Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezdek már ettől a gyakrabban...

Kezdek már ettől a gyakrabban szoptatástól becsavarodni, akkor most, hogy is van ez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy kislányom aki 3 hetes, 3-4 óránként eszik. Váltott mellből etetem általában 80 grammokat szopizik. A védőnő is és a doktornő is kevesli az elfogyasztott tejmennyiséget, mert nincs meg a napi 500 gramm, ami a súlya szerint kellene. 3700 gramm a gyerkőc. Állandóan azzal ijesztgetnek, hogy ki fog száradni a pici. Estére sajnos nagyon elfogy a tejem, van hogy a két mellből csak 60 grammot tud szopizni. Azt mondják, hogy tegyem napközben sűrűbben cicire, de igazából nem tudom, hogy ez miért jó? Ha sűrűbben teszem szegényt akkor az üres cicin rágódik, ez miért jó a babának? Szívja szívja, de sok nincs benne és csak nyűglődik rajta. Hasonló tapasztalataitok vannak? El tudná magyarázni nekem valaki, hogy hogyan csináljam, hogy több tejem legyen? Iszom a Malata Karamalzot, próbáltam a homeós bogyókat is nem segítenek.
2013. nov. 11. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Mert ma azt hiszik, hogy ha állandóan mellre teszed a babád, akkor több lesz a tejed. Ez legfeljebb az első néhány napban igaz. Nem minden anyukának van sok teje.

Nekem az vált be, ha naponta megittam 1-2 liter tejet és szopi után kifejtem a maradékot.

2013. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért mondják, hogy tedd sűrűbben cicire, mert akkor a gyakori kínálás, hátha jobban serkenti a tejtermelődést és akkor lesz elég tejed és tudod szoptatni.

De ha meg mégsem lesz több tejed és nem gyarapodik megfelelően, akkor meg tápszert kell íratni és azzal pótolni. Ennie kell. Ha nincs anyatej, akkor meg majd eszik néha pótlásként tápszert.

2013. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat. Èn màr nagyon meg vagyok kavarodva. Szeretnèm csak anyatejjel tàplàlni. Màr azèrt is le lettem szùrva, hogy mièrt nem keltegetem, etessem 2 òrànkènt. Àltalàban 1 òràt szopizik, ha keltenèm 1 òra mùlva akkor nem pihenne a pocija sem. Ìgy eszik utàna alszik 2 òràt. Van kaki is pisi is a pelusban. Kèt ciciből valò szoptatàs utàn csak az elsőt kell lefejni ugye? Ebben volt nèzetkülönbsèg a védőnő ès az orvos között. A vèdönő szerint fejjem le mindkettőt.
2013. nov. 11. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tej attól termelődik, hogy szopás közben inger éri a mellet. Viszont mérni, fejni teljesen felesleges, ha igény szerint szoptatod, és jó kedvű, naponta legalább 4-6 pisis pelusa van, értelme, mozgása fejlődik. Tehát több tejed lenne, ha gyakrabban mellre tennéd, de valószínűleg már így is elég a tejed.
2013. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Mennyivel született a babád amúgy, és mennyivel hoztad haza a kórházból? Csak kíváncsi vagyok, hogy amúgy három hét alatt mennyit cseperedett.

Én se keltegetném,, viszont ha nem alszik be egyik mellen, simán megkínálhatod még a másikkal. Én pl. mindig így szoptattam, aztán mindkét mellből még kifejtem, amit tudtam. De ha csak egyikből eszik, akkor se árt a másik mellnek se, ha fejsz belőle. Így mindkét mellet éri szépen az inger 3 óránként. És ha para van, hogy este már kevés a tej a ciciben, akkor a lefejt tejet lehet odaadni pótlásként, nem kell tápszerezni. Szerintem ez a legjobb tejserkentő, aztán majd úgyis beáll a tejtermelés, és simán fog menni váltott mellből, fejés nélkül a teljes igény lefedése.

2013. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3720 grammal született 3400-zal hoztam haza. Most 3700 gramm. Kedves utolsò ha lefejem mindkèt cicit evès utàn termelődik annyi, hogy következő szopira elèg legyen? Mindig ettől fèlek hogy kevès lesz következő szopira.
2013. nov. 12. 08:38
 7/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocs, hogy nem válaszoltam, 4 hétig kórházban dekkoltam. Remélem, már túl vagytok a tejszaporítós mizérián.
2013. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!