Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nehéz volt elfogadnotok?

Nehéz volt elfogadnotok?

Figyelt kérdés
9 hónapig szoptattam a babám,de most úgy tünik nincs elég tejem. Már sir cicin is. Dokinéni tápszert irt. Nagyon szereti első perctől kezdve,és nem sir pocak tele stb. Nekem viszont. nehéz:( Kicsit kudarcként élem meg:( Ugy érzem cserben hagytam,rossz hogy mű cuxcot kell kapjon:(
2014. ápr. 11. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod. Teljesen megfelel neki a tápszer is már. Mű cuccoktól megóvni meg úgysem fogod tudni.
2014. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

hát azt mondom,hogyha pár hetes lenne a babád, megértem, hogy így érzel, de akkor sem hagyod cserben a babádat, az más tészta.De 9 hónapig szoptattad, az tökéletesen jó.Nem baj, ha már nem szoptatsz.Egyetértek az elsővel,túlreagálod.

Én 6 hónapig tudtam szoptatni és nem volt nehéz elfogadnom.Elég hamar átálltunk az új rendszerre, és ettől nincs bennem rossz érzés.

2014. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon túlreagálod.
2014. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
Ez beteges. Ennyi idős gyereknek már nem is kell a szoptatás.
2014. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hetes korától kapott a fiam tápszeres pótlást, 2,5 hónaposan teljesen elfordult a mellemtől. Nem éltem meg ezt sem kudarcként vagy tragédiaként. Én teljesen tápszeren nőttem fel, mégis olyan bivalyerős immunrendszerem van, hogy 15 éve nem voltam egyáltalán beteg. Édesanyámat nagyon szeretem, így nem hiszem, hogy akkor tragédia, hogy így történt. Nekem az számított, hogy a fiam jól lakjon, boldog legyen, és a tápszerrel mindkettő teljesült.
2014. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%

mindig a gyerek igényéhez igazodik a tej mennyisége.

ha nem így lenne, kihalt volna az emberiség.


ha igény szerint szoptattad, és nem kapott pótlást, akkor van tejed.


ha nem akarod szoptatni, nem kell, de több előnye van a cicizésnek, mint a tápszernek.


who 2 éves korig ajánlja a szoptatást, nem egy gagyi szervezet, végül is szerintem jobban lehet hinni az ő ajánlásuknak, mint mondjuk néhány tájékozatlan nőnek.


dokinéni tápszert ír, mert ilyen világot élünk.


szerintem a szoptatást szeretni kell, és akkor nem is olyan teher. hisz összebújsz a "magzatoddal" és a testedből táplálod. ez olyan csodás dolog :) mondjuk 24 hónap elég ebből, de hogy kilencnél kibuktál? :)


biztos van valami más ok, de ezt itt sose fogod elárulni :)

2014. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat.


Kedves utolso! Szerinted amikor probalok szoptatni,van egy kis tejem de fél oraja probalkozik,és utana megint éhes es ejszaka ezt csinaljuk,reggeli szopi utan fel oraval mar üvölt...akkor ez mi? Ennyit erről

2014. ápr. 12. 07:33
 8/17 A kérdező kommentje:
ökomami
2014. ápr. 12. 07:34
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Mindkét gyerekemet kb. 10-11 hónapos korukig szoptattam, 6 hónapig nem is kaptak semmi mást.

Bennem is volt egy ilyen rossz érzés, hogy műcuccot kapnak, de másrészről jó is volt egy kicsit, hogy végre visszakaphatom a testemet és végre azt ehetek és ihatok, amit akarok, mert a nagy hasfájós volt, a kicsi pedig sajnos tejérzékeny.

A cumisüvegezés ugyanúgy összebújva történt, mint a szoptatás, csak végre nem kellett a pólómat felhúzni hozzá :)))) A mamis melltartót is kidobhattam a fenébe és végre a régi csipkés-szivacsos-pushupost hordhattam :)

Szóval nekünk elég volt az a közel 1 év, így arra gondoltam, hogy még így is elég sokat kaptak belőlem :)

2014. ápr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A who azt is ajánlja, hogy éheztessük a gyereket a "szent szoptatás" miatt?

Na, azért az anyatej nem isteni ambrózia és nem is a rák ellenszere. Táplálék. Testi, lelki.

A testit megadtad ügyesen, kilenc hónap, ennyi adatott meg, így is rendkívül ügyes voltál. A lelki táplálék pedig nem az anyamell. Cserben akkor hagynád, ha éheztetnéd, ha hagynád éhesen, üres pocakkal üvölteni, mert hát "anyatej".

Jó anya vagy, a babád igényeihez igazodj! Hidd el, két évesen a kutyát nem fogja érdekelni, hogy meddig szopizott a babád.

Ne éld meg kudarcként, inkább legyél büszke, hogy eddig sikerült.

2014. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!