Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van köztetek szoptatási...

Van köztetek szoptatási tanácsadó?

Figyelt kérdés

Kérlek segíts!

Leírom a történetem. Most 5 hetes a kisbabám. Sajnos a tejem nem indult el időben, az ezért kényetelen voltam tápszerezni. Mellette szoptattam is, és hála istennek beindult a tejtermelés. A baj csak az volt, hogy mivel későn indult be, ezért nem tudtam követni az igényét. Egész pontosan mindig fele annyi tejem volt, mint amire szüksége lett volna. A kizárólagos, és igény szerinti szoptatásba nem mertem belekezdeni ennyi mennyiségű tejjel, mert féltem, hogy sokáig fog éhezi amíg utolérem,ezért pótoltam tápszerrel. De elhatároztam, hogy ha meggebedek is anyatejes lesz a babám, ezért kemény munkába kezdtem. Van egy nagyon jó mellszívóm ( Medela swing) és elkezdtem vele dolgozni. Egész pontosan így nézett ki a dolog: baba szív 30-40 percig aztán tápszer cumisüvegből, én utána fejek 30-40 percig. Így sikerült mára kb. annyit termelnem egy nap amennyi az ő igénye. A gond csak az, hogy ennek a nagy részét éjszaka termelem meg, és reggel ha jól lakott kifejem. Nappal ezt adom pótlásnak cumisüvegből. Nem akarok már cumisüvegezni, de attól félek, ha reggel nem fejem le ezt a nagy mennyiséget, akkor nappal kevesebbet fog termelni a mellem, és mivel pont annyit termelek mint ami a napi adagja, megint kevés lesz a tejem. Mit csináljak? Hagyjam abba a fejést és csak szoptassam?


2013. jún. 2. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd minnél többször cicire a babád, akár óránként is ha kéri! A legjobb tejszaporító a szoptatás! A cumisüveget lassan hagyd el, mert ha megszokja, hogy abból könnyebben jön a tejakkor nehezebben fog visszaállni a cicire! És sok türelem, kitartás! Most jön egy fejlődési ugràs amitől ne ijedj meg, többször fog cicit kérni!
2013. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Öt hetesen még vissza lehet szoktatni a kizárólagos szoptatásra.Ha kell,szoptasd óránként,ahogy újra és újra megéhezik.Ha a fejéssel van neki elegendő tej,akkor szoptatással is lesz.Sok türelem és kitartás kell,de megéri!Sok sikert!:)
2013. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem xStefix azt javasolta - mivel én is pótoltam - , hogy apránként hagyjam el a pótlást. Tegyem ezt úgy, hogy minden nap 10 ml-rel csökkentsem a cumisüvegben lévő mennyiséget és így x nap múlva már nem is kell pluszban semmi. A baba így minden alkalommal kicsivel hamarabb megéhezik, de ez nem baj, mert annyival hamarabb kerül cicire, ez pedig serkenti a tejtermelést. De nem annyival éhezik meg korábban/jobban, hogy sírjon emiatt. Próbáld ki, nekem bevált.

2013. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp szoptass igény szerint, akármennyit is sikerül neki enni. Mert az üvegből nagyon könnyen jön a tápszer, és ha egyszer ellustul a babád, már nem kéri többet a cicit. Ahogy írták is előttem, szépen hagyd el a tápszert.

Az én esetemben (11 hónapig tejleadó is voltam) többször előfordult, hogy mire végeztem a szopizás utáni fejéssel, rá negyed órára kelt a babám, mert megéhezett...a cicim meg olyan üres volt, hogy szegény fiam még bekapni is csak sokadszorra tudta, DE érdekes módon az első néhány szívás után éreztem, hogy beduzzadnak és már csöpögött is a másikból a tej, a gyerek meg óriásikat nyelt. Szóval kitartás, és sok türelem, remélem sikerrel jársz. A lényeg, hogy ne görcsölj rá, mert azzal gátolod a tejtermelést. Szépen lazán :)

2013. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor belevágok. Remélem minden rendben lesz, szeretném nagyon sokáig szoptatni a babám.
2013. jún. 2. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanígy kezdtem mint te, kivéve, hogy nem akartam belegebedni, hogy anyatejes legyen, csak úgy voltam vele, jó lenne. 8 hetes korában hagytuk el a cumisüveget. Lassan napi 20 ml-vel gyarapodott a tejem. Annyit tudok mondani, hogy ne görcsölj rá, igyál elegendő folyadékot, ami jól esik, szoptass 2 óránként (15-15 percre tedd fel mindkét oldalra), és akkor tuti, hogy nem fog éhezni a babád, az ilyen gyakori szoptatástól, nagyon hamar belövell a tejmennyiség. 10 és fél hónapos a babám és fő tápláléka az anyatej még mindig :) sok sikert!!
2013. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: csak akkor fejnék a helyedben, ha túltelítődne a mell, és nehogy begyulladjon, mert nem ürül. A folyamatos fejés szerintem lélekgyilkos tevékenység...nekem nem szaporította a tejem, viszont már ha rágondoltam, nyűgös lettem :S
2013. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért keress telefon egy szoptatási tanácsadót is! [link]
2013. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!