Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg kell a tápszer, csak...

Tényleg kell a tápszer, csak mert mérleg szerint keveset eszik?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hetes múlt, szépen szopizik, nyugodt baba, én úgy látom elég neki a tej, sokszor abbahagyja a szopizást és még jön a tej... viszont keveset hízott, ezért le kellett mérnem mennyit eszik 24 óra alatt - a doktornő szerint ha nem eszik meg 500g-ot, akkor tápszert kell kapnia kiegészítésként - de kérdem én, ha a cicit sem fogadja már el, akkor minek tuszkoljam belé a tápszert? Azt mondja a doktornő, hogy így nem lesz több a tejem, ezért kicsit ki kell tágítani a gyomrát, hogy többet szopizzon, de nekem ez ellentmondásos, hisz ha kap tápszert, akkor kevesebbet fog szopizni nem?
2013. febr. 11. 13:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, még csak annyi, nem vagyok a tápszer ellen, ha azt látnám, hogy éhes , természetesen kapna! Lemértem 410-440et evett 24 óra alatt , s 3210 a súlya. Nagyon kevés?
2013. febr. 11. 13:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem sír még utána a babád, sőt még lenne is tejed, semmiképp ne kezdj tápszerezni. Utána tényleg kevesebbet fog szopizni a kislányod, és ez generálja a problémát is, hogy nem lesz elég tejed. Minden jót!
2013. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mennyivel született?
2013. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom soha nem itta meg az "előírt mennyiséget", a dokik mégsem izélgettek emiatt.

Azt nézte az orvosunk, hogy havonta milyen ütemben fejlődik. Ha az megfelelt, akkor oké.

Napi mennyiséget végképp nem írtak elő, ami szerintem hülyeség is lenne. Hiszen senki nem eszik ugyanannyit inden áldott nap.

Mennyivel született amúgy? Keveset hízott azóta? Megírnád mennyit?

2013. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha nem nyűgös és látszólag nem is éhes, én nem adnék neki tápszert, mert akkor tényleg kevesebbet fog szopizni.

Az én fiam nagy súllyal született, majdnem 4 kg-val, és minden szopit mértem, és mindig nagyon keveseket szopizott, egy alkalommal max 60 g-ot, így nekünk is éppen hogy megvolt a napi 500 g. Bár ő szépen hízott mellette.

2013. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kevesett hízott születése óta, még nem nyerte vissza a súlyát - 3330g-al született, most 3270g , emiatt kellett elkezdeni mérni mennyit eszik.
2013. febr. 11. 14:03
 7/14 anonim ***** válasza:

Hívj fel egy szoptatási tanácsadót, csak este mérd, fürdés előtt és válts gyerekorvost!

Soha nem ette meg a fiam a testsúly kgonkénti 150 ml-t.

7 hónapos volt múlt héten és még mindig csak cicizik szinte, pár kanállal eszik délelőtt, 1 hete kap este 90 ml Sinemilt (már nem bírtam 1,5 óránként kelni), de még most is azt mondta a gyerekorvosunk, hogy ameddig ha minimálisan is, de hízik, nem kell semmit tenni, főleg nem erőltetni.

4-5 pisis (kakis nem kell) legyen naponta, az 1 kanálnyi mennyiséget is beleértve, nem kell hogy tocsogjon! Szoptatási tanácsadó mondta nekem is, ha ő nem segített volna, már nem szoptatnék! Adja magatoknak 1 hónapot vagy 2 hetet, mielőtt tápszerhez nyúlsz.

2013. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából én teljesen nyugodt voltam, második baba, elsőnél jóval kevesebb volt a tejem, sokat bukott , ott tényleg úgy éreztem nem lakik jól, mégis hízott szépen... most épp az ellenkezője van, sosem bukik a kislányom, van bőven pisis-kaki pelus, jókat alszik... szóval eszembe nem jutna tápszert adni ha nem ijeszt meg a dokinő :( ( nagyobbik lányom is 14 hónapos koráig szopizott a kezdeti nehézségek ellenére)
2013. febr. 11. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Szóval lassan egy hónapos és még nem hízott semmit?

Akkor megértem a dokid aggodalmát (ne haragudjatok, hogy ezt írom).

De úgy érzem, hogy ez esetben normális, ha egy orvos keresi a megoldást, hiszen az első hónapokban híznak a babák a legtöbbet általában.


Most én is vagy tápszerhez nyúlnék, vagy valóban felkeresnék egy szakértő segítséget.

(Mert ugye az tényleg nem megoldás, hogy nem kér többet enni, de beletuszkolod. Ilyet persze nem lehet csinálni.)

2013. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, akkor az egy kicsit más, tényleg hívj fel egy tanácsadót! Sokat tud segíteni, mennyi volt a legalacsonyabb súlya? Ha 500-at hízott, akkor nagyon sokat veszített, többet, mint az élettani 7%. Ezt otthon vagy a kórházban, az sem mindegy mennyivel jöttetek haza. A tanácsadók gyakorlottak ilyen témában, de továbbra sem értek egyet a gyerekorvos: tömjük meg elvével.

Én annyit tanácsolnék, bajt nem csinálsz vele, hogy 2 napig azért 2-2,5 óránként megkínálod, ha elfogadja, mindkét cicidből, így tudsz tejet szaporítani, ha 2 órán belül kér enni, akkor arra tedd, amelyiken befejezte, így a zsíros tejhez is hozzájut, lehet, hogy csak az lején lévő híg cukros tejet szopizza, ezért nem hízik rendesen.

2013. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!