Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha az igenyszerint...

Mit tegyek, ha az igenyszerinti szoptatas nem jott be?

Figyelt kérdés

Lanyom 3 hetes es igenyszerint szoptatom jelenleg. Legalabbis probalom, de ugy nez ki, hogy o erre cseppet sem vevo.

Akarmennyire is furcsa es - gondolom masok szerint szanalmas, sz.r anya vagyok/leszek - de nem mindig tudom, hogy miert sir. Ha mindent vegignezek rajta, akkor mellre teszem egybol, de legtobbszor elloki. Persze 10 percig probalkozom, de nem keri.

Leginkabb mas a problemaja, amire mint irtam nem egybol jovom ra, mert nem ismerem fel a sirasat.

Ha 3 orankent etetem meg, akkor nincs problemaja. Teljesen jol elvan, elfogadja a cicit is. Bar kikell potolnom, mert kehdetek ota alig van tejem. Igy vegyesen kap enni. Viszont lelkesen szopizik, tehat azzal nincs gond. Csak nem termelodik annyi.


Maradjak az orahoz igazitott szoptatasnal vagy gyotorjem meg a mindenert sirsz, cicit kapsz dologgal?!


2014. febr. 22. 17:25
 1/6 A kérdező kommentje:

Sulyaval nincs gond. 2980 g jottunk haza es 3450 g korul jar.

Rendszeresen merem eves elott-utan.

2014. febr. 22. 17:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Bele kell ebbe jönni. Pelus, komfort érzet, hasa, a te hiányod. Ezek lehetnek. Ha sír vedd fel. Ha magadhoz fogod és tátog, cuppog akkor éhes. Ha nem akkor más baja van. Ha a lábát húzgálja, erőlködik akkor a hasa.
2014. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kéri nem kell a szájába tömni:-) Nagyon pici még, fogalma sincs semmiről, még össze kell szoknotok. Az enyém 2 hós de még csak mostanában kezd el különbözőképpen sírni. Szóval ne izgulj, h 3 hetesen még nem tudod felismerni a sírását. Ringasd, énekelj neki, fektesd a mellkasodra. Ki fog alakulni minden ne izgulj. Lehet, h tényleg a hasa, gondold végig, h te miket eszel.
2014. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Julie S ***** válasza:
90%

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy mindig mellet kell tömni a szájába. :) Hanem az a lényege, hogy ha mellet kér a baba, akkor kapjon is. De ha nem kér, akkor nem kell tukmálni, hiszen olyankor sokszor el sem fogadja.


Ne aggódj, ki fogod ismerni, hogy milyen sírása mit jelent. De ehhez kell egy kis idő.

2014. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Leírták, amit akartam. Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy akkor szoptatod, amikor igényli. Ha ellöki a melledet, akkor nem az kell neki. Simán lehet, hogy 3 óránként igényli magától. :)

És tényleg ne aggódj, majd idővel összeszoktok, meg ő is differenciáltabban fog jelezni, mindenki úgy kezdi, ahogy te. Fiam már majdnem 8 hónapos, de még mindig előfordul, hogy fogalmam sincs, mi baja van. Volt, hogy végigcsináltam rajta minden szokásosat, nem vigasztalódott meg, aztán találtam a szájában egy hajszálat...

2014. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
27%

ISZ szoptatni azt jelenti, amit feljebb is leírtak: akkor kap cicit a baba, ha Ő azt kéri, nem amikor én azt gondolom. Ha ez nálatok kb. 3 óránként van, akkor neki annyi az igénye, úgyhogy nem kizárt, hogy most is (nagyrészt) isz szoptatsz. ;)

Viszont, a kizárólagos szoptatás még ennél is több: akkor kap szopit, amikor azt kéri és csakis azt kap, amikor szopizni szeretne. Vagyis, se üveg, se cumi, se lefejt tej, se tápszer, se más. Csak cici, minden alkalommal, amikor szopási igénye van a babának. - Ez nálatok perpill biztosan nincs így, hiszen pótolsz.


Természetesen nem kötelező mindenkinek iszk szoptatni, viszont sokkal ésszerűbb és előnyösebb, mint csak isz. Többek között azért is, mert a tej mennyiségét a szopási gyakoriság dönti el: ha csak etetésként szoptatsz, kevesebb tejhez jut(hat) a baba, mint ha minden olyan alkalommal is, amikor szopatni (is) lehet(ne), pl. altatásnál, megnyugtatásként stb. Ha a cici van az első helyen, akkor bőséges lehet a termelés, hosszabb távon is. - Viszont ha a cicin kívül mást is kap, akkor csökkenhet a tej mennyisége, ill. ilyen-olyan szopis gondok adódhatnak.

Plusz, az iszk szopival együtt jár, hogy sokat vagy együtt a babáddal, hiszen általában gyakran szopik (legalábbis ilyen pici korban) - ez a sok együttlét viszont hamar megtaníthat téged arra, hogy mikor mit szeretne, mik az igényei és mit kell tenned, hogy jól érezze magát. Persze ez akár szoptatás nélkül is működik, viszont iszk szopival sokkal könnyebben, természetesebben alakulhat ki. Ez a gondozási forma sokban tudja erősíteni a tudásodat és az anyai kompetencia-érzéseidet is, ezt magamon is tapasztaltam. :)


Mindezt azért írtam csak le, hogy végig tudd gondolni, merre haladnál tovább. Ami helyzetben most vagy, egyáltalán nem vészes és simán el lehet még innen jutni az iszk szopiig, ha azt szeretnéd. Ugyanakkor az, hogy most vegyesen táplálod a babád, több lehetséges kockázatot is rejt, a cumizavartól kezdve az allergiaveszélyig. Ezeket szerintem érdemes lenne kikerülni, ha lehet, mert abszolút megelőzhetőek, viszont ha egyszer kialakulnak, nehezen megoldhatók.


Te mit szeretnél?

2014. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!