Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? (többi lent)

Gabi86 kérdése:

Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
10 és fél hós a lányom,még csak 4 foga van de iszonyat fáj a mellbimbóm körül mikor szopik.a felső fogainak a nyoma rendesen meglátszik és még csak félig vannak kinn.cicin alszik el ami mostanában azt jelenti hogy fél órát szopik.jön a foga alul is meg felül is és azért ilyen "hosszan".amúgy le szokta zavarni 10 perc alatt volt hogy annyi se kellett.hát meg ugye az is hozzá tartozik hogy kevesebbet eszik(nem mindig) minden mást és gondolom így pótolja.(főleg joghurt,túró rudi meg ilyenek amit nem kell annyit rágni)már azt eszi amit mi.nem akarom abbahagyni a szoptatást mert imádja,majd csak ha ő is készen áll rá.már többször be volt gyulladva a mellem(elején)majdnem 40 fokos lázam volt emiatt,többször kisebesedett fájt.sőt csomószor összeszorított fogakkal(a fájdalomtól) szoptattam.sok mindent kibírtam ő érte úgyhogy nem adom fel ha ez az ára hogy nekem jobb legyen.ja és 3x 4x(attól függ hányszor alszik napközben) szopik egy nap + a tízórai,ebéd,uzsi,meg vacsi.néha reggelizik is velünk.ti hogy oldottátok meg?vagy van rajtam kívül más is így?előre is köszi a válaszokat

2014. ápr. 14. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kellene harapnia, mert elvileg a nyelvét szopizáshoz kidugja picit, az alsó ajkak helyett a nyelvét használja. Szerintem a ciciddel masszírozza az inyét. Lehet, hogy le kéne fejned neki, amikor épp fogzik.
2014. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xStefix ***** válasza:
Értem a problémád, csak a kérdésed nem tiszta teljesen... A harapásról szeretnéd leszoktatni?
2014. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen arról,de nem igazán harap inkább csak úgy szopik hogy közben a fogai "hozzáérnek" a bimbó udvarhoz.nem is kicsit.bocs hogy érthetetlenül fogalmaztam.
2014. ápr. 18. 18:45
 4/7 xStefix ***** válasza:

Értelek. :)

A mellről való levétel, a szopi megszakítása, amikor fájdalmat érzel, nem használ?

Próbáltad neki elmondani, hogy ez neked nem jó? Illetve dicsérni, amikor éppen ügyesen szopizik? Tudom, ez furának tűnhet, de nagyon sokat megértenek már ilyenkor; ha másból nem is, de a hangsúlyból igen.


Egyébként az én fiam is csinálta ezt eleinte, főleg akkor, amikor "új" fogai jöttek ki.. mintha mindig kellett volna egy kis idő, amíg megszokja, hogy átrendeződik a kis szája. :) De később mindig javult a dolog.


Ja igen, még egy: nem használsz esetleg üveget vagy cumit?

Nem volt cumizavar vagy -gyanú a korábbiakban?

2014. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.cicin alszik el.màr arra is gondoltam hogy bealszik(de közbe még néha szív 1-2-t) és ilyenkor összezár a szája.vagy mivel a végén màr kevesebb a tej és azért,mert akkor érzem igazán a fogát.hasfájós volt az elején és teát adtam neki cumisüvegből,de a cumit soha nem fogadta el.nem tudom hogy az e.mi jelllemzi?most meg csörös pohárból vagy sima pohàrból iszik.
2014. ápr. 20. 11:40
 6/7 xStefix ***** válasza:

Ha már nem használtok üveget, illetve korábban nem voltak ilyen problémák, akkor nem hiszem, hogy cumizavarról lenne szó. :) A csőrös és az üveg (ennyi idősen legalábbis) már nem szokott bekavarni.


Próbáltad már ilyenkor alvásnál elvenni tőle a cicit? Hátha akkor elkerülnéd ezt a ráharapást.


Az én fiam is eléggé hanyagul szopik, csak nála rossz technika rögzült még az elején: nagyon erős volt a tejfolyásom és a nyelve hegyével elnyomta a bimbót, hogy ezzel csökkentse az iramot. A sztrájkja később megoldódott, viszont úgy tűnik, hogy a technikája nem javult ki teljesen, úgyhogy a mai napig kicsit kellemetlen, amikor szopizni kezd. :(

Nálad nem volt esetleg ilyen jellegű probléma?

2014. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de nekem is nagyon gyorsan jön még a mai napig sok levegőt nyel.lehet nálunk is ez a helyzet.de próbálom elvenni tőle,de akkor meg olyan erősen kezdi szívni és ha sikerül is elvennem tőle tátog(olyan mint egy kismadár) és keresi a szájával.most kicsit jobb lehet kezd megedződni nem fáj annyira csak egy picit.azt meg ki lehet bírni.köszönöm a válaszodat
2014. ápr. 22. 13:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!