Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9,5 hónapos kisfiam már csak...

9,5 hónapos kisfiam már csak alig-alig akarja elfogadni az anyatejet. Erőltessem vagy adjak helyette tápszert?

Figyelt kérdés

8 hónapos korától már csak 3x kap anyatejet.

A menstruációm előtt pár nappal már csak rángatja el magát,alatta is alig akarja elfogadni.Ez együtt kb.10-12 nap.Így lecsökkent az anyatej mennyisége is.

Melyik a jobb?

A nehezebb vagy a könnyebb megoldást válasszam?

( legalább 1 éves koráig szerettem volna szoptatni még reggel-este)


2009. szept. 8. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy álltok a hozzátáplálással? Pont ennyi idős a fiam, igaz, nekem még bőven van tejem - sajnos sok is - de ha nem lenne, már csak este adnék neki tápszert. A többi étkezés szilárd.

Szerintem kínáld meg cicivel, ha nem kell neki, vagy csak kevés, nézd meg éhes marad-e. Este biztosan kelleni fog neki a cici vagy a táp, szerintem had döntsön ő. Az is szuper, hogy eddig szoptattad, ha pótolni kell 10 hósan, az már teljesen normális.

2009. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A korának megfelelő ételek közül mindent eszik már.

Reggel ébredés után kap/na anyatejet,2 óra múlva eszik teljes kiőrlésű kenyérből vajas kenyeret sonkával+anyatejet,

ebédre főzeléket,uzsonnára gyümölcsöt,vacsorára anyatejet szoktam neki adni.

De az utóbbi időben a vacsorát kiegészítem tápszerrel,hogy ne maradjon éhes éjjelre:(

2009. szept. 8. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mi így eszünk:

-reggeli tejcsi

-tíz óra körül vajas kenyér, sonka, tojás, sajt stb

-ebéd főzi husival /vagy ha olyan kaját főzök, pl sültcsirke, petrezselymes krumplival akkor az/

- uzsi gyümölcs/joghurt, vagy ismét kenyeres falatok, majd babakeksz /4 óra körül/

- vacsi a déli főzi maradéka zöldséggel dúsítva vagy üveges főzi vagy főzök másikat /7 körül/

-lefekvés előtt szopi /9-10 körül/


Lehet meg kellene próbálnod, hogy adsz neki vacsira is főzit, így szerintem bőven elég lesz a tejed. A reggel-este szoptatás nem feltétlen azt jelenti, hogy nem kaphat mást is vacsira. Így éjszaka is nyugodtan alhat, nem kel fel hogy éhes. /Gondolom most kel.../

Egy próbát megér, sok sikert:-)

2009. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)!

Elég sokszor ébred éjjel,de közre játszik az is,hogy most bújik ki az első fogacska és küzdünk a szeparációs félelemmel is.

Megpróbálom,amit javasoltál,hátha nincs még késő:)!

2009. szept. 8. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 és fél hónaposan elválasztotta magát, úgyhogy vettem neki tápszert, és most azt issza nagy mohón. Én nem próbálom visszacsalogatni a cicire, hiszen a szoptatás elsősorban a babáról szól, ha ő úgy dönt hogy nem, hát nem.

(Azóta végre ihatok sört :-))

2009. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!