Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy oldjátok meg ha el...

Ti hogy oldjátok meg ha el kell mennetek és kimarad vagy elcsuszik a szoptatás?

Figyelt kérdés
2honapos a baba, alig tudok elintézni valamit mert messze lakunk a központtol és ha el is viszem magammal szinte sehol nem tudom megszoptatni. Előfordul hogy késve érek haza és már megetették,ilyenkor fejek de ma pl 1,5 orát csuszott minden. A pici valamiért most aluszékonyabb nyűgösebb, lehet az idő. De majd szét durrannak a cicijeim. Ha például el kell mennem valahova és teljesen kimarad egy szoptatás mire hazaérek muszály fejnem de addigra meg felkel a kicsi. Kevés a tejem, pótolunk neki(hosszu sztori) és félek az a kicsi is elmegy igy. Valaki azt mondta az nem jo ha sűrűn feszül mert az jelez a szervezetnek hogy ne termeljen többet... Ti hogy oldjátok meg az ilyen eseteket? Apadni fog igy ha sűrün van ilyen?
2014. máj. 19. 19:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
nincs olyan hogy ne tudd megszoptatni, ez uigyanolyan szükséglet mint ahogy elmész pisilni. szoptasd meg egy nöi wc-ban vagy egy parkban kis takaró alatt bármi. Jó lenne ha más intéznné ezeket a dolgokat ha lehet, és ne te.
2014. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Parkban esetleg jo időben a nyilvános wcbe meg pisilni nem megyek el nem hogy szoptatni olyan gusztustalan hely. egyedül a védőnőknél ill a gyerekházban lehet (még a családsegitőben sincs olyan helység ahol megengedik) Meg barátnőmnél szoktam de nem pofátlankodhatok mindig be hozzá... Szoval egyszer kétszer megesett hogy sajnos nem értem haza. (van olyan amit nem intézhet el más pl orvos,legutobb a nőgyogyasznal voltam és 20 percen mullott hogy apa megetette.:() mert nem akarom mindenhova elcitálni szegénykémet.ilyen esetekre gondolok. Tudom hogy szükséglete de sajnos nem tudom kikerülni hogy néha el kelhen intézni valamit...
2014. máj. 19. 20:24
 3/22 Hubilla ***** válasza:
48%

Ocsass meg, nem bantani akarlak, de intezkedjen mas helyetted. Az elso harom honapban egyszer voltam a 6 hetes kontrollon es egyszer a kormanyhivatalba a papirokat elintezni. Egy ujszulott nem jatekszer. Sot egy fel eves sem.

Lepontozhatsz, de ez a velemenyem. Légy mindig keznel a kisbabadnak, neki jelenleg csak TE vagy az elet!

2014. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Messze lakunk a központtol gyalog kb30 perc kis város de minden a főutcán van. Biciklivel egyedül mindent gyorsan el tudok intézni de babával már szinte mindennapos vendég vagyunk a védőnőknél mert egy vásárláshoz is fel kell menni a központba,amikor csak tudok sietünk és hazajövünk inkabb. Ha nem tartanak fel pl orvosnal akkor okés de ha valami közbejön valami akkor sajnos elcsuszik minden.
2014. máj. 19. 20:33
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem pontozok le senkit semmiért

Persze szinte mindig vele vagyok. Vagy viszem magammal. És nem szándékozom sűrün elmenni ugy hogy nem viszem de haszakad azeső inkabb nem viszem. Amit tudok lepasszolok másnak.De van amit nem lehet.

2014. máj. 19. 20:40
 6/22 A kérdező kommentje:
És amikor igy elcsuszik minden olyankor mit csinaltok? marmint ma nagyon sokat alud a pici, és elcsuszott a szokásos napirend 1,5órával. Ilyenkor elég ha csak annyit fejek hogy ne feszüljön vagy fejjem le teljesen? Azért gondoltam teljesen amennyit tudok hátha tudom növelni a tejcsi mennyiségét ha sűrün éri inger...
2014. máj. 19. 21:05
 7/22 Hubilla ***** válasza:
30%
En nem fejtem le teljesen, csak addig, mig ellazult. Àm ha keves a tejed, talan erdemes tobbet fejni, azzal fokozod a termelodest. A lefejtet cimkezd fel, fagyaszd le, ha tudod. Erdemes. Ha tulalussza az idot, nem gond. O ugy is jelzi, ha ehes. De ha teheted, érj idoben haza. Te is tiszta ideg vagy, hogy mar biztos ehes, a piciked szinten hianyol teged is a cicit is. Ilyenkor komolyan el kell tervezni, h mikor mit csinal az ember. Mert tenyleg nem az igazi, ha felborul a rend. Es neki rajtad kivul az a biztonsag :)
2014. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én is csatlakozom az első két hozzászólóhoz. Olyan helyzet nem állhat elő, hogy ne tudd akkor megszoptatni, amikor a babád kérné. Az első néhány hónapban sehová -kivéve a hat hetes kontrollt - nem mentem a pici fiam nélkül. Úgy terveztem meg a teendőket, hogy a körülbelüli szopi idejére mindig olyan helyre értünk, ahol tudott szopizni. Mivel azt írod, hogy nem minden nap kell neked intézkedned, azokon a napokon, amikor mégis kell, tényleg jelentkezz be a barátnődhöz. Meg kell értenie ezt a helyzetet. Mondjuk nem értem, a bevásárlást miért te intézed? Olyan pedig nincs, hogy a családsehlgítőben vagy a védőnőnél nem szoptathatsz. Légy határozottabb! És tényleg ne játssz ezzel a szopi-kérdéssel, mert a maradék tejed is el fog menni.
2014. máj. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%

Hat hetes koráig, a hat hetes kontrollt nem számítva egy alkalommal mentem el a pici nélkül. (szoptatós melltartót venni,de azt is közvetlen azután, hogy szoptatás után elaludt...és siettem is hozzá vissza ).

Sétából volt hogy picit (10-15 perccel később értünk haza,de csak mert láttuk békésen alszik... ) . Most, hogy lassan fél éves már kisebb csúszások beleférnek. Értek ezalatt kb. 30-40 perces eltérést, persze akkor ha nem nyűgös, láthatóan nem éhes.De hajfestést eddig pl. fodrásznál nem mertem bevállalni, épp amiatt hogy túl hosszú időt vesz igénybe vágással, szárítással.

2014. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Persze mindig ugy megyek el hogy szopi után és sietek vissza.

Jó nektek hogy meg tudjátok tenni hogy mindent elintéznek nektek.

No mindegy. Sajnos nekem a férjemen kívül nincs itt senki akire számithatok.Ő meg dolgozik. Anyosom még az akire a picit rá tudom bízni ilyen esetben de nem szivesen. Ezért csak ha nagyon fontos akkor megyek el,de nem is magyarázom tovább....

Köszönöm a válaszokat.

2014. máj. 20. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!