Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos lesz a kisfiam,...

3 hónapos lesz a kisfiam, kizárólag anyatejet kap. Mivel éjszaka jól alszik, egyszer felkelek fejni anyatejet, amit másnap lefekvés előtt cumisüvegből adtam neki oda. Hogy szoktassam ismét a cumisüvegre?

Figyelt kérdés
Pár napja nem fogadja el a cumisüveget... Nem szeretném lefagyasztani az anyatejet, inkább odaadnám neki mert most már csak heti 10 dkg-ot gyarapszik. Próbáltam szopi előtt mikor éhes üvegből etetni, nem sikerült. (Ilyen melegben viz sem ártana neki, de nem fogadja el üvegből)
2008. júl. 10. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld itatni pohárból.De miért kéne neki a lefejt anyatejet ,megenni?Hiszen szoptatod,lehet hogy a szopit inkább választaná mint az üveget .Az én fiam se fogadta el a lefejt anyatejet,még a főzelékébe se tudtam belekeverni , de szopizott!
2008. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A poharazás nem megy, a fele mellémegy (biztos béna vagyok) Azért akarom odaadni a lefejtet, mert szerintem éppencsak elég a tejem, éppen meghizza a heti 10 dekát. Fagyasztani meg lehet felesleges, később sok baba nem issza már meg...
2008. júl. 10. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha saját magamat látnám, detto ebben a cipőben járok. Sajnos nálunk is mintha este kevesebb lenne, régebben én is fejtem, de a fiam most cumisztrájkba kezdett, ha meglátja, összeszorítja a száját. Tudom én is, hogy szoptatni kéne, de kínszenvedés árán jutunk el csak az alvásig akkor. A pohár nálunk hol bejön, hol nem, de javarészt nekünk is a nyakában köt ki a tartalma. Szóval amit ajánlanak az még a fecskendő, bár én még nem próbáltam. Hátha neked bejön.
2008. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiskanállal, időigényes de hátha elfogadja.
2008. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!!! Fürdetés előtt is megszoptatom fél órával, hogy ne legyen türelmetlen a fürcsinél. Aztán nemsokára ismét, tehát nem telik el 2 óra sem, igy kevés még a tej addigra. Ekkor jókor jött a hajbalban lefejt anyatej, különben kinlódunk a lefekvésnél. Sajnos a kanalazás sem jó, a konakiont is kiköpi. Korábban ezt is a cumisüveg cumijába tettem némi vízzel, igy becuppantotta :o) Akkor lehet maradok annál , hogy tuszmákolom a cumisüveget. MOst vettem NUK-os cumit, az mellbimbó formájú... hátha.

Muszáj, mert ha tápszerre kerül a sor, akkor végünk lesz :o))

2008. júl. 10. 22:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is így voltam mindennel, ahogy te írtad. Mintha magamat olvastam volna. De sajna olyannyira kivoltam a hajnali fejésektől, és a napi teendőktől már kb 3 hós korára a picinek, hogy kezdett nagyon fogyni a tejcsim. Ekkor azt tanácsolták nekem itt az oldalon, hogy ne kelljek fel, mert így ha nemcsak szopi van, akkor nem áll be a kereslet kínálat és persze, ha fáradt az anyuka, akkor tecike sincs. Az írták akkor nekem, aludjak a babával nyugodtan, attol nem apad a tej! Én így tettem, aludtam amíg bírtam és nem keltem fel 2-3 óra alvás után, csak akkor, ha már majd szétrobbantak a cicik. Akkor fejtem. És ez egyre csak tolódott és tolódott, mígnem teljesen elmaradt. :) És aludhattam a manócskámmal én is reggelig. Este nyugodtan rendbeszedhettem a lakást is és aludtam nyugodtan. Olyan jó volt, nem felkelni éjszaka! És miután már nem fejtem, csak reggel valamennyit, mert akkor jól lakott 1 ciciből, a másikat kénytelen voltam lefejni, hogy ne robbanjak, akkor elmaradt az esti pótlás és csak ciciből jóllakott a kicsike. Sőt már le se tudom szoktatni a dudlizásról, még akkor is cucizza, ha nincs már nagyon benne. Akkor szoptatom, amikor kéri. És már 2 hónapja egyáltalán nem fejek, fagyasztva is van elég. Most 6 hós a babu és imád szopizni. Sose kevés a tejem. A pótlást valahogy el kell hagynod. Erőszakold rá magad, este, hogy szopizzon. Tanács: szopiztasd meg, ha már nincs benne, foglald le valamivel, kb 20-30 perc és újratermelődik a tej és ezt addig, míg elég nem lesz neki. Nekem bevált.

Ez csak egy vélemény. Remélem nálad is bejön, ha megpróbálod.

2008. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pár napja lefekvés előtt jó 2 órával nem szoptatom meg, igy jóllakik és könnyen elalszik. Az éjszakai fejést nem akarom még abbahagyni (úgyis felkelek Wc-re menni) aztán mostanában úgy sikerül másnap odaadni neki, hogy oldalára fektetem, mint amikor szopizik. Igy megissza :o)
2008. júl. 14. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!