Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha teherbe estem, lehet baja...

Ha teherbe estem, lehet baja a babának attól, ha még rendszeresen szoptatok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a szoptatásnak méhösszehúzó hatása van és oxitocint termel, ez akár vetéléshez vezethet. Kicsit félek, hogyha terhes vagyok, akkor a rendszeres szoptatás miatt gond lehet, akár most de akár hetekkel később is....

2014. máj. 22. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem lesz baja, van simerösöm aki végig szoptatott és miután megszületett a utána is szopott még a nagy is (persze csak a pici után).
2014. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A barátnőm is szoptatott terhessége alatt én neki megindult a szülés nem tudom h. ez miatt-e vagy nem.

mondjuk a 38. hétre szült.

én megkérdeznék egy dokit a helyedben.

Sok sikert!

2014. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:

Van néhány eset, amikor ellenjavallt lehet a terhesség alatti szoptatás, de általánosságban nem tilos.

Ha aggódsz, kérdezz meg erről egy szoptatási tanácsadót vagy szaktanácsadót (is), ők ki fognak kérdezni az előzményekről és a mostani körülményeidről és elmondják a javaslataikat.

A nőgyógyászod véleménye is számít, bár az a tapasztalat, hogy az orvosok gyakran a feltétlen elválasztást javasolják, biztos ami biztos alapon. Néha tényleg így a jobb, de az orvosoknak nem tanítanak a szoptatásról az egyetemen, úgyhogy kizárólag az ő véleményükre adni (szerintem) kevés. A legideálisabb, ha hárman (orvos, szopis és te) együttműködve találjátok meg a számodra megfelelő megoldást.

2014. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vaklárma volt, teszteltem és sajnos negatív lett. Pedig azt hittem már végeztem a tesztelgetéssel... :-(


Csak annyira furcsa volt, hogy már 5. napja csak maszatolgatok és még mindig nem jött meg rendesen. De úgy látszik normális, hogy szoptatás alatt ennyire össze-vissza van meg.

2014. máj. 22. 14:21
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Hihetetlen, de pozitivat teszteltem! Raadasul epp egy nyaralas kozepen vagyunk, ugyhogy eselyem sincs dokihoz menni. De bizom benne, hogyha megfogant a pici akkor maradni is akar velunk es nem lesz gond a kesobbiekben sem.

Leghamarabb jovo het vege fele megyek dokihoz, remelem minden rendben lesz.

2014. jún. 2. 06:24
 6/11 anonim ***** válasza:

reméljuk minden rendben lesz!

gratulalok es sok sikert!

majd ird meg mi van!

2014. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hat sajnos folyamatosan verezgetek, hol barnas hol pedig verszinu. Kicsit felek korai volt az orom. De sajnos nem tudok mit tenni.


Esetleg szedjek magneziumot? Tudok valamit tenni, hogy segitsem a megmaradasat?


A babamaz sajnos emelgetni kell rendesen, porogni korulotte ejjel-nappal, szopik rendszeresen, szoval biztos nem tesz ez jot a magzatnat, de gondolom a legtobb masodik babaz varo kismama igy van ezzel.

2014. jún. 2. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha el kezdesz magnéziumot szedni azzal nem ártasz semmit próbáld meg hátha segít!
2014. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azoknak akik érdeklődtek, sajnos elvetéltem.
2014. jún. 13. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnalom! :'(
2014. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!