Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki az első gyerekét nem...

Aki az első gyerekét nem tudta szoptatni, mit tett annak érdekében, hogy a másodikat sikerüljön?

Figyelt kérdés

Lányomat császárral szültem, nem baba-mamás szobában voltunk, nem is bírtam volna ellátni a császár után, kb a lelkét kiüvöltötte volna mire egyáltalán felkeltem az ágyból. Két korty után folyton bealudt és sehogy nem bírtam felkelteni, kisebesedett a mellbimbóm, kész rémálom volt a szoptatás. Két hétig küzdöttünk, elapadt a tejem is, bár egyáltalán nem bántam meg sem akkor sem később hogy nem bírtam szoptatni.

Most második babámat várom, szeretném megpróbálni, hátha menne a dolog.

Mit tettetek azért hogy legyen tejetek(nálunk a családban senkinek nem igazán volt teje, max 2 hónapig, de az is több, mint a 2 hét).

Két dologra nem vállakozok: 1. szoptatási tanácsadó

2. fejés (pont akkor kezdődik az oviszünet, amikorra kb hazérünk a kórházból, segítségünk nincs,mindenki 300 km-re lakik tőlünk, a fejéssel eltöltött időt inkább a nagyra fordítom.)

Köszi



2014. márc. 17. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a baj a szoptatasi tanacsadassal? Nekem is ugyanaz volt a gondom mint neked. Elsot ket honapig szoptattam a masodikat negy hetig. Maga volt a pokol. Marmint a fajdalom miatt. Ne gorcsolj ra. Majd probalgatod a masodikkal is aztan latni fogod hogy hogyan tovabb. Ha nem megy ne eroltesd minden aron. En majdnem idegbeteg lettem azalatt a negy het alatt. A nagyobbik lanyommal ra is ment a kapcsolatom mert egesz nap bogtem nem lattam a fajdalomtol. Amugy neten(youtube) neztem szoptatos videokat. Plusz neten atolvastam mindent ami ezzel kapcsolatos meg olyan forumokat olvasgattam ahol anyukak irogatnak egymasnak ilyen gondokkal. En vtam tanacsadonal is. Egy a lenyeg, ne gorcsolj ra. Ha megy az jo ha nem az sem tragedia!
2014. márc. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Olvashatsz is, sok jó könyv és honlap van, de az nem biztos, hogy elég lesz.... Ha netán problémád lenne, egy tanácsadó tud a legtöbbet segíteni, nemcsak gyakorlati tippekkel, hanem lelki támogatással is.

De lehet, hogy máshol gyökerezik a probléma, például hogy nem vagy biztos abban, hogy akarod-e egyáltalán... legalábbis én ezt érzem ki, de lehet, hogy tévedek.

2014. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért nem akarsz szoptatási tanácsadóval beszélni, pedig az lenne a megoldás! Ne gondold, hogy nem fog tudni újat mondani! Az előző körben is vsz. tudott volna segíteni, de már mindegy.


Nekem az első két babám nem volt szoptatható (koraszülött ikrek), mire azzá váltak, elment a tejem. Ennek ellenére bánom, hogy akkor nem beszéltem mégis tanácsadóval, mert talán még vissza lehetett volna hozni a tejet!

A következőnél még a kórházban segítséget kértem, és úgy gondolom, hogy jól tettem, mert arra a technikára, amit a mellem, bimbóm és persze maga a baba "megkövetelt", magamtól rá nem jöttem volna, főleg hogy kicsit gyakorolni is kell, mire igazán megy a szoptatás!

A tanácsadón kívül nekem sokat jelentett, hogy az egyik csecsemős nővér azt mondta: "az ilyen mellek szoktak igazán bedurranni", hát ez valami rengeteget dobott az önbizalmamon, de tényleg!


A családunkban nekünk sem szoptattak sokáig a nők, nekem meg több mint fél éve ömlik a tejem, van bőven!


A fejésről még annyit, hogy tanuld meg a kézi fejést, kb. harmad annyi idő, mint fejővel! és nem fáj! sok sikert! :)

2014. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Egyébként minket is tanácsadó mentett meg a szopinak. Nélkülük pár hónap után tápszeres lett volna a lányom, így viszont 3 évig sikerült szoptatnom. De a kisfiam szopisztrájkja idején is sok támogatást kaptam tőlük, pedig akkorra már gyakorlott anyuka voltam.

Úgyhogy legalább megpróbálni érdemes azt, amit ők javasolnak, mert tényleg értenek hozzá.

2014. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!