Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdekelne ki meddig szoptatta...

Érdekelne ki meddig szoptatta babáját, mert van aki a minimum 6 hóig van aki 1-2 évig, ki miszerint döntött úgy ahogy? (kiv. Akiknek elapadás miatt)

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A 7 hónapig. Úgy "mentem neki" a dolognak, hogy legalább 6 hónapig szeretném szoptatni majd, de 1 évig már tuti nem. Aztán úgy alakultak a dolgok, hogy az 5. hónapban már kezdett kevesebb lenni a tejem, mint amennyi kellett volna. Elkezdtem fejni (utáltam, fájt), és néhány tejserkentőt is kipróbáltam. Minden nyikkre cicire tettem. Szóval lassan oda jutottunk, hogy a tejserkentő szerek többe kerültek, mintha megvettem volna a tápszert, meg még ráadásul stresszeltem is rajta állandóan, hogy mikor marad éhes a gyerek. Szóval vettem tápszert, és amíg volt még tejem, szoptattam is mellette. Ráadásul egy 7 hós gyerek már elég sokat mocorog. Éppen elég volt egy helyben tartani a szopik idejére. Szerintem jól döntöttem. Akinek nem tetszik, az így járt.
2013. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességem alatt az volt a terv, hogy ha megy, akkor 6 hónapig csak anyatej, utána pedig ameddig megy, jó lenne ha 1 éves koráig tudnám szoptatni.

Ha nem megy, akkor minden gond nélkül adtam volna tápszert.

Ehhez képest az első nagy cicimániás lett, 6 hónapig csak anyatejet kapott, utána még folytattam a szoptatást plusz ette már amit kell.

Teherbe estem, akkor beszéltem a nőgyógyásszal és a kórházban a neonatológussal aki szoptatási tanácsadó is volt, hogy mi legyen, terhes vagyok, a gyerek nem akar leállni a szerrel....

Mondták, hogy semmi baj, ha nincs gond terhességgel, szoptathatok tovább. Szülés után tandemben folytatták, a kicsinek jutott elég, a nagynál lehetett csökkenteni ezzel a tesóféltékenységet, nekem meg nem kellett fejni, nem durrant be a mellem mint az első gyereknél.

A nagyot 3 éves korában már leszoktattam volna, de ezt elég rosszul vette (a kicsinek meg akkor miért szabad), de szerencsére már csökkent a tej mennyisége, végül el is apadt.

2013. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 2 éves és még szopizik a délutáni és az esti elalváshoz. Én úgy indultam neki, hogy mindenképp szoptatni szeretnék, hogy meddig azon sosem gondolkodtam. 6 hónapig csak anyatejes volt, 1 éves koráig egyre több lett a rendes kaja és egyre kevesebb az anyatej. Én ezt láttam magam körül, nagyon sok kolléganőm, ismerősöm szoptatott sokáig 1,5 - 2 évig. Most jutottam el addig, hogy már néha jobb lenne leállni, viszont a szobatisztasággal is most próbálkozunk, úgyhogy a szopi még egy kicsit marad.
2013. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1fiam 2 hét nem kellett neki 2fiam 3évig ovi elött szoktatam le a lányomat meg 16 hgonapig ö nála a kisteso érkezése miatt aki 2 héten belül érkezik
2013. aug. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 hónapig kizárólag anyatejes volt a babám, 12 hós koráig akartam szoptatni (sokszor nyűgnek éreztem, először nem tudtam sehová menni mert ugye a cicit nem tudtam otthon hagyni, később harapott, ökörködött szopi közben), végül lebetegedtem amikor ő 11 hónapos volt, gyógyszert kellett szedni, így átálltunk tápra. Simán visszaállt volna a tejem ha akarom, de már nem szerettem volna újrakezdeni. Nem bántam meg! A tücsök könnyen vette az elvonót, és nagyon szereti a tápszert a mai napig, most 14 hónapos.
2013. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindkétszer kb. 1 évig szerettem volna szoptatni.

Az első fiam nagyon szerette a cicit 17 hónapig szopizott, én választottam el, mert már a pocakban volt az öcsi.

Az öcsi nagyon rosszul szívott kínszenvedés volt az első 2 hónap, épp belejött volna, amikor beteg lettem kórházba kerültem és gyógyszeresen elapasztottak. Ő csak 4 hónapos volt.

2013. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Amikor eleinte szopis gondjaim voltak az első gyerekemnél, vágtam vissza a centit a 6. hónapig. Aztán elértük, és úgy voltam vele, hogy megpróbálom még 1 éves koráig szoptatni. Mikor ez is sikerült, gondoltam egy bátrat a 2 évvel. Később azt reméltem, hogy még a bölcsi elején (nálunk 2,5 évesen) is szopizni fog egy ideig, hogy jobban viselje a közösségi betegségeket. Végül pedig úgy lettem vele, hogy majd ő eldönti, mikor lesz elég. 40 hónap után választotta el magát, pár hónappal az ovi előtt.

Most a fiamat már tudatosan igyekszem minél tovább szoptatni, de most is őrábízom, mikor lesz neki elég. De örülnék, ha őt is sikerülne hosszan.

2013. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!