Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Térjek át pótlásra? Keveset...

Térjek át pótlásra? Keveset szopizik, és keveset hízik. A doki és védőnő aggódóan szemléli fejlődésünket.

Figyelt kérdés
Babám 3350g-mal született, most 2 hónapos 2 hetes, 4560 g a súlya és 57 cm. Alkalmanként 70-80-at eszik, kb 2,5-3 óránként, napi 8-szor, éjjel is természetesen, épphogy a minimumot hízza. Sok levegőt is nyel, de hiába büfiztetem nem folytatja a szopást, elfordítja a fejét. Ha nem büfiztetem közben akkor is ennyit eszik. Nem cumizavaros, de a kezét folyton szívja. Hiába kínálom cicivel, nem eszik gyakrabban, vagy többet. Mit csináljak
2013. febr. 19. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mond, azon kívül, hogy aggódik?
2013. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi ok az aggodalomra. Szép súlya van a babádnak. Szomorú, hogy riogat az orvos és a védőnő. Tápszerre a leírásod alapján semmi szükség. Ez most hirtelen a második eset, ami ledöbbent. Az előbb 2 hónapos oltás után semmit nem mondtak az anyuknak, hogy mire számíthat... Orvos sem védőnő sem.
2013. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondja, hogy már 100-on felül kellene ennie, és minden második etetés legyen tápszer. A védőnő pedig azt mondja, kínáljam meg minden evés után tápszerrel. Próbáltam, egyiket sem fogadta el. Tápszerből is csak ennyit eszik, így maradok az anyatejnél, meg amúgy is annál szeretnék. Már voltunk vizeletvizsgálaton is, minden ok.
2013. febr. 19. 15:02
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha tápszerből sem eszik többet, akkor nincs értelme adni. Nyilván figyeli az orvos a fejlődését, ha nem megfelelő, akkor el fog küldeni kivizsgálásra. Egyébként tényleg elég keveset eszik szerintem, nem is hízott sokat, de lehet, neki ennyi az igénye.
2013. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 xStefix ***** válasza:
Szerintem ő ilyen kisétkű baba. Nem lehet, hogy te vagy az apuka is ilyen vékonyabb típus (volt)?
2013. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is mindig a minimumot híztam, és apa is sovány típus. Viszont most is majd megeszi a kezét, már három órája szopott, hiába raknám cicire elfordítja a fejét és sír. Valaki azt mondta, lehet szájpenésze van, de nincs. Bedilizek :(
2013. febr. 19. 17:28
 7/14 xStefix ***** válasza:
Hm. Ez megérne egy szopis tanácsadót. Ajánljak?
2013. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már beszéltem szopis tanácsadóval. Ő nem látta rémisztőnek a számokat. Bár akkor még csak a mennyiség volt hangsúlyon, ez az egyáltalán nem szopás még nem. Ő azt mondta, szoptassam, ha 20-szor fog szopni, és úgy fog jóllakni az sem baj.
2013. febr. 19. 18:20
 9/14 A kérdező kommentje:
xStefix! Megköszönném a szopis tanácsadót!
2013. febr. 19. 18:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

havi 320g a minimum hízás. babád ennél jóval többet hízott!

ne aggódj! megpróbáltad többször, mással kínálni, nem kérte, tehát nem éhes. az ököl rágás a fogzás előkészületét is jelzi (nálunk is 2 hónaposan kezdődött.)


csak add meg neki a lehetőséget, ha enni akar. ha nem kér, akkor ne aggódj!

szomorú, hogy az orvos, védőnő mást mond.


szopi tnaácsadót én is jó ötletnek tartom, nekem nagyon sokat segítettek!

sok sikert!

2013. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!