Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szabad enni és inni...

Mit szabad enni és inni szoptatás ideje alatt?

Figyelt kérdés
rostos őszilét,narancslét lehet?ice teát?
2009. szept. 12. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Bemásoltam neked. Én betartottam. A babám kiváló alvó volt és nem hasfájós!



Szoptatós anyáknak NEM ajánlott élelmiszerek

PÉKÁRUK

friss kenyér és pékáru, teljes kiõrlésû lisztbõl sütött kenyér, leveles vagy hajtogatott tésztából sütött pékáru, fánk

LISZTES TERMÉKEK, BURGONYA

nincs különösebb korlátozás, de az erõsen olajban sült burgonyafánk vagy –krokett, a hasábburgonya, a tócsni, a majonézes krumplisaláta nem ajánlott.

HÚSOK, FELVÁGOTTAK

sertéshús, bárányhús, zsíros, illetve sült marhahús, füstölt és pácolt húsok, füstölt sonka, szárazkolbász, sült kolbász

ÉDESSÉGEK

csokoládé, bonbon, marcipán, nugát, fagylalt, jégkrém

TEJ, TEJTERMÉKEK

tejszín, kávétejszín, zsíros sajtok (pl. Pannónia, Camembert)

SZÁRNYAS, VADHÚS

kacsa, liba, gyöngytyúk, vaddisznó

HALAK

sült, ill. füstölt halak pl.: angolna, makréla, füstölt hering, lazac, ponty, szardínia

ZSÍROK

sertészsír, szalonna, kókuszzsír, olvasztott vaj, majonéz, remuládmártás, bármilyen újra melegített zsiradék, kakaóvaj, mogyoróvaj

TOJÁSÉTELEK

kemény tojás, tükörtojás, szalonnás rántotta, majonézes tojássaláta

LEVESEK

minden nagyon forró és zsíros leves, pl. gulyás, ökörfarokleves, korhelyleves

FÛSZEREK, ÍZESÍTÕK

fokhagyma, vöröshagyma, torma, ecet, mustár, fahéj, vanília

ZÖLDSÉGEK, GYÜMÖLCSÖK

TILOS a citrusfélék, a citrom, a narancs, a mandarin, a grapefruit, bab, borsó, nagy mennyiségû cseresznye, ribizli, egres, éretlen v. aszalt gyümölcs, szilva, szõlõ, minden csonthéjas (mogyoró, dió, stb.). Minden káposztaféle, hüvelyesek, paprika, retek, savanyú káposzta

ITALOK

TILOS mindenféle alkohol! Nem ajánlott az erõs feketekávé, a jéghideg italok, a nagyon szénsavas italok, erõs fekete tea.


Szoptatós anyáknak AJÁNLOTT élelmiszerek

PÉKÁRUK

szikkadt kenyér, Abonett és már ropogós kekszkenyér, toast kenyér, nem zsíros keksz (háztartási), piskóta

LISZTES TERMÉKEK, BURGONYA

árpa, zabpehely, búzadara, száraztészta, szágó (tápióka), fõtt burgonya, héjában fõtt burgonya, burgonyapüré

HÚSOK, FELVÁGOTTAK

sovány marha, borjú, sertés szûzpecsenye párolva, fõve, grillezve v. más, zsírszegény eljárással készítve

ÉDESSÉGEK

barnacukor, gyümölcscukor, szõlõcukor, méz, lekvár, édesítõszer, puding

TEJ, TEJTERMÉKEK

teljes tej, sovány tej, aludttej, író, túró, sovány sajt (tejbõl max. fél litert szabad! – ez máshonnan jövõ, de nagyon jó tanács)

SZÁRNYAS, VADHÚS

csirke (bõre nélkül), galamb

HALAK

pisztráng, keszeg, sügér, compó, nyelvhal, tõkehal, csuka, lepényhal, fogas, süllõ, rombuszhal, de csak párolva vagy fõzve

ZSÍROK

vaj, margarin, többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmazó olaj

TOJÁSÉTELEK

lágy tojás, buggyantott tojás, rántotta, tojáskocsonya (levesbetét)

LEVESEK

lezsírozott húsleves, zöldségleves, rizsbõl v. más gabonából készült nyáklevesek

FÛSZEREK, ÍZESÍTÕK

óvatosan sózzunk, borsozzunk; helyette inkább bazsalikommal, curryvel, turbolyával, köménnyel, majoránnával, petrezselyemmel, szegfûszeggel, édesnemes pirospaprikával, kakukkfûvel ízesítsünk

