés, orrfolyás, stb). A picit annyi látszódott, hogy az orrát kellett napi 2-3-szor szívni! Fele anyatej-fele tápszer az étkezésének, és még is másra nem tudom fogni, csak az anyatejre, hogy nem lett komolyabb baja 3 hónaposan.
2013. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kislányom, szinte az első perctől tápszeres sajnos. Mióta megszületett a férjem is és én is többször voltunk betegek. Nekem decemberben ömlött a zöld trutyi az arcüregemből (már bocsánat). Ugyanúgy puszilgattam, de nem kapta el. Még soha nem volt beteg. A sógornőm kizárólag anyatejes babái iszonyú betegesek voltak. Ilyen korukra már a kórházat is többször megjárták.

Statisztikailag, átlagban biztos egy kicsit nagyobb az esélye az anyatejes babáknak, hogy nem lesznek betegek, de az, hogy egy konkrét baba megbetegszik-e nem ezen múlik.

(De az anyatej a legjobb a babának.)

2013. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az enyém nem kapta el, szerencsére.
2013. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

A nagyobbik gyerkőc 2 hónapig szopott, aztán tápis lett, 3,5 éve koráig egyszer volt náthás és ennyi.


A kicsi 11 hónapig szopizott, én azt tapasztaltam, hogy a rajtam is átmenő nyavalyákat, köztük az influenzát sem kapta el, de a tesó által hazahordott vírusokat/bacikat, amik engem nem kaptak el, ő egytől egyik benyelte. Hamarabb túl volt rajta, mint a nagy, de mondjuk nem örültem neki, mikor 9 hónaposan bárányhimlős lett!

2013. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!