Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eddig alkalmanként 1 mellből...

Eddig alkalmanként 1 mellből szoptattam. Ha ezután mindkettőből szeretnék, ugyanúgy lesz majd elegendő tejem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nekem kell az a 6 óra, hogy meg legyen az "adag" a cicimben. Így meg 3 órára csökkenne.

Lehet, hogy hülyeség, amit írok, de ettől félek.

Tudom, hogy a tej szoptatás alatt termelődik, de...

Nyugtassatok meg!


2013. szept. 24. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha gyakrabban ürül ki a mell, akkor TÖBB tej termelödik benne.
2013. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tehát te szigorúan 3 óránként szoptatsz?

És akkor a melleid 6 óránként ürültek ki?

Csoda, hogy még nem apadt el.

Szoptass gyakrabban és mindkét melledből.

2013. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha kevés a tej, azt szokták javasolni, hogy akkor mindkét mellet oda kell adni a babának egy szoptatás alkalmával és akkor a gyakoribb inger, növekvő tejmennyiséget eredményez.


A technikáját tudod? Az etetést mindig azzal a cicivel kezdd, amelyikkel az előző etetést befejezted.

2013. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem befolyásolja a szopás időköz a tejmennyiséget, annyi van, amennyi kell. pl. az én babám van, hogy éjjel 4-6 vagy 8 órát alszik egyben, aztán napközben 2 óránként is kéredzkedik a cicire, de bármennyit is eszik, azért a tej jól kifolyik a szája sarkán, és kerekedik rendesen a gyerek :) én is hol egyik, hol másik cicit adom neki, de ha pl. esti altatásnál van, hogy kap mindkettőből (mondjuk ez nem a keveslés miatt van, hanem mesterkedem, hogy elaludjon, és van, hogy jobbra nem, de balra elalszik) :)

ne aggódj, amíg igény szerint szoptatsz van elég tej, bármennyi idő telik el. én megtapasztaltam.

(kicsi mellem van, és eleinte alig tudtam szoptatni, szóval nem szerencsés, hanem kitartó és ösztönös anya lennék...) :)

2013. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az elején igény szerint szoptattam, volt, hogy 1,5-2 óránként cicin volt. Már 6 hónapos lesz, szeretnék valami rendszert vinni a dolgokba, ezért a 3 óránkénti etetés.

Különben nagyon nyugis, kiegyensúlyozott baba, de szerintem keveset eszik. A múltkor mértem, 130 megállította. Ez egy átaludt éjszaka után, reggel volt.

Ezért szeretném kipróbálni, hogy mindkét mellből megkínálom, hátha.

2013. szept. 24. 22:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a hozzászólásokat! :)
2013. szept. 24. 22:27
 7/9 anonim válasza:
jobb ha 2 mellből szoptatsz! Nekem mondta a védönő, hogy ha csak az egyik ciciből etetek, nem jó a picúrnak az előtej miatt. Mondjuk, az én lányom mindkét oldalt kifosztotta egy "étkezésnél":))
2013. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem baj-h rendszert szeretnél.egy ekkora babának már 4óránként is lehet enni.tejed bizos van elég-ha nem vannak tejserkentők.azért jó,ha egyből eszik,mert hozzájut az alján lévő zsiros tejhez is.ezért kellene kiüriteni .én is pár napig egyből etettem-mert mikor lemértem láttam,h nem elég,de egy aztán a dokinéni egyből javasolta-igy 2-3szor egyből etettem,igy addigra megtelt a másik-6-7 óra alatt,hogy az megint elég volt.próbált a karamaltz sört.
2013. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, Karamalzból betárazok, ha akciós. :)

Amúgy szedem az Urtica-t és iszom teát is.

Köszi!

2013. szept. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!