Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszülött 1 hetes babádat...

Újszülött 1 hetes babádat hogyan szoptattad? Hányszor egy nap és kb. mennyit evett meg egy alkalommal? Mindig ugyanabban az időpontban szopott, és jött ki a a fürdetés? Megvártad míg a kezét szopizza, sír stb. , vagy felébresztetted?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

1 hónaposan így szoptattam:

03:52

07:08

10:02

13:35

16:26

20:37


2 hónaposan átaludta az éjszakát. Kezdetektől így ébredt enni.

Este fél9-9 fele raktuk le aludni és hajnali 3-kor kelt elsőnek.


Szóval ő egy igazi angyal. Mai napig (1,5 éves) jó alvó. Magától alszik el és időben. Nem kell "könyörögni" neki, ami egy nagyon jó tulajdonsága.

2013. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok:


Természetesen kiragadtam egy napot az 1 hónapos korszakából.

a percek nem pontosak mindennap, de az órák +- fél órával pontosak.

A kórházban én sokat aludtam és valószínűleg ezért "szokott" ehhez hozzá.

2013. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
100%

Én igény szerint szoptatok, vagyis akkor, amikor a fiam szeretné. És nemcsak evésre kap szopit, hanem bármikor, amikor azt kéri. 6 hónapig kizárólag is szopott, nem kapott mást, de nem is kellett pótlás, gyönyörűen gyarapodott, fejlődött.

Ez nálunk konkrétan azt jelentette 1 hósan, hogy óránként szopizott és kb. 1 órát volt egyhuzamban ébren. Az alvás hossza változó volt, amennyi jól esett neki, napjában 3-4x. Éjjel is 3-4 óránként szopizott, de volt, hogy többször is. Az időpontok, mivel i.sz. szopizott, nyilván változóak voltak, de mivel az ébrenléti időket megfigyeltem, kb. tudtam, mikor mire számíthatok. Sose vártam meg, amíg sír, hanem megtanultam a szopiós jelzéseit és amint ezt láttam, mellre tettem. Nem ébresztettem fel sose szopizni, igaz, nem is aludt sose 3 óránál többet nappal (de ennyit is csak ritkán). A napi programokat (séta, fürdés stb.) is az döntötte el mindig, hogy mikor kelt fel legutóbb, ill. hogy hogyan éreztem, mennyit lesz ébren, mihez lesz kedve stb. De mivel házon kívül is szoptattam, bárhová mehettem, nem kellett a "szopiidőre" hazaérni.. sokkal szabadabb voltam így.

Most 9 hós, még mindig ezek a fő elvek, pl. az esti fürdés ideje is változó még, de valahova 7 és f9 közé esik. Mondjuk ha bejön a jobb idő, kicsit tolódni fog, mert korábban fogunk kelni, de egyelőre nem tervezem, hogy "szigorítanék" a napirenden, nekünk jó így.

2013. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 hetesen 2-3 óránként 80-110ml

most 2 hósan 3-4 óránként 180ml

2013. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is igény szerint adtam neki, a fürdetés meg megszokott időpontban volt, de ennek nem sok köze volt a szopizáshoz:). Annyira figyeltünk, hogy ne közvetlenül szopi után fürödjön, de egyébként a szoptatás gyakorisága nem befolyásolta az egyéb napirendet:).

MIvel az én lányom sárga volt mikor hazajöttünk, én három óra után megszoptattam, akár félálomban, de amint ez elmúlt, nem keltettem külön.

Én sem vártam meg a sírást, megfigyeltem, hogy ha véletlenül már sírásig éhes volt, akkor sokkal több levegőt nyelt(sírás közben, meg mivel farkaséhesen sokkal mohóbban szopizott), szóval szerintem érdemes kicsit megfigyelni, mik a te babád korai éhségjelei(tipikusan a cuppogás, "keresés", alváskor a fokozódó mocorgás...) és már akkor cicire tenni:).

2013. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!