Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy már kevés neki a...

Lehet, hogy már kevés neki a tejem azért ébred éjszaka? (6 hós)

Figyelt kérdés
Babám 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát (23:00-7:00). Persze volt, hogy fel fel ébredt de csak nagyon ritkàn. Viszont kb 3 hete minden este felébred 1x-2x. Tegnap pedig kb másfél óránként. Mindig cicire teszem szopizik kicsit és alszik tovább. Már 2 hónapja kap napközben bébi ételt. Cumisüvegböl egyáltalán nem eszik, iszik nem szereti a tápszertöl pedig öklebdezik... honnan tudom, hogy kevés a tej? Tarthat e a növekedési ugrás 3 hétig 1 hónapig?
2014. márc. 26. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy éhes. Esetleg próbáld meg este a Milumil HA vaníliás rizspépet.

Lehet, hogy mennyiségileg elég neki a tej, de nem elég vastag már. Mi is ebben az időben kezdtük a pépet.

2014. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nàlunk vacsira is kap egy főzeléket, majd fürdés, s lefekvéskor szopik.

Adj neki Tejpépet vagy főzeléket. De lehet a foga jön.

2014. márc. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:

Megeshet, de szerintem nagy valószínűséggel nem ez az oka. Ha rendesen éhes lenne, akkor nemcsak kicsiket szopizna, hanem minden alkalommal csutra kienne és valószínűleg gyakrabban nyűglődne, elégedetlenkedne is. Ha a szopival kapcsolatban ilyesmit nem tapasztalsz, akkor nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. Sokkal valószínűbb, hogy elkezdett fogzani, vagy a fejlődése miatt változnak az alvási szokásai.

És igen, az ugrás tarthat kicsit tovább is, főleg, ha már nemcsak szopik a baba, hiszen ilyenkor a tápláléka egy részét már nem a tejből fedezi, így a kereslet-kínálat is hosszabb idő alatt áll be ismét.

Azt, hogy nem elég a tejed, onnan tudhatod, hogy a baba jelzi neked. De ez az ilyen esetekben nem elsősorban onnan származhat, ha származik, hogy a tested hipphopp nem termel már elegendő mennyiséget, hanem inkább onnan, hogy a baba nem kerül elégszer mellre, így a rendelkezésére álló mennyiség is lecsökken.

2014. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni, hogy mar van 2 foga. Meg nem volt 5 hos amikor az elso kibujt. Megprobalok ma este tejpepet is adni neki aztan meglatjuk. A fogaval nem igy nyugoskodott azelott. Bar nem is tudom az is valtozhat... Elso baba igy meg minden csak egy hatalmas '?' -jel . Egyebkent nagyon sokat van mellre teve. Igeny szerint szoptatom. Fejni mar regen nem tudok. Mindig uresnek tunik a cicim viszont amikor elkezdi szivni ''bizsereg' szinte erzem ah folyamatosan termelodik. Koszonom a valaszokat.
2014. márc. 26. 20:20
 5/8 xStefix ***** válasza:

A tejpépben tehéntej van, ezt jó, ha tudod, ha nem szeretnéd még nála bevezetni.

Én inkább az anyatejjel vagy vízzel készíthető sima gabonapépeket próbálnám, ha már mindenképp. Nem hiszem, hogy az esti belakatás megoldást fog jelenteni, de ha ragaszkodsz hozzá, egy próbát megér. Majd írd meg, hogy mi lett!

2014. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos nem jott ossze. Probaltuk kinalni 'tejpeppel' ( igazabol a gabonapepre gondoltam, kulfoldon elunk itt csak az van, anyatejjel keszitem neki) de nem kerte. Kovetelte a cicit. Es csak egyszer ebredt. Szoval vszinuleg nem a tejcsivel van gond.
2014. márc. 28. 04:21
 7/8 xStefix ***** válasza:

Azért magamban örülök, hogy jól gondoltam. :)

Más jelet nem veszel rajta észre?

Lassan jön a szeparációs szorongás időszaka is, az nagyon gyakran okoz ilyen újraébredést, mert hiányzunk a törpénknek és így a szopival "ellenőrzi", hogy még megvagyunk.

2014. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mast nem. Nyoszorog, felsir cicire teszem es alszik tovabb meg a szemet sem nyitja ki. Van, hogy csak egyszer de van, hogy 3x is felebred.
2014. ápr. 3. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!