Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van esélyem arra, hogy érdembe...

Van esélyem arra, hogy érdemben fokozzam a tejelválasztást, ha már 8 hetes a babám és a tejem egyre fogy?

Figyelt kérdés
3 óránként szoptatok, iszom a Mecsek teát, amúgy eleve tápszeres kiegészítés kellett, mert már a kórházban sem indult el a tej rendesen. Császáros vagyok, 40 feletti, a császár után spinális fejfájásom volt, emiatt napokig alig tudtam szoptatni. Itthon lassan indult el, de alig van akkor is, pedig a babám szeretne nagyon szopni, megnyugtatja. Sír, mert alig talál valamit. Van esélyem, hogy valahogy fokozzam a dolgot? Ráadásul csak az egyik mellemben van tej, a másikban szinte semmi. Korábban volt egyformán és a baba is egyformán szívta mindkettőt.

#szoptatás #tejelválasztás #40 feletti gyerekvállalás
2014. aug. 5. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd h több legyen ne óránként szoptass hanem igény szerint vagy rakd cicire óránként. Próbálj meg homeos bogyókat, moremilk kapszulát de bármelyik gyógyszertárban segítenek.Melef borogatás is segít szoptatás előtt
2014. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sok folyadek.
2014. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a védőnő először jött ki, akkor felhívta a figyelmemet, hogy lesznek olyan időszakok, amikor nem lesz annyi tejem. Ettől ne lepődjek meg. Mondta ugyan a heteket, de csak kettőt jegyeztem meg, a 2. és a 8. hét. Ez engem annyira megnyugtatott. Nagyon akartam szoptatni, és a későbbiekben, mikor úgy éreztem, hogy nincs annyi tej, mindig ez jutott eszembe, hogy biztos most van ez az időszak.

Én mondjuk nem időre szoptattam, hanem igény szerint. Néha 20-30 percenként sokszor, mikor úgy láttam. És az elején két ciciből, majd kb. a 4-5. hónaptól, csak az egyikből.

Azóta is. Lassan egy éves lesz a lányom, és szopizik (nemcsak reggel, este)!! Aminek annyira örülök. És császáros vagyok, szintén.

Ja, és még valami, én a tápszerezést hanyagolnám. Én soha nem adtam, pedig volt, mikor úgy láttam, hogy éhezik, bizonytalan voltam, és kétségbeesett, de tápszert nem akartam. Na, ekkor szopiztattam sűrűn. Bevált, áthidaltuk ezeket az időszakokat, és olyan szépen beállt.

2014. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok, csak az enyém 3,5 hónapos. Nálunk kicsivel több az anyatej mint a tápi. Nekem a laktoherb tea vált be - úgyahogy. Próbáld meg a homeos bogyókat. Fejni szopi után mindenképp. Moremilk nekem semmit nem használt, pedig nagyon bíztam benne. Sok folyadék, rostos üdítő, karamalz alk.mentes sör, péksütemények, csoki. Minden szopi között egyél-igyál. Nekem ezek tartják "életben" a tejet.
2014. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem a 8.-ban pont, hogy sok volt, de tényleg változó. Nekem egyik napról a másikra is sokat változik. Egyik nap sok van következő nap meg kevés! :)
2014. aug. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok szenhidrat!
2014. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Sajnos a kevés tej azt jelenti, hogy kb. 20 mg van csak egy szopinál, tehát a tápszert sehogyan sem hanyagolhatom. Ami fura, hogy a védőnő, aki épp ma volt itt, ő is azt mondta, ha ilyen kevés, nem kell erőltetni... Hát nem az a lényeg, hogy a szoptatás mindenekfelett?

Amit még nem írtam, hogy a babám sajnos nem csak azért sír, mert kevés a tejem, hanem sajnos már igen kényelmes lett, ha nem dugom elég gyorsan a tápszeres üveget a szájába, nagy bömbölést csap. Így aztán vhol ő is "hibás" abban, hogy nincs tejem, meg talán én is jobban erőltethettem volna a szoptatást. Korábban így is volt, de aztán ez elmaradt. A baba már magától állt rá a kb. 3 órás etetési időintervallumra, éjjel már több idő is eltelik, volt, hogy ilyenkor reggelre 70 mg is összejött tejből, de sajnos már nem megy. Már volt egy menstruációm is nagy meglepetésemre, talán emiatt is fogy a tejem. :-(

A sok folyadékot próbálom még fokozni, szénhidrát van elég, etetés után próbálok kézzel fejni, így nem marad a gépi fejő alkatrészeiben benne több csepp értékes tej (úgysem elég hatékony ez a gép), amíg csak egy csepp is van, addig én mindenképp adni fogom a babámnak. Remélem, igaz, hogy vannak jobb és rosszabb hetek és most csak egy rosszabb szakaszban vagyok. Nagy reményt sajnos nem fűzök így sem a dologhoz.

A babám sem rajong már annyira a ciciért, talán csak én gondoltam azt, hogy igen, mert ezt szerettem volna látni. Pedig a szoptatás nem csak nekem lenne fontos, kellene a baba jó immunrendszeréhez is. Bárcsak lenne vmi gyógyszer, ami segít a tej újraindításában!

2014. aug. 7. 12:47
 8/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ha mindenképp szeretnél szoptatni, ne add fel, bármennyi mennyiség van. Ugye mindkét mellre teszed egy szopinál? Az üvöltés el fog múlni, nálunk is elmúlt. Addig szopizik amíg szeretne, utána kap tápit. 3,5 hós, most már max 30 perc a szopi, de bizony 2 hósan még volt akár 1-1,5 óra is, mindkét mellből. Így most reggel elég a cici, estig "csak" 60 tápot pótlok, este 90-et. Éjjel már nem ébred. Én már nem fejek, de neked még javaslom, ha kiürül az fokozza a termelést. Akár kézzel is próbálhatod.
2014. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, mindkét mellből, bár az egyikben gyakorlatilag már semmi sincs, a másikban még úgy-ahogy. Most próbálok kézzel fejni szopizás (és tápszerezés, büfiztetés) után, de csak annyi jön össze, hogy megnedvesíti a cumisüveg alját. Azt hozzáöntöm a következő tápszerhez, mert ezt nem tudná a baba üvegből kiinni, olyan kevés.

Ma azonban 2x is olyan kaki volt, ami aranysárga, úgy tudom, ez anyatejes kaki, tehát az éjjel mégiscsak sikerült neki összeszopiznia vmi kis tejet! Nem adom fel a reményt egyenlőre. Kár, hogy gluténérzékeny vagyok, innám az alkoholmentes sört, az biztos! Így sajnos nem lehet.

2014. aug. 7. 17:39
 10/14 anonim ***** válasza:

A patikában lehet kapni urtica urens CH5 golyókat. Ez segíti a tejcsi szaporodását, és nem is drága. A legfontosabb és a tanácsadó is ezt fogja javasolni, hogy sokat legyen mellre téve a baba, próbáljatok minnél többet bőr-bőr kontaktusban lenni, most ehhez még a meleg is segít, nem fázik meg a picur. Én megkeresnék egy szoptatási tanácsadót, nagyon szívesen segítenek, akár abban is, hogy hogyan tudod úgy adni a tápot, hogy közben szopizzon, ezzel is serkentve a tejtermelést.


[link]

[link] itt látos azt is, hogy ki van hozzád közel.

2014. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!