Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehetne kíméletesen,...

Hogyan lehetne kíméletesen, lehetőleg sírás nélkül leszoktatni az éjszakai szopizásról egy 9-10 hónapos babát?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Sírás nélkül sehogy. Már 23 hónaposan le kellett volna szoktatni róla. Most már nagyon nehéz.
2014. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koraszülött baba volt, örültem neki hogy egyáltalán velem van, és szopik. Most érzem rajta azt, hogy már nem azért szopik mert éhes, hanem csak megszokásból.

Van 2 tesója, a sírást ezért szeretném elkerülni.

2014. júl. 6. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Apa megy be ha felsir, te kint maradsz. En ket hete szuntettem be az ejszakai szopit, 8hosnal. Igy csinaltuk. Csak 2 napig kuldtem apat. Amikor lattam, h szopi nelkul is megnyugszik es visszaalszik (elobb-utobb), akkor mentem en. De ettol az ebredesek meg nem ritkultak sajnos. De errol is leszoktattam, csak ez masik projekt volt.
2014. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a projekt is érdekelne! :)
2014. júl. 6. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
En nem tudtam/akartam leszoktatni. Mar 16 honapos es ha ugy erzi, akkor ott vagyok neki. Ha ugy alakul, hogy nem vagyok otthon es felebred, akkor addig uvolt -szo szerint- amig haza nem erek... Ilyen nem surun van, de elofordul. Tudom, hogy mar ideje lenne leszoktatni errol, de en is igenylem, nemcsak o....
2014. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Velem is ezt csinalta, h addig uvoltott, mig megkapta a cicit. Csukott szemmel, teli torokbol. Eloszor mindig cumit tettem a szajaba, kivette, 3m-t ropult. Kivettem az agybol,hogy ringassam, de 4vegtagjaval elfeszitette magat, tovabbra is csukott szemmel uvoltott. Kinaltam uvegbol vizzel, kiutotte a kezembol. Szoval semmit nem tudtam vele kezdeni, cicire raktam, megnyugodott, elaludt. De surudodni kezdtek a kelesek, en pedig ugy gondoltam, nem jo, h ejjel ennyit eszik. Ekkor kuldtem apat. O sem tudott mit kezdeni vele, csokott szemmel, teli torokbol... sehogy nem lehetett ilyenkor kapcsolatba lepni vele... O ugy zokkentette ki ebbol, h bekapcsolta a leghangosabb jatekat. A fiam elnemult, kinyitotta a szemet. Utana mar tudott hozza beszelni, es a karjaiban aludt el. Ezutan ujra en keltem, mar en is meg tudtam nyugtatni cici nelkul, de fel orankent ugraltatott, vegul volt 2 ejszaka, h le sem engedte rakni magat a kisagyba, egesz ejjel tartogattam. Na ekkor jott az uj projekt. Nem veszem ki az agybol egyaltalan es nem is ugrok az elso nyekkenesre. Elso ejjel 2x30perc musor volt. Bementem, megsimiztem, elinditottam az altato zenet, kijottem, vartam, ujra be... Ez 4 napja volt, azota vagy nem kel ejjel, vsgy csak 1x.
2014. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mi a fene ***** válasza:
Meg kellene próbálni a délutáni alvást rövidebbre, vagy korábbra tenni, és fáradtabb lenne akkor talán nem ébredne fel.
2014. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!