Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Otthon elkészíthető, tejszapor...

Otthon elkészíthető, tejszaporító gyógytea keverék receptje megvan valakinek? Vagy 8-10 féle növényből kell összekeverni.

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt találtam,remélem segít:)


[link]

2009. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt én írtam,remélem erre gondoltál:


A lényeg,hogy a következőket egy tálban kell összekeverni:(gyógynövényes boltban kaphatóak)

-édeskömény termés 25g

-csipkerózsa áltermés 100g

csalánlevél 50g

-bazsalikom 30g

-majoranna 20g

-ánizstermés 40g

-kecskeruta 50g

-kerti kakukkfű 40g


A hölgy így mondta: 1liter vizet felforralok,majd 2kanállal rakok bele ebből, forralom még egy picit,majd elzárom,letakarom. Állni hagyom kb.20-30percet,leszűröm és kész. Szerinte nem kell ízesíteni(mert anélkül is jó az íze),de én teszek bele cukrot.


Én viszont így csinálom csak más arányban. 1,5liter vízhez egy kanállal,mert nekem az előző túl erős volt,nem tudtam meginni. Így viszont jó.


Kérdeztem mennyit kell inni belőle,azt mondta amennyi jól esik,de szerintem az 1l minimum.

2009. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Érdekes, hogy ahány ember annyi féle keverési arány, sőt még az összetevők sem ugyanazok, egy-kettőben eltérnek. Majd kísérletezek:-))
2009. okt. 27. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!