Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért eszik keveset 5 napos...

Miért eszik keveset 5 napos babám?

Figyelt kérdés

Rengeteg tejem van, szinte állandóan folyik, jó sűrű és zsíros, lehet emiatt nem szopik egyszerre sokat, mert neki ennyi is tápláló? 30-50 ml-ek után abbahagyja a szopizást és alszik is, 3-4 óránként keltegetem újabb szoptatáshoz.

A súlygyarapodását egyelőre nem tudtam mérni, 3300 grammal jöttünk haza a kórházból, egyáltalán nem sárgult be, keveset sírdogál, a kakija is kezd aranysárga lenni.

Aggódjak vagy nincs értelme?


2013. júl. 30. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kevés,mert még nagyon pici a gyomra! Egyre többet fog szopni majd hétről-hétre. Most még elég neki és ha alszik 3-4 órát,tuti jóllakik! A kaki is rendben van!

Nyugi és pihengess!!

2013. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nagyon pici még gyomra! LEsz ez majd több is, addig is masszírozd, lazítds fel minden szopi előtt a melled, hogy könnyebben jöjjön neki/ne gyulladjon be, ha túl sok tejed lenne az igényeihez képest! :)
2013. júl. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 30-50ml teljesen jó mennyiség egy ekkora babának :) Ne aggódj, annyit eszik, amennyire szüksége van :) A fiam ennyi idősen 10-20ml-ket evett :D
2013. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, most megnyugtattatok:) látszik, hogy első babás anyuka vagyok, mindenen parázok, eleget eszik-e/alszik-e, miért nem sír sokat stb:D
2013. júl. 30. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha valamiben nem vagy biztos,akkor kérdezd meg a védőnőtöket!!Engem pl a kórházból úgy engedtek haza,hogy mondta a csecsemős nővér,hogy egy pár napos babának még csak 40-50ml az adagja :) Úgyhogy engem nem ért meglepi,hogy csak annyikákat evett.. :)

Most 3 hónapos,és egy evésre megeszi a 160-170 ml-jét :)

Majd fog nőni az étvágya na meg a poci mérete is és egyre többet és többet fog enni,nem kell aggódni :)

Ha nem sírdogál az nagyon jó,mert akkor eleget kap enni és még csak nem is hasfájós..még :) A kaki színe is teljesen rendben van :) Nincs ezzel a babával semmi baj :)

Jó egészséget nektek :)


3 hós fiú anyukája

2013. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, gyereke válogatja mennyit eszik. A lányom ennyi idősen volt, hogy 20ml evett. Ezzel szembe a fiam 80-90ml. DE, ha sok marad benne, akkor fejd le, nehogy begyulladjon a melled. Iszonyú fájdalmas tud lenni.
2013. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!