Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám 3 hónapos anyatejes.60...

Babám 3 hónapos anyatejes.60 g-ot eszik egy szopizásnál, az nem kevés?

Figyelt kérdés
Jó súlyban van, majdnem 6 kiló, idáig gyorsan hízott, 120 grammokat evett 2 hónaposan. Mostanában észrevettem hogy a mellem már nem telik úgy meg ezért méregettem már 2 napja. Kevés a 60 gramm nagyon?
2010. jan. 6. 14:14
 1/10 A kérdező kommentje:
2napja jött meg a mensim először szülés óta. Esetleg lehet ennek valami köze ehhez? Hallottam hogy ilyenkor megváltozik a tej íze, lehet hogy a kisfiam ezért eszik kevesebbet?
2010. jan. 6. 14:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, megváltozik az íze, meg a mennyisége is csökken! Mindenképpen tedd többször cicire, néhány nap és rendeződik a helyzet. Amúgy nem feltétlenül kevés a 60g, mi sem eszünk mindig ugyanakkora mennyiséget. Sok tejcsit kívánok:)
2010. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Testsúly kg-onként 150 grammot kell a babáknak enni egy nap. És azt elosztani az etetések számával. Tehát neki 900 grammot, azaz 900 ml-t kellene ennie elvileg. Legalábbis az orvosok és a védőnők így számolják. Kb. 1-1 evésre 160 ml-t kellene ennie. Nekem is mikor megjött a mensim, előtte 2 nappal már nem volt hajlandó szopizni, csak annyit, amíg jól jött a ciciből. Egyre csak csökkent a tejem, ment a sírás szopizáskor. Maradt a tápszer, és azóta csak az van. 2 hétig nem gyarapodott a súlya, muszáj volt a tápszerhez nyúlni és rettegve álltam neki szoptatni, hogy vajon most elfogadja-e a cicit.
2010. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az attól függ hányszor szopizik egy nap.Ha tízszer akkor az már 600 gr.

Ha kevésnek érze szoptass gyakrabban.

Bos a ...betűket nem írja a gépem.

2010. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez a kell annyira idegesít.Mást nem?Annyit eszik a gyerek, amennyire szüksége van, se többet, se kevesebbet.Az én kisfiam négy hónapos, még soha nem ette meg a napi kötelező mennyiséget, de 3,5 kilót hízott négy hónap alatt.Úgy gondolom ez nem rossz, így nem méreget, mert csak idegbeteg leszek.Ha nem sír evés után, nem éhes, a súlya gyarapszik havonta fél kilót, akkor mindegy, hogy ez mennyivel éri el.Te sem eszel mindig ugyanannyit.
2010. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A testsúlykilogrammonkénti 150 ml-t a tápszeres babákra kell vonatkoztatni! Nem a kizárólag anyatejesekre! Anyatejes baba annyit eszik, amennyire szüksége van, ha kevesebbet, hát kevesebbet, ha többet, akkor többet. Az én fiam SOHA nem ette meg a 150ml-t kg-onként, mégis gyönyörűen fejlődik, 5 hónaposan már több mint 7kg. Nem szabad ennyire tankönyvszerűen kezelni a babát, mert ez egyenesen a tápszeres pótláshoz vezet, gyakran szükségtelenül! Csak akkor pótolj, ha agyerek nem kiegyensúlyozott, nincs elég pisis pelusa, és nem gyarapszik, vagy ne adj isten fogy! Azért ne pótolj, mert nem eszi meg a tankönyvmennyiséget!
2010. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöma válaszokat! Ma elkezdtem gőzerővel inni a tejserkentő teát, remélem lesz eredménye,és holnap is minden evés után méregetem majd, de már begolyózok ettől a méregetéstől. Tudom nem szabad mindig mérni, de most muszáj megtudnom, hogy mennyit eszik. Remélem megint visszaáll a tejcsi mennyisége. Szerintetek lehet még annyi tejem mint ezelőtt? Vagy ha egyszer elkezd csökkenni akkor tuti itt a vég és hamarosan elfogy?
2010. jan. 6. 22:31
 8/10 anonim ***** válasza:
V issza tudod hozni, ne aggódj! Drukkolok:)
2010. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy! Remélem igazad lesz:) Amúgy ma már 90 gr -ot szopott egyszer a többi mind 60 volt.
2010. jan. 7. 19:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Most nehogy azt gondoljátok, hogy én tankönyv szerűen etettem a babámat. Én azt írtam le, amit a védőnőnk és a dokink mondott, és akkor még csak anyatejes volt a baba. Én is hagytam, hogy annyit egyen, amennyi jólesik neki, bár én mértem, és láttam, hogy hetek óta ugyan annyikat eszik, hiába tettem gyakran cicire, nem evett többet. Aztán elkezdte a sírást evés után 10-15 perccel, de ha letettem aludni képes volt 4-5 órákat aludni. Aztán nem gyarapodott a súlya, és akkor már rájöttünk, hogy lehet,hogy nem lakik jól. És jött a pótlás. Nem tudtam több tejet adni neki, próbáltam fejéssel, teákkal, sörrel, homeopatiával, napi 5-6szori egészséges étkezéssel, 3-4 liter folyadék megivásával.

Ezt úgy tudnám leírni, hogy mondjuk éhes vagyok nagyon, bekapok valamit, nem lakok jól, de ettem valamennyit. És elvagyok vele egy darabig. De ez huzamosabb ideig nem mehet.

Nem elriasztásnak írtam! Sok sikert és kívánom, hogy legyen sok tejcsid!

2010. jan. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!