Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha kevés a tejem, van még...

Ha kevés a tejem, van még esély, hogy "rendbejön"? Nem vagyok benne biztos, hogy jól csinálom-e a dolgokat. Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
20 napos a babám, kb 4000 gramm, kb. 3-4 óránként eszik. Az első héten rengeteg tejem volt, de kb. egy hete lecsökkent a mennyisége. Egy teli mellből kb. 40 ml-t, az üresből meg szinte semmit nem tudok lefejni. Eleinte próbáltam minél gyakrabban cicire tenni, és sokat fejni, de be kellett látnom, hogy éhezik. A védőnő javaslatára csak az egyik mellből etetem 20 percig, aztán tápszer (kb. 30-40 ml). Legszívesebben mindkét mellre ráraknám, hogy egy kicsit serkentsem a tejtermelődést. De a védőnő azt mondta, hogy a következő szoptatásra nem fog elég termelődni, amit valamennyire tapasztaltam is. De attól félek, hogy a mostani módszerrel csak rontok a helyzeten (még jobban elapad, vagy megszokja a cumisüveget...). Amúgy szedek homeos bogyót, iszok tejserkentő teát, alkoholmentes sört, sok folyadék, ezek mind megvannak már. Minden tocsog a tejben, mégis csak a szükséges mennyiség fele termelődik.
2010. jan. 12. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nálam ugyan ez a helyzet. Az én babám 2 hetes múlt, és kevés a tejem. Én is iszok tejserkentő teát (szerintem tök feleslegesen) és szedek homeos bogyót. A gyakori mellretétel nálam se jött be. Most 3 óránként etetek. A legjobb az egészben, hogy mióta hazajöttünk a kórházból, alig hízott a babám. Próbálok odafigyelni az étkezésre, de nagyon nincs étvágyam :S

Nekem a védőnőm azt tanácsolta, hogy ne idegeskedjek.. hátha ez nálad is bejön :D

2010. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bizony!! Nyugalom, és sok sok pihenés, meg amiket leírtál, folyadék folyadék folyadék....meg a gyakori mellre tétel, ami 2 óránkét javasolt, hanem óránként...

De ha ezek sem vállnak be, akkor alkati kérdés. Sajnos vannak olyan anyukák akik nem sokáig tudnak szoptatni, és a szívük szakad meg. De nem szabad idegeskedni. Nyugalom a hosszú élet titka:))

Sok siket. 6 hónapja szoptató anyuka.

2010. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony!! Nyugalom, és sok sok pihenés, meg amiket leírtál, folyadék folyadék folyadék....meg a gyakori mellre tétel, ami 2 óránkét javasolt, hanem óránként...

De ha ezek sem vállnak be, akkor alkati kérdés. Sajnos vannak olyan anyukák akik nem sokáig tudnak szoptatni, és a szívük szakad meg. De nem szabad idegeskedni. Nyugalom a hosszú élet titka:))

Sok sikert. 6 hónapja szoptató anyuka.

2010. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi kétszer nyomtam... :(
2010. jan. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam, mint Te. Ha nem az a védőnőm, aki, én már nem szoptatok! Csak azt hajtotta: szoptatni, szoptatni és nem idegeskedni! 3 hónapos koráig szoptattam mindkét mellből (!!), aztán tápszer pótlás. A védőnő 3 óránkénti etetést javasolt, de volt úgy, hogy óránként szoptattam. More Milk, Laktoherb, alkoholmentes sör, nem igazán használtak. Ahogy betöltötte a 3 hónapot, nem kellett a cumis üveg, és ez azóta sem változott! Hozzá kell tennem, hogy nekem még mindig nagyon fájdalmas néha a szoptatás, de megérte ennyit szenvedni.Most 5 hónapos múlt a babám és csak anyatejes. Kitartás, de ha nem megy, akkor sem keseredj el!
2010. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hú ez tök jó,én is reménykedek,mert látom,hogy van tejem de kevés lehet neki.Egy pár napja kap tápit is de szeretném ha csak átmeneti lenne.2 hós és ilyenkor nagy az étvágyuk.Várom én is hogy hátha elöbb utobb elég lesz neki ami a cicibe van.Most kakilni se nagyon tud a táptólmpedig csak kétszer kap egy nap a többi szopi.Remélem beáll majd.
2010. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!