Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nyűgnek érzem a szoptatást,...

Ha nyűgnek érzem a szoptatást, akkor terhesség utáni depresszióm van?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám, az elején voltak gondok, csak lefejt tejet volt hajlandó inni, szopizni csak 1 hónap után sikerült. Nagyon örültem neki, de most valahogy nyűgnek tartom. Olyan rossz érzésem van mindig, hogy szoptatnom kell, és azt várom már, mikor kezdhetek neki rendes kaját adni. Ezt eddig nem mondtam még el senkinek, a párom sem tud róla. De részemről szívesebben adnék neki tápszert, mégha tovább is tart az előkészítése, mint a mell szabaddá tétele. Ha elmegyünk valahova, pl nagyiékhoz, feszélyez, ha szoptatnom kell és inkább vagy lefejek előre, vagy tápszert készítek be. Lehet hogy terhesség utáni depresszióm van?

2013. márc. 13. 10:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
A szülés utáni depresszió hamarabb kezdődik általában, de ettől függetlenül én felkeresnék egy szakembert. Sok minden lappanghat a mélyben.
2013. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem depi.velem ugyan ez volt.nem szerettem és kész.mindenhol és mindenkinél elővenni a mellem,azt éreztem nem erre vala a mellem stb..5 hónapig csináltam aztán beteg lettem húztam a gyógyszer szedését mert azt mondta a doki az elviszi a maradék tejem.aztán már muszály volt felfázásnak indult és kezdet ráhúzódni.el is vitte a tejem. Tápszeres lett. Onnantól sokkal könyebb volt minden,nyugodtabb és jobb voltam. Nem mindenkinek megy.
2013. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

akkor is így érzel, ha el tudtok rendesen vonulni, míg szopizik a kicsi?

gondolj arra, hogy most ez a legtöbb, amit adhatsz neki.

ha nagyon nem megy a szopiztatás, akkor fejd le, úgy add oda neki a tejcsit. arra ügyelj, hogy amikor teheted, (naponta min 1-2*szer) tedd mellre a babád, mert különben elapad a tejcsi.

2013. márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Miért kellene bárki előtt elővenni a melledet? Ha pl rokonokhoz mentek akkor biztos van egy szoba ahova elvonulhattok és hétköznapi teendőket is lehet úgy időzíteni, hogy otthon szoptathass. A babádnak ez a legjobb amit adhatsz neki. Te nem akarod a legjobbat neki? Gondolom, hogy akarod mert különben már abbahagytad volna a szoptatást. Nem jó érzés, hogy ennyire szoros kötelék van köztetek? Hogy odabújik hozzád és a tesdetből táplálod? Ez az időszak soha többet nem jön vissza és nagyon fogod bánni később, hogy önszántadból lemondtál róla. Ha ögyesen szopizik a babád és neked sem fáj elviselhetetlenül akkor szerintem lelki oka lehet. Érdemes lenne egy pszihológust felkeresni vagy legalább felhívni egy szoptatási tanácsadót!
2013. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Ez szerintem nem depresszió. Nem mindenki imád szoptatni és kész.
2013. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
én szeretek szoptatni itthon,de attól kivagyok, hogy rokonoknál körül vesznek és nézik,hogy eszik a kicsi és végig kommentálják,a falra mászok tőle.
2013. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xStefix ***** válasza:
65%

Ha csak a szoptatással van gond, akkor szerintem sem depresszió (még). A depi általános kórkép, olyankor mindenből és mindenkiből eleged van, az egész életet érzed nyűgnek, nemcsak egy szeletét. (Tudom, mert voltam az.)

Egyébként ez az érzés is ismerős, én is így voltam a lányomnál, csak nekem az egész napomat mérgezte meg a sok kínlódás. Nemcsak szopis gondjaim voltak, hanem anblokk az egész anyasággal kerültem "összetűzésbe" emiatt. Nagyon sokáig tartott, amíg kijöttem belőle, segítséggel, de nekem megérte a munkát. Végül sokáig tudtam szoptatni és lelkileg is helyrejöttem.


Szerintem is érdemes lenne foglalkoznod a dologgal, már ha fontosnak érzed ennyire, mert nagy valószínűséggel megvan az oka és így a megoldása is valahol. Én is javaslom a szaktanácsadókat, van köztük nem egy, aki pszichológus is mellette, biztosan tudnának téged támogatni a helyzet rendezésében. A [link] oldalon kereshetsz közöttük.

2013. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat!


Biztosan velem van a baj, mert én pl hihetetlennek tartom, hogy a testemből táplálva jól lakik egy kisbaba. Ez valószínűleg azért van, mert évekig önpusztító életet éltem, egészen tini koromtól kezdve három évvel ezelőttig, amíg meg nem ismertem a párom, és "miatta" abbahagytam mindent, kivéve a dohányzást. Amikor terhes lettem, már egy hónapja nem cigiztem, és most már több mint egy éve nem gyújtottam rá. De akárhányszor mellre teszem a babám, mindig eszembe jut, hogy mennyi szemetet vittem be a szervezetembe éveken keresztül, és most ha már nincs is bennem semmi káros anyag, én saját magamat vélem károsnak az ő számára hiába több mint 7 kg 3 hónaposan (4 kg-val született).

A másik meg az, hogy óhatatlan, hogy olykor-olykor elő kell vennem mások előtt is a mellem, mert pl anyósomat teljesen hidegen hagyja, hogy nekem ez kényelmetlen, hogy ott áll mellettem, amikor szoptatok. Még egészen közel oda is hajol, hogy "jajj de aranyos vagy, ahogy eszegetsz", a kicsi meg persze felfigyel a hangjára, odanéz, és ezzel fájdalmat okoz. És ez nem a baba hibája, hanem az anyósomé, meg az enyém, hogy nem szólok miatta, de a pofám lapos, mert ő főz ránk, és sokszor ő vigyáz a babára.

Már alig várom, hogy végre normális ételt egyen a pöttöm, max este van nyugtom másoktól, akkor rendben, csendben táplálom a kicsim. Meg persze reggel. A többi szopizáskor, mindig van valaki nálunk, vagy a szüleim, vagy anyósom-apósom, vagy a párom barátja. Baromira fárasztó. És úgy vagyok vele, hogy csesszék meg, ez az én lakásom, és nekem kell bujdokolnom, hogy a babám jól lakjon. Húsz perc alatt degeszre tömi magát, de nekem az a húsz perc örökkévalóságnak tűnik, ha nincs nálam a telefonom, hogy valami buta játékkal elüssem az időt. És tudom, hogy a picurkára kéne koncentrálnom, de folyton azon izgulok, hogy nehogy valaki bejöjjön. Szóval baromi nagy nyűg nekem ez az egész. :(

2013. márc. 13. 14:03
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Sokaknak nyug, en orankent szoptatok nem tudok hosszu idore sehova menni. Viszont a legfontosabb a baba, igy nem gondolom hogy tapszereznem. Mindig arra gondolok hogy neki ez jo. Alig eszek mar vmit mert hasfajos, fogytam sokat. Ennek ellenere egy evig tervezem szoptatni, de min 9 honapig. Gyereket vallaltam en dontottem, hogy vilagra jojjon, az en felelossegem. Szamomra most o fontosabb, mint sajat magam!
2013. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, így nem csodálom,hogy nyűg...
2013. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!