Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy érzem kezd elfogyni a...

Úgy érzem kezd elfogyni a tejem, eddig váltva egyszer bal,3óra múlva jobb mellből szoptattam, de a jobban kezd alig lenni tej (110-ről 50-60ml). Ha áttérek a szoptatásonként mindkét mellre, nem fog hamarabb elapadni?

Figyelt kérdés

Mi a menet egyébként,melyik a"jobb"ha minden etetésnél mindkét mellet odaadom vagy váltva"szokás"?

Nyílván attól eltekinve ha éhes odaadnám mindkettőt.



2013. dec. 22. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Én kezdetektől mindkét mellből szoptatok, de még mindig van bőven tejem. Most 4,5 hónapos a baba. Ha csak egyikből evett, mert utánna elaludt, akkor fejtem. Így mindig megtelt mind a kettő.
2013. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Nem, mert mindkét melled egyszerre (és 3 óránként) éri inger, nem 6 óránként, mint eddig. Pont, hogy ez emeli meg a mennyiséget!

Illetve, ha ezután rendszeresen két mellből szoptatsz, akkor pár nap múlva arra fog ráállni a tested, ilyen ritmusban fog termelődni.

Az anyatej nagy része szoptatás közben termelődik, nem két szopi között, úgyhogy minél gyakrabban ürül mindkét melled, annál több tejed lehet. De ehhez kell pár nap intenzívebb szoptatás.

2013. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!