Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszonyatos lelkiismeretfurdala...

Iszonyatos lelkiismeretfurdalasom van. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam par napja mult egy eves. Sajnos a szulinapja elott mindketten lebetegedtunk, o is es en is antibiotikumot kellett szedjunk. Probaltam huzni a bevetelt ameddig csak lehetett, de mikor mar 39 fokos lazam volt muszaj volt elkezdenem a szedest. Irtam egy szoptatasi tanacsadonak, hogy mit tegyek, de azt elfelejtettem leirni, hogy a babam is antibiot szed. Vegul nehez szivvel elvettem tole a cicit, azota mar egyszer ataludta az ejszakat vagy ha fel is kel, max egyszer es nem harom- negy alkalommal. Igazabol nem keresi es ejjel is eleg neki egy kis viz vagy tea, szerencsere a tapszert is megissza. Megis annyira rosszul erzem magam amiatt, hogy mar nincs szopi, azt erzem hogy megfosztom vmitol ami jo neki es megnyugvast ad. Doki es vedono plusz csalad is azt mondja hogy ha nem keresi nem sir stb. akkor ne adjam vissza neki a cicit. Valahol tudom hogy egyszer vege kell legyen es mar sokszor fajt is a dolog megharapott ugy hohy verzett kisebesedett a cicim, megis a siras kerulget ha arra gondolok hogy vege.
2014. ápr. 26. 11:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Felek attol is hogy az immunrendszerenek is artok ezzel, hogy nem szoptatom tovabb. Mondjuk kb max 100-120 mili tej van mar csak a ket ciciben osszesen, szoval messze nem eleg marmmar neki meg mar boven eszik mast is.
2014. ápr. 26. 11:20
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
1 évesen már nem elsz semmi bja, az elsö fél évben ajánlják angyon jó esetben 1 éves korig, de kevesen tudnak eddig szoptatni. Semmi baja nem lesz a babádnak akkor sem lett volna ha már fél éves korában iyg alakul. Persze jó ha sokáig szopizik de a szervezetének igazán az elsö fél max egy évben van rá szüksége utána már inkább komfort szopi van.
2014. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Immunanyag már gyakorlatilag nincs a tejben.

Szerintem inkább neked fontos a szoptatás, neki láthatóan nem az. Szóval azt gondold végig, hogy te miért ragaszkodsz hozzá és hogyan tudod "elengedni".

2014. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Milyen gyógyszert szedtetek? Mert általában nem szokott szükség lenni az elválasztásra...

A tanácsadó mit válaszolt?

Te miért döntöttél úgy, hogy inkább nem szoptatsz tovább?

Most mit érzel, mit szeretnél? Mit mond az ANYAI ÖSZTÖNÖD?

2014. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sziasztok, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, kicsit talán már jobban vagyok abból a szempontból, hogy tegnap fejtem le egy kis tejet, mert feszült a cicim, megkínáltam vele a kisfiamat cumisüvegből és nem nagyon kellett neki a tej, kb. a felét megitta és utána bárhogy kínáltam nem kellett neki több..., az anyai ösztönöm továbbra is azt súgja, hogy lehet jó lenne még szoptatni, de azt hiszem azért is érzem ezt, mert nem tervezünk több babát, és ebből az élményből így nekem ennyi jutott, az éjszakák egyelőre hol jobbak, hol kevésbe, átlag továbbra is egyszer kel fel, a tanácsadó azt mondta, hogy az én antibiomtól szoptathatnék, de az elfelejtettem leírni, hogy ő is szedett és így a kettőt együtt már nem mertem megkockáztatni, érdekes viszont, hogy amióta egyáltalán nem szopizik, sokkal jobb lett az étvágya, összességében véve azt hiszem, hogy hagyom a dolgot és megőrzőm majd nagyon szép emlékként az elmúlt egy évet, szerencsére amúgy is elég bújós a kisfiam, így megmaradnak azért a jó kis összebújások :), még egyszer köszönöm mindenkinek a választ, mentek a zöld kezek
2014. ápr. 28. 11:45
 6/6 xStefix ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogy te úgy érzed, jó úton haladtok tovább. Kellemes babázást a továbbiakban is! :)
2014. ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!