ZÖLDSÉGEK, GYÜMÖLCSÖK

a másik oszlopban felsoroltak kivételével minden friss v. fagyasztott zöldség és gyümölcs fogyasztható

ITALOK

feketekávéból csak a gyomorbarát, enyhébb fajták, enyhe teák, gyógyteák, zöldség- és gyümölcsleve, tejes turmixok, ásványvíz enyhe szénsavtartalommal

2009. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

na ezen a "szikkadt" kenyeren kiakadtam. Jó Isten. Hova fajul ez a világ??mi az hogy egy szoptatós anya nem ehet friss kenyeret????????????,minek egyek szikkadt kenyeret????áááá. na ezen a bemásolt szövegen kiakadtam, de akiknek felolvastam, azok is....

én bármit ettem amit akartam és semmi baj nem volt.!!!

2009. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez így butaság.

Akkor ne együnk semmit.


Mindent lehet,csak keveset.Kerüld a puffasztó ételeket.Bab,lencse,káposzta kb elsö 3 hónapban.Majd azt is ehetsz.Paradicsomot.Nekem nem volt jó,de barátnöm ette.Narancslét nyugodtan.

De ezt magadnak fogod tudni kitapasztalni,hogy mi fogja zavarni a babádat.#

Már nagyonsook ilyen kérde´s erkezett és sok válasz.Szerintem te is láttad öket.Olvasd át.I`rd be a keresöbe.!!!!!!!!!!1

2009. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez a lista tényleg durva kicsit... Igen éhen haltam volna, vagy meghülyültem volna ha folyton a "listát" nézem. :D


Millió kérdés van az oldalon ezzel kapcsolatban. Az az igazság, hogy mindenkinek máshogy, másra érzékeny a szervezete, ezért nem is lehet ilyen listához ragaszkodni.

A legfontosabb, hogy minél változatosabb legyen és azt edd amit kívánsz, figyelj a tested jelzéseire! Persze mindenből mértékkel és figyeld a babád, hogy hogyan reagál rá. Ha úgy veszed észre, hogy valamitől nyugtalan, hasfájós, akkor azt ne idd, edd tovább. Amikkel nagyon vigyázni kell azok, amiket terhesen sem lehetett enni: nyers hal, nyers hús, nyers tojás, alkohol, stb. Keress rá a tejserkentő ételekre itt az oldalon, azok ajánlottak, persze mindenkinél más használ.


Egyébként meg ne görcsölj, csak érezd jól magad és babázz boldogan! Én speciel iszonyatosan édesszájú lettem, elvonási tüneteim vannak, ha nem ehetek egy nap valami édességet (persze nem is kell figyelnem a kilókra, mert többet fogytam mint amit terhesség alatt felszedtem). Ez valószínűleg az energiaszükségletem miatt van, mert a fiam mellett folyamatosan mozgásban vagyok...


Egy majdnem 13 hónapja szoptató anyuka

2009. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
na ez az az kérdés, amire én sosem fogom megtudni a választ:))) fogalmam sincs mitől fáj időnként a pocija a babámnak:( úgy vettem észre hogy a csokit pl nem igazán csipázza:( sajna, mert én nagyon:)))
2009. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2%

Bocs lányok, köszönöm, hogy lepontoztátok a segítségemet.


Egyébként nem írtam, a lista németországi kutatások alapján készült és ott nagy eredményekkel betartják a kismamák.


Mindenki döntse el, van-e hozzá elég önuralma.

Ha nincs, igyál csak kólát, egyél csokoládét és fújj el hozzá két doboz cigarettát is.

2009. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
te meg egyed a szikkadt kenyeret idióta :DDD
2009. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent szabad enni és inni amit megkívánsz és ami jól esik. Én még töltött káposztát is ettem, kólát is ittam, egy-egy pohár bor is lecsúszott néhány alkalommal, és a kicsi lányom minden éjszaka ugyanúgy aludt, a hasa sem fájt. Szóval szerintem nem kell túlzásokba esni.
2009. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben te készíted el ezeket az innivalókat, nem bolti dobozosat veszel, külön használ.
2009. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van időd a babád mellett, arra az esetre küldöm:


[link]


Az 54. oldaltól: [link]


[link]

2009. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!