Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lelkileg teljesen megvisel,...

Lelkileg teljesen megvisel, hogy képtelen vagyok szoptatni kisbabámat?

Figyelt kérdés
Van már három gyermekem őket sem tudtam szoptatni csupán 3 hétig volt tejem majd, 20 ml maradt csak a két cicimbe 3 óránként, nem értem mért pedig mindent megtettem most a negyedik babám is 3 hetes, ugyan ez a helyzet sajnos már ő is tápszeres! :( De most lelkileg nagyon megvisel, hogy képtelen vagyok szoptatni! Egy csődtömegnek érzem magam. Fejek fejek három óránként, de csak 20 ml, ugyan úgy. Ciciim teljesen lazák nem is feszülnek! :((( Anyukám sem tudott szoptatni talán genetika lehet?

2013. aug. 23. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig nem szabadna, hogy megviseljen, ha vannak már gyerekeid, akkor pontosan tudod, hogy nem ez a jó anya ismérve. Én a nagyobbat másfél évig szoptattam, a kicsit csak három hétig tudtam, utána cumisüvegből kapta a tejet és tápszert, öt hónapos korától pedig csak tápszert. Örültem, hogy szépen fejlődik és tudtam, hogy nem rajtam múlt, hogy így alakult. Ahogy te sem tehetsz róla, hogy nincs tejed.

Anyukám sem tudott szoptatni engem, csak pár hétig, mégis szerintem ő a legjobb anya a világon és imádom :-).

2013. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet. De ha görcsölsz - negyedik gyereknél azért ezt már tudnod kell - semmivel se lesz jobb. Én az elsőnél kínlódtam hetekig, a másodiknál már ment sokkal simábban.

Kipróbáltál mindent, amit ilyenkor ajánlanak?: homeo, tea, more milk kapszula, alkoholmentes sör, sok pihenés (azt mondjuk nem tudom hogy lehet 4. gyereknél), tábla csoki, sült krumpli, sok leves, nutella? Ha igen, akkor ez van, nyugodj bele, sok gyerek nőtt már fel tápszeren. Ha megpróbáltad és nem megy, akkor nem megy. Inkább etesd tápszerrel mosolyogva!

2013. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet köszönni annak az agymosásnak, amit a kismamákon hajtanak végre a szoptatás misztériumával...istenem!

Ne aggódj, ma már olyan jó tápszerek vannak, hogy mindent megkap a kisbabád, amire szüksége lehet. Hogy megvisel és csődtömegnek érzed magad emiatt számomra pontosan azt bizonyítja, hogy többet teszel a gyerekedért sok szoptatós anyukánál, akiknek ebben ki is merül a gyermek szükségleteinek kielégítése.

Amikor ránézel a másik három gyönyörű gyerekedre, látod rajtuk, hogy szerencsétlenek lennének amiatt, mert anno nem tudtad őket szoptatni? Ugye, nem, mert szépek, egészségesek és szeretnek téged!

Ne tedd tönkre a lelkedet ezekkel a butaságokkal,mert elveszed magadtól meg a babádtól is annak a boldogságnak a lehetőséget, amit egymásban találhatnátok!


Nyugi, nyugi, nyugi!

2013. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Két gyermekemet nem tudtam szoptatni, de a harmadikat máshol szültem, ott találkoztam a szopis tanácsadóval, aki egy angyal. 2 hónapig segített és utána 8 hónapig még szoptattam. Engem is megviselt, hiába mondták, hogy ne foglalkozzak vele. Sződy Judit- keress rá, ha nem akarod feladni.
2013. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha alacsony a prolaktin szinted, ha fejen állsz, akkor sem fogsz tudni szoptatni. Örülj annak, hogy eddig sikerült, és lazíts. Az előtejet megkapták, és tápszeren is fel fognak nőni.
2013. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te mindent megtettél. Ha nem megy, hát nem megy. Tudod, hányan cserélnének még így is Veled? Neked 4 csodálatos gyermeked van, és sokaknak egy sem adatik meg. A szoptatás az életből általában 1 évet érint, így Nektek ennél sokkal több marad, hogy szeressétek egymást. Fel a fejjel!
2013. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne görcsólj rajta!

Próbald fejés helyett a babádat cicire tenni. Nem 3 óránként, hanem akár óranként. Ha ennyire megvisel, akkor egy szoptatási tanácsadó segíthet.

Nem a vilag vége, ha tápszeren nó fel a baba, de ha ennyire szoptatni szeretnél, akkor kérj segítséget. Van egy csomó praktika, ami segíti a szoptatást.

Ha meg nem akarsz vele próbalkozni, akkor fogadd el, hogy ez van, és örülj, hogy van 4 gyereked, akik felnőnek szépen szopi nélkül is!

2013. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3gyermekem van- egyet sem tudtam szoptatni én sem. 3hétig rendszeresen fejtem- próbáltam szoptatni az éhes gyereket- hogy szívjon- de semmi az égvilágon nem jött a mellemből- azaz pár csepp mindössze- mind a háromszor.

Nálunk a családban női vonalon nagyon sokan vannak így- én rákészültem lélekben, hogy ez is előfordulhat- és így nem ért váratlanul.

Ez van... ettől még ugyanolyan jó anyuka vagyok, mint bárki más!! :))

A szoptatás élménye kiamardt, viszont kaptam helyette három csodaszép, gyors és könnyű álomszülést.

2013. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos 2 dolog van, amit a szoptatás ellen elkövetnek a kismamák: az óra figyelése, mennyi idő telt el és mennyi ideig szopizott, és a szoptatások mérése. Amikor erről leszoktam és elfogadtam, hogy akár óránként is mellre tehetem, ha erre van igénye és jelzi a fiam, mikor elég neki, akkor lett öröm a szoptatás. 14 hónapos és még javában szopizik. Szoptatási tanácsadó nélkül nem ment volna. Nem kizárt, hogy egészségügyi oka van annak, hogy nem tudsz szoptatni, és ehhez jön még a stressz, amit saját magadnak okozol, feleslegesen. Kövezzetek meg, de a szoptatás egyáltalán nem olyan egyszerű első babánál sem és igen, meg kell érte sokaknak küzdeni és nagyon kevés a szakszerű segítség ehhez, amikor még az őskori módszereket skandálják és nem az igény szerinti szoptatást magyarázzák el, mit is jelent. A 3 órával van a legnagyobb baj......
2013. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!