Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért? Mit csinálok rosszul?

Miért? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Ma 5 hetes a kisfiam.Második baba.Kislányomat nem tudtam szoptatni(a mellbimbóm miatt,befele forduló VOLT). Fejtem neki mellszívóval,hamar kellet pótlás,és 2 hónaposan már csak tápszert kapót :( Az akkori mellszívózásnak köszönhetően most már alkalmassá vált a bimbóm a szoptatásra.

Nagyon akartam szoptatni,nagyon nagyon....

És sikerült is.Igaz bimbó védővel,de szopizik.Van bőven tejci,még fejnem is kell.Már rengeteg van a fagyasztóban is.2 héttel a szülés után begyulladt a mellem,először az egyik majd a másik.40fokos lázzal szenvedtem,a karom nem bírtam felemelni.Elmentem orvoshoz,nőgyógyászhoz(SZTK rendelésre oda ahhoz a dokihoz akihez jártam kismamaként,nem volt fogadott dokim)Először lecseszett,hogy miért hozzá mentem odakellet volna mennem ahol szültem,mert ez egy fertőzés és ott is elkaphattam...Azért irt antibiotikumot.Az mondta bárhol kaphattam ezt a fertőzést,látogatok,nem rendszeres tisztálkodás...stb

A gyógyszer segített is.Már másnap jobban voltam.Azóta volt 1szer hasonló gondom,de elitmúlt 1-2 nap alatt és nem volt magas lázam.Tegnap megint elkezdett fájni a cicim,a jobb és inkább a bimbó és az udvar.Elég vörösek voltak.Mára jobb,viszont 39fokos lázam van.Lemegy lázcsillapítóval de hamar megy is vissza.Nagyon nem érzem jól magam.Miért van ez?Mit csinálok rosszul?Természetesen tiszták vagyunk,állandóan mossuk a kezünk.Fertőtlenítek mindent,főleg a bimbó védőd,mellszívót.Mit csináljak,hogy jobb legyen?



2014. júl. 12. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia,hát én úgy tudom,hogy a mellgyulladást a pangó tej okozza szoptatás alatt,nem a hiányos tisztálkodás...Ilyenkor fontos,hogy jól kiürítsd a cicit,tedd rá gyakran a babát,ő tudja a legjobban kiszopizni :-) Nekem egyszer volt ilyen,aznap sokat tettem arra a mellre a babát,meg még fejtem is hogy jól kiürüljön.Lázam is volt,de nem szedtem gyógyszert,csak alaposan ürítettem a mellet,és másnapra jobb is lett.
2014. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is a 11 honap alatt mar ketszer volt mellgyuszim... Az is bevalt a fennt irtakon tul h beultem egy jo nagy kad meleg vizbe es ugy massziroztam a csomokat. Aztan utana szoptattam ahogy a vizben felpuhultak a tejcsatornak. Mindenfele szoptatasi helyzetben. Legjobb negykezlab fole hajolva. Akkor mindenhobnan urul. Csak baromi kenyelmetlen.
2014. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam is sokszor volt ilyen probléma az elso gyerekkel. Most tíz hetes a második es meg egyszer sem volt gondom.

Ami a különbség es lehet ez okozta a problémát az elsőnél, hogy most nem fejek. A mellszívótol is begyulladhat, mert tapasztalatom szerint a baba alaposabban kiüríti. Nekem is sok a tejem de próbáltam most nem fejni, hogy ne termelődjon több a kelleténél es éppenhogy, de tartjuk az egyensúlyt.

Talán ha megpróbálnad lassan kiiktatni a sok fejest a segíthet.

2014. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem fertőzés ez, hanem mellgyulladás, az orvos kissé el volt tévedve, de mindegy...

Antibiotikum kell és lázcsillapító. Akár a házidokid is fel tudja írni a megfelelőt.

A legjobb lenne, ha tudnál egy csecsemős nővérrel vagy szoptatási tanácsadóval konzultálni, hogyan kell helyesen fejni és masszírozni.

Nekem a védőnő átmasszírozta a mellemet, mondta, hogy nem baj az, jó az, ha fáj...Ehhez képest a csecsemős nővér olyan szakszerűen, alig érve a mellhez, tökéletesen kimasszírozta a csomót és lefejte a begyulladt mellet.

A legjobb, ha sokat szopizik a baba, próbálj pozíciókat váltani, hogy minden tejcsatornából kiszívja a tejet. Nagyon sokat segíthet, ha a kád fölé hajolva lógatod a ciciket és meleg vízzel zuhanyoztatod. Utána masszírozás.

Amikor mellszívóval fejsz, irányítgasd, finoman mozdítsd a cicidet, hogy a szívó is ki tudja fejni a benn rekedt tejet.

Van egy nagyon jó krém, ezt is a csecsemős ajánlotta, a neve Burow. Patikában keverik ki, filléres krém, és csak a csomó, a gyulladás helyére kell kenni és rajtahagyni. Ott, ahol a csomó van, ott hűsítheted, egy jégkockát pelusba vagy textilzsepibe kötsz és ráteszed finoman.

2014. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!