Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mikor éreztétek úgy, hogy...

Ti mikor éreztétek úgy, hogy mostmár szívesen vennétek, ha nem szopizna a babátok?

Figyelt kérdés

Leírnátok a történeteteket, hogy mikor jött el az a pont, mennyi idő volt a baba vagy gyerek, mikor azt mondtátok hogy elég? Neki is elég volt? Hogy szoktattátok le?

Az én babám jövőhéten egy éves lesz már, de még mindig nem érzem úgy hogy kész vagyok rá hogy elválasszam, és ő is elég cicifüggő, de én is nagyon szeretem szoptatni. A környezetemtől sokszor megkapom hogy túl nagy már ehhez a babám, de én még nem érzem úgy, viszont néha azt már érzem hogy örülnék neki ha én magam eljutnék már arra az elhatározásra hogy nincs több cici, viszont amikor szoptatom, olyan örömöt okoz, ahogy látom hogy szereti, megnyugszik tőle.


2014. márc. 6. 17:20
1 2 3
 1/25 xStefix ***** válasza:

A lányomnál 4 évesen lett volna ez a pont, de az már bőven nem babakor. :) 3 éves kora után hagyta el magától.

A kicsi 21 hónapos, még szopik. Nála néha előfordul, hogy én is ezt érzem, de csak akkor, ha éjjel többször is ébred és már fáradtabb vagyok miatta.


Amíg te nem vagy tutimagabiztos a befejezést illetően, addig ne lépj szerintem. Ne mások mondják meg, hogy nektek mi és hogyan jó. ;)

2014. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kora körül éreztem és én le is választottam. Nekem sok, ha már egy nagy gyerek szopik, főleg a négy éves, erős túlzás, de a két év is sok. Jelenlegi babám négy hónapos, egy éves korig tervezem szoptatni.
2014. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Masodik, es te hogy valasztottad le?

Stefix, neked magatol hagyta abba 3 evesen?

2014. márc. 6. 18:55
 4/25 A kérdező kommentje:
Ja, most latom hogy azt irod hogy magatol. Semmivel nem segitettel ra? Nem beszeltel vele hogy mostmar o nagy, stb? Esetleg citrommal bekenes? Csak kivancsi vagyok. Arra gondoltam hogy az is egy jo otlet,mert akkor nem erezne ugy hogy elutasitom, esetleg csak amiatt lenne szomoru hogy nem tetszik az ize?
2014. márc. 6. 19:02
 5/25 xStefix ***** válasza:

Nem, direkt nem segítettem rá sehogy. Én nagyon nem pártolom az ilyen bekenős dolgokat. ;) És megbeszélni se volt mit, mert azt céloztam meg, hogy ő hagyja abba, saját magától. Nem kellett neki azt mondanom, hogy nekem hamarabb lett elegem, mint neki. Örülök, hogy így alakult, számunkra így volt a legjobb.

Mondjuk az is igaz, hogy amikor 3 év 3 hónaposan abbahagyta, akkor én már 10 hónapja suliba jártam, ami miatt kéthetente 3-4 napot egyáltalán nem voltam itthon. Ez egyrészt kicsit "különleges" a számomra, mert még ennek ellenére is folytatta, másrészt valószínűleg ez is belejátszott abba, hogy végül ekkor fejezte be. Igaz, hogy már 2 éves kora óta reggel-este szopizott csak, vagyis nem volt semmiféle szopidömping vagy túlzott ragaszkodás. Szépen elhagyta magától, pár nap alatt, észre se vettük. :)

2014. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igazából nekem az segített rá, hogy beteg lettem és olyan antibiot kaptam, ami szopi mellett nem jó. Akkor egy hét szünet. Ízlett neki a tápszer és annyira nem is kívánta a kimaradás után a cicit. Kicsit fájt a szívem, de akkor már úgy voltam, hogy elválasztom, inkább ilyenkor, mint mondjuk bajlódjak vele másfél- két évesen. Simán ment.
2014. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 xStefix ***** válasza:
Megkérdezhetem, mi volt az a gyógyszer?
2014. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom. Nekem kap tapszert is vacsira regota, de elotte is cicivel kezdi, tapszer utan pedig keri a cicit, kozben simogatja a karom meg bujik, szerintem ezt szereti benne, de ha nincs cici nem simogat es nem bujik, ugyhogy az is kell neki. Sajnos a tapszer nalunk igy nem valtja ki, bar ha most adnek neki eloszor, lehet kivaltana, mert mikor eloszor adtam neki 2-3 hosan,akkor abba akarta hagyni a szopit de akkor meg nem engedtem neki :)

Semmikepp nem szeretnem 2-3 eves korig szoptatni, de mivel most sem tudom elvenni tole, igy azt gondolom hogy lehet hogy egy ev mulva sem tudnam, mivel az van bennem hogy tudom hogy ez neki egeszseges es termeszetes szukseglete :( nagyon nehez az egesz. Olyan sok erzelmi pluszt ad, de ugyanakkor nem latom a veget es ez kicsit elkeserit,mert szerintem mi vagyunk a tipikus 3-4 evig szoptatok, en gyenge, o ragaszkodo.

2014. márc. 6. 21:24
 9/25 anonim ***** válasza:

En az egy eves kort celoztam meg, hogy addig mindenkeppen szeretnem szoptatni, utana meg lassan elhagyni.

Mivel nekem csak anyatejes volt, igy a tapszert is meg kellett szokni (tejet keteves koraig nem kaphatott, szoval a speci tapszer maradt).

En nem eroltettem de megforditottam: eloszor tapszert kapott es csak utana szoptattam meg. Az elejen a cumit a szajaba sem vette, aztan csak ragogatta, heteken at ontottuk ki estenekent es reggel a tapszert :). Nem epp sporolos megoldas, de eroltetni nem akartam. Aztan egyszer csak ivott belole. Mivel mar jol beszelt, ezert mire eljutottunk oda, hogy mgivott 1 dl-t este, akkor nem kinaltam fel automatikusan a mellemet, hanem megvartam, hogy o kerje. Es akkor egy ideig hol kerte hol nem, aztan egyszercsak azt vettem eszre, hogy mar 2 hete nincs szoptatas. Nekem ez igy jo volt, bar egyertelmuen en szerettem volna abbahagyni, de nem volt drasztikus, semmi bekenoset nem kellett bevetni, sose volt, hogy kerte volna, en meg nem adok, nem fecskendeztem vagy eroltett bele tapszert sem, elapasztani sem kellett a tejemet.

Illetve abban az idoben az apja rakta le estenkent es ha valmaiert felriadt ejjel, o ment be hozza. Igy is probaltunk segiteni abban, hogy ne a szoptatas legyen pl az egyeduli megnyugtatas. Ha kerte volna, akkor persze megszoptattam volna, de nem is kerte onnantol.

2014. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 xStefix ***** válasza:
Kérdező, mi miatt idegenkedsz a további szoptatástól?
2014. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!