Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le errő?

Hogy szoktassam le errő?

Figyelt kérdés

Babám 8 hetes, kezdetben tápszeres volt, pár hete csak anyatejet eszik. Szerencsére lett is bőven tejem. Viszont rengeteget szeretne cicin lenni. Eleinte azt hittem, hogy azért, mert kevés a tej és nem lakik jól. Akkor adtam is neki pótlást, de rendszerint visszabukta. Aztán rájöttem, hogy valószínűleg csak cumizik, mert bár csak ritkán nyel, én még tudok fejni is szoptatás után. Mit tegyek, hogy ne rajtam akarjon cumizni? Van játszócumija, de egy idő után többnyire kiköpi. Ráadásul cicin tud elaludni is.

Illetve nagy nehezen elalszik a kiságyban is, de addig kell simogatnom, amíg el nem alszik (10-30perc között) és fél óra múlva felébred. Ha a mi ágyunkba rakom, akkor alszik 2-3 órát is. Gondoltunk arra, hogy a mi szivacsmatracunk kényelmesebb neki, mint a saját kókuszmatraca, de a kiságyban szivacsmatraccal sem volt más a helyzet. Szopi nélkül úgy tud még elaludni, ha melléfekszem, aminek az lett a következménye, hogy éjjel is velem alszik. És azóta-hogy emiatt vagy véletlen, nem tudom-ömlik a tejem éjjelente és reggel.

Tehát hogy szoktassam le a cicin való cumizásról, elalvásról? És hogy szoktassam vissza a kiságyba?

A sírni hagyás számomra nem alternatíva.


2014. jan. 31. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

8 hetes. Iszonyú pici még. Nagyon igényli azt, hogy közel legyen hozzád.

A tejed azért több, mert beáll kereslet-kínálatra és a baba igényeihez igazodik.

Én biztosan nem próbálkoznék azzal, hogy szoktatgassam, még legalább 2-3 hónapig.

2014. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Engem nem is zavarna, csak annyiszor megkapom, hogy állandóan mellen van a gyerek. Hogy biztos nincs elég tejem, vagy éppen nem tápláló neki. Hogy csak három óránként etessem, mert akkor elég éhes lesz, hogy annyit egyen, ami 3 óráig megint elég. Hogy itassam vízzel az etetések között vagy teával, almalével.

Most már az együtt alvás miatt is cseszegetnek, hogy majd 8 évesen is velünk fog aludni. Hogy sosem lesz önálló, vagy ha keveset van a kiságyban,nem fog mozogni. (Ezt nem is értem, mert ha ébren van többnyire a kiságyban van, ha épp nem mi beszélgetünk hozzá, mert az nekem nagyon kényelmetlen a kiságy fölé hajolva, nem is férek igazán oda hozzá)

De nekem és a férjemnek nem okoz problémát sem a sűrű cicin levés, sem az hogy a nagy ágyban van.

2014. jan. 31. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:

hát másokkal meg nem kell foglalkozni... tudod, van-e rajta sapka

ha három óránként etetnéd, meg hagynád a kiságyban sírni, biztos az menne, hogy szívtelen vagy és minek neked gyerek, amikor nem is foglalkozol vele

én egyet nagyon megtanultam a terhesség alatt: kamuzni. előbb-utóbb kiderül, hogy ki mit szeret hallani, annak azt mondom (nyilván orvosnak nem hazudok, de nem is volt rá szükség). Szemrebbenés nélkül. Aztán csinálom úgy, ahogy nekünk jó :D A többiek meg elégedettek lehetnek, hogy tudják a tutit.

2014. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most el kell döntened, hogy a babád igényeit akarod kielégíteni vagy a környezetede't. Én az előbbit javaslom.
2014. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Viki 94 válasza:
Ne figyelj senkire csak a kisbabád igényeire kislányom 3 hónapos még mindig van olyan hogy cicin alszik el és én vagyok a cumija máskor elalszik ringatva és még mindig akkor kap cicit ha kér én is kaptam ezért hideget meleget, de nem érdekelt!!! Szerintem almalevet semmiképp ne adj neki pici még ha nagyon akarod megpróbálhatsz teát adni de nálunk nem vált be
2014. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!