Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezért csökkenhet a tejem?

Ezért csökkenhet a tejem?

Figyelt kérdés
Eleinte rengeteg tejem volt de pár hete azzal szenvedek hogy lecsökken, nagy nehezen "visszahozom", aztán megint lecsökken.. Babám szintén pár hete átalussza az éjszakákat, este 9től reggel 6-7ig. Ez lenne a baj?

2014. aug. 6. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka nem szoptatsz, akkor csökkenni fog a tejed mennyisége. Nem elég a picinek, amennyit szopizik nappal? Szokott sírni, hogy éhes? Kell neki pótolni? Gyarapszik? Ha ezek rendben vannak és pótolni sem kell, akkor elég tejed van neki szerintem.
2014. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nappal még úgy ahogy elég, de késő délután és este, általában az utolsó 2 etetésre kevés szokott lenni neki a tejem. Sír, átrakom a másikra, aztán ott is elkezd sírni hogy már nincs több. Ezzel nem is lenne baj, mert van itthon tápszer tartalékba, de cumisüvegből nem hajlandó enni, így sehogy nem tudok neki adni.. :(

Eddig nagyon gyorsan gyarapodott, több mint 1 kilót hízott kevesebb mint egy hónap alatt, de mostanában alig alig hízik. Egy csomó tök drága cumisüveget próbáltam már, mindegyiktől öklendezik (Avent, Nuk, BabyOno, Dm-est is próbáltam már). Tanácstalan vagyok :(

2014. aug. 6. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Óóóó, nekem rengeteg tejem van (le is adok belőle), de késő délután/este az enyém is nyűglődik! Cicire rakom, eszik, sír, eszik, sír, átrakom a másikra, eszik, sír, eszik, sír, sétálunk, ringatom, dédelgetem és eljön a lefekvés valamikor 10 óra magasságában (jó esetben). Hasfájás is lehet, vagy egyszerűen csak nyűgös. A kisfiam is ilyen volt, majd 3 hónaposan változott a dolog, sokkal nyugodtabb baba lett, de du./este nyűgösebb mindig (még most is, pedig már 2 éves elmúlt!). A kislányom 5 hetes és ő is detto ugyanez, pedig neki is van elég tejem... Szerintem ne aggódj!
2014. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nek este amikor sír a cicin az azért van, mert fáradt. Nem lehet, hogy nálatok is ez van?

Ha elalszik szopi után, akkor lehet, hogy ez van nálatok is.

2014. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nek=nálunk. :P

Ha éjjel alszik és egyébként is nyugodt, jól fejlődik, akkor elég a tej.

A tápszerrel csak azt éred el, hogy csökkenni fog a tej. Csak akkor pótolj, ha a gy.orvos javasolja!

2014. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy fáradt mert utána is sír meg nyűglődik és nem alszik :( csak akkor ha még fél óra múlva kb megint megpróbálom rárakni. szóval így "darabokban" eszik ami nagyon idegőrlő. tápszert az orvos írta fel, mert nem eszi meg egy nap a súlya hatodát (bár ettől függetlenül hízik, mostanában kevésbé ugyan, de hízik).
2014. aug. 6. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!