Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a fagyasztott anyatejet...

Ha a fagyasztott anyatejet szobahőmérsékleten felengedem, ami megmarad egy etetés után, az mehet a hűtőbe vagy kiöntsem? Ill. ami megmarad az szobahőn meddig tárolható, pl. köv etetésig - 3-4óráig?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a szoptatás elején a védőnő, mikor nem tudtam, hogy jóllakott-e a fiam, vagy elég tápláló-e a tejem, hogy fejjek ki egy kicsit egy átlátszó pohárba, hagyjam szobahőmérsékleten 3-4órát, addigra "kiül" a zsír a tetejére, ha jó vastagon van rajta, akkor jó. De utána öntsem ki, azt már nem kaphatja meg a baba.

Szóval szerintem a fagyasztott-felolvasztott tejet sem hagyhatod szobahőmérsékleten annyi ideig, meg hát ugye azt már újramelegíteni sem ajánlják, úgyhogy hűtőbe sem igazán lehet tenni... Hát nem tudom... A védőnőt kérdezd meg erről.

Milyen adagokban fagyasztottad le, hogy megmarad?

2009. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy hűtőben eláll, de maximum kiolvasztás után 24 órát, és kóstoljam meg, hogy nem savanyú-e, mert ha rossz az anyatej, azt egyből érzem. Általában semmi baja nem volt, ha nem fogyott el és visszatettem másnapig a hűtőbe, egyszer öntöttem ki, mert gyanús volt. Esetleg kérdezd meg te is a dokidat, mert mindenki mást mond.
2009. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hűtőben való kiolvasztás után (nem szobahőmérsékleten) 24 órát eláll hűtőben. Semmiképp ne tárold az anyatejet a hűtőn kívül. Ha frissen fagyasztottad le anno, kifőzött edényben, akkor jónak kell lennie. Én is így csináltam, rengeteg tejet fagyasztottam így le és mindet oda is tudtam adni a babámnak amikor már nem volt elég tejem.
2009. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!