Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokat eszik? Csütörtökön lesz...

Sokat eszik? Csütörtökön lesz 6 hetes a babám. Nappal 2 óránként kér enni és 100-120 között eszik. Este 8kor van hogy 180at is megeszi és hajnali 3-4 között eszik újra (ha felkel), aztán reggel fél8-9 között valamikor.

Figyelt kérdés
5 hét alatt hízott 1 kilót. Szépen fejlődik. Nektek mennyit eszik/evett ilyenkor? Ja, és anyatejes.
2009. nov. 9. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

ó, mi 6 hetes korában a 3 óránkénti 80-90 g-nak is örültünk, mint majom a farkának... :-)

De érdekes, hogy ő is szépen fejlődött, kb ilyen ütemben gyarapodott, mint a Te babád. Minden babának más az igénye.

2009. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia.Az én babám 5 hét alatt másfél kg-ot hízott.Ő is ennyiket eszik.Sokat esznek, de inkább így legyen mint, hogy keveset.Akkor meg azért idegeskednél.
2009. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj ezzel!

Minden baba más.Az csak jó ha ennyi tejed van és jó étvágyú.Mi is több mint 1kg-ot híztunk 4-5hét fele...Ő is anyatejes...és 160-akat evett szinte 4hetes kora óta.(1x 200-at is benyomott 1hónaposan)

Aztán csökkenni kezdett a mennyiség,kevesebbel is beéri napi 900ml-t eszik elosztva 5étkezéssel,most 20hetes(4,5hónapos) és hajnalban eszik sokat(300körül) meg este alvás elött 200-250ml.Napközben pedig sokkal kevesebbel is beéri 90-170-ig.Ne aggódj,ha jól fejlődik,(márpedig jól)akkor nem lehet gond.Anyatejtől nem lehet elhíznia a babának!Ez pont így jó ahogy van! :)

Jó babázást!!

2009. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok!

Még annyi,hogy 2óránként nem biztos,hogy éhes.Nekem azt mondták ha 2,5órán belül "azt gondolom" hogy éhes,nem jó ha ráetetem megint mert ha keveredik a már megemésztett tej a friss tejcsivel a gyomorba,az aztán nagyon rossz a pocijának és fájhat tőle esetleg nyűgös lesz.

Én betartottam és sose volt hasfájó.

Tudok sok "okos" tanácsot kaptál és még fogsz is,de idővel menni fog,hogy mi jön be nálatok.

Jó meghallgatni aztán szelektálni... ;)


Sok sikert!!

2009. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

2 óra után annyira sír és keresi a cicit, tömi a kis kezét, hogy éhes, és ha adok neki, akkor nyugszik csak meg, és eszik mint aki nem evett már órák óta.

De persze a lényeg hogy szépen fejlődik.

2009. nov. 10. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